Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A virusok ki lesznek valaha...

A virusok ki lesznek valaha irtva?

Figyelt kérdés
Egy rakas antibiotikumot kifejlesztettek mar, kuzdenek ellene minden eszkozzel. Felmerult bennem, hogy valaha sikerul-e kiirtani?

2017. febr. 28. 16:15
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Egyrészt nem élnek a vírusok, másrészt az antibiotikumok baktériumok ellen vannak, nem vírusok ellen.


És mivel ugye nem élnek, ezért szerintem nem lehet őket kiirtani.

2017. febr. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Továbbá a kedvenc videóm a témában: https://www.youtube.com/watch?v=EHbTqMbHxwk
2017. febr. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
42%
Minek írsz ki kérdést, ha fogalmad sincs a járványtan alapjairól...
2017. febr. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
Hármas nagyon remélem, hogy Te sose fogsz semmi olyat megkérdezni, amihez nem értesz...
2017. febr. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
29%
Nagy tragédia lenne!
2017. febr. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Nem. A vírusok a valódi élet előtt már kialakultak, nagyon változatos formáik vannak, nem lesznek kiírtva, ebben biztos vagyok.

Az antibiotikumok baktériumok ellen valók, viszont jelenleg az is elég problémás terület a fokozott rezisztencia megjelenése miatt.

2017. febr. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 sadam87 ***** válasza:
100%

Az összes vírus biztos nem. Egyes vírusokat ki lehet irtani. Például a fekete himlő vírusát (amennyire jelenleg tudjuk) a természetben kiirtották, már csak 3 laborban vannak példányai.

Ezt azonban nem antibiotikumokkal értéke el (többek között azért, mert (mint előttem ketten is leírták) nem hat a vírusokra, csak a baktériumokra), hanem védőoltások segítségével.


#1

"És mivel ugye nem élnek, ezért szerintem nem lehet őket kiirtani."

Szerintem értelmezhető a kifejezés, úgy értve, hogy teljesen elpusztítani, megsemmisíteni őket.

2017. febr. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

a virusnak több szerepe van.

előjelez problémát a szervezetnek

és gyorsitja az evoluciót.

okoz halált de vannak előnyei is van szerpe. de ez érvényes sok másra is, pl. a motorizált közlekedésre is.

gyorsabban eljuthatunk a pontból B pontba, de belehalhatunk.

ki lesz e irtva valaha a közlekedés?

a kérdés kb. ilyen horderejű.

2017. márc. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A vírusok élettelen élősködő genetikai ágensek, teljes mértékben a gazdaszervezettől függenek. Szóval ha minden élőlény - melyek vírusok gazdaszervezetei - elpusztulnak, akkor a vírusok is kipusztulnak így, ugyanis önálló életre nem képesek.

Szinte naponta keletkeznek, alakulnak ki új vírustörzsek (akár antigén shifttel, akár mutációk révén), amik ellen új védekezési módot (pl. oltás) kell kifejlesztenünk.

És igen, az antibiotikumok baktériumok ellen jók :D

2017. márc. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!