Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Lányok! A szüleitek adtak...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok! A szüleitek adtak szexuális felvilágosítást(vagy próbáltak legalább)?

Figyelt kérdés
2022. máj. 15. 11:38
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
32 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Maximum én adhatnék nekik.
2022. máj. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Beszéltünk is róla, és kaptam egy felvilágosító könyvet is.

Jól jártam, sose volt kínos a dolog.

2022. máj. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de ebben az országban ez szánalmasan elmaradt szinten van. Fenyegetnek itt az óvodások felvilágosításával, holott még az iskolákban sincs normális szexuális oktatás. Nevetséges, ami itt megy.
2022. máj. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%
Az iskolában a szexuális felvilágosítás eléggé felszínes és hiányos volt, de szerencsére a családom nagyon jól kezelte ezt a témát. Anyukám beszélgetett velem, adott egy felvilágosító könyvet is. Utána a nővéreim pedig azt mondták hogy nyugodtan kérdezzek akármit tőlük, ha nem merném édesanyámtól kérdezni. Mondták hogy nincs buta kérdés, és nem fognak kinevetni.
2022. máj. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen.
2022. máj. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Az iskolai felvilágosítás kvázi nem történt meg rendesen tehát nagyon sok dolog elmaradt és összességében gagyi volt, pedig normális iskolába jártam.

Gimiben egy tök normális nő jött, rendesen lehetett vele beszélni, normális volt de addigra a dolgok nagy részét és fontisabb alapjait már tudtam/tudtuk.


Hogy konkrétan a kérdésre valaszoljak: nem. Amikor elkezdtem menstrualni (14 évesen) akkor anyum megpróbálta de olyan viragnyelven és dedósan hogy mondtam neki hogy inkább hagyjuk, mert a lényeg megvan. 17 évesen ha elmentünk bulizni rendszeresen egy barátnőmnél aludtam es ha nem ő jött értem, akkor sokszor már d.u volt mire másnap hazaértem. Egyik ilyen alkalomkor amikor hazaértem a szobám ajtaja előtt volt egy csoki és 2 felvilágosító könyv:D gondolom arra gondolt hogy fiúnál voltam (pedig nem), mondtam is hogy x barátnőtől jövök. Nem is értettek hogy miért akkor és úgy, ráadasul a bátyamra fogta hogy biztos ő volt😆. De nem ültünk le soha ilyenekről beszélni.


Értelmes, intelligens szüleim vannak de ez a része nem jött össze. A szexből lesz a gyerek es mi a szex dolgot alt iskola kb harmadikban negyedikben már tudtam, mert aki mar tudta az továbbadta. A többit az ember hallotta a világban meg én ma tudni akartam valamit, mindig utánaolvastam az interneten. Szóval nem volt gond.


De a szexuális edukálás nem megoldott, az iskolákban sem, a szülők körében sem. Szóval ráférne az oktatasra egy korrekt reform.

2022. máj. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!