Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Hogyan őrizzem meg a testi-lel...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan őrizzem meg a testi-lelki egészségemet egy szexmentes házasságban?

Figyelt kérdés
37 éves vagyok, 2 éve nincs szex. A férjemnek lelki problémái vannak, ezért nem akarja. Jár pszichológushoz, nem sok eredménnyel. Végül eljutottam oda, hogy már nem is akarnám vele, annyira felőrölt ez a helyzet. Nem akarok válni, mert szeretjük egymást, minden más téren rendben van a kapcsolatunk és nem akarom magára hagyni a bajban. A megcsalás sem opció, egyrészt nem fér össze az értékrendemmel és a személyiségemmel, másrészt nincs senki, aki szóba jöhetne. Sajnos nekem hiányzik a szex, ez az állapot rombolja az önbecsülésemet, rosszkedvem van, ingerlékeny vagyok és csúnyának látom magam. Félek, hogy a kapcsolatunkat is aláássa ez a helyzet. Ahhoz szeretnék tanácsot kapni, hogyan éljek ebben a helyzetben, hogy megőrizzem az önbecsülésemet, a testi-lelki egészségemet.

2021. jan. 23. 16:11
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
100%
Van gyerek?
2021. jan. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:
Nincs gyerek, nem is szeretnénk. De így nehéz is lenne.
2021. jan. 23. 18:39
 23/38 anonim ***** válasza:
92%

Nincs gyerek, ami lefoglalna benneteket mégis így alakult.

Én úgy gondolom hogy évek után nagyon nehéz helyreállítani a szexet a párod meg nem is akarja. Rá fogsz menni lelkileg.

2021. jan. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:
Ezek szerint a külső szemlélőknek az jön le, hogy ő valójában nem akarja helyreállítani a szexet. Én is gondoltam erre, de akkor meg nem értem, hogy miért nem akar válni. Én megállok a saját lábamon anyagilag, nem érdekel a pénze, felajánlottam, hogy a közös ingatlant is meghagyom neki, nem kell a fele, semmilyen anyagi követelésem nincs. Ezt komolyan gondolom, és ő is tudja. Nem járna rosszul a válással anyagilag, nem húznám le.
2021. jan. 23. 18:45
 25/38 anonim ***** válasza:
42%
Úristen mekkora irodalmi alkotás :D Látszik, hogy szombat van és kijárási tilalom :D
2021. jan. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
93%

Amit a 11 es kommentben írtál, abból az jön le.

Vagy meleg.

2021. jan. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:
Mármint az jön le, hogy valójában nem akar velem szexelni? Valami megváltozott 8 év után és már nem akar? Kedves #25! Bár ne lenne igaz. Kétségbeesetten próbálom menteni a 10 éves kapcsolatunkat, amiből 8 éve élünk házasságban. Minden tőlem telhetőt megteszek, elfogadom a tanácsokat, azokat is, amik esetleg az én hibáimra világítanak rá. De arra nincs szükségem, hogy kétségbe vonják a problémámat. Nem tudom, mi olyan hihetetlen benne. Bár én sem értem, mi történt vele. Valoszínűbb, hogy sose volt igazán fontos neki a szex és eddig tudta leplezni, vagy nem tudom megmagyarázni, mi történt vele.
2021. jan. 23. 18:54
 28/38 anonim ***** válasza:
30%

#27 pl az, hogy már arra sem emlékszel miket írsz, mert különböző helyeket változik az a sztori és ellent mondasz magadnak.


azt is hagyjuk már, hogy ott van a gyógyszer és nem veszi be, mert mi van ha nem hat :D

2021. jan. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
81%
Lehet, hogy most ébredt rá, hogy meleg. Vagy biszexuális és jelenleg a saját kapu jobban érdekli.
2021. jan. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 A kérdező kommentje:
Miben mondtam ellent magamnak? Szó szerint azt írtam le, amit ő mondott. Lehet, hogy ezért nem igazodom ki rajta én sem, hogy mit akar. A gyógyszerre is ezt mondta. Fél, hogy nem megy. Ezt érzem rajta, mikor olyan helyzet van, amiből szex lehetne, de persze nem lesz. Nagyon lelombozó, hogy érzem rajta, hogy feszült. Olyan, mintha teher lenne neki és valójában az is. Azt elhiszem, hogy fél a kudarctól. De akkor miért nem próbál tenni ellene? Örülj, ha neked még nem volt ilyen problémád, de legyszíves, ne bánts. Segítségért jöttem ide. Nem tudom máshol megvitatni ezt. Családdal, barátokkal nem beszélhetek róla, nem akarom kiadni őt a háta mögött olyanoknak, akik ismerik. Én is fogok erről beszélni szakemberrel, azt hiszem. De sokat segítene, ha építő hozzászólásokkal tudnának nekem segíteni. Azért is irtam ki ezt magamból, hogy csökkentsem a feszültséget és a kétségbeesést.
2021. jan. 23. 19:05
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!