Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Miért izgat ha megalázó...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért izgat ha megalázó helyzetbe kerülök? N

Figyelt kérdés

2023. febr. 13. 00:49
1 2
 11/12 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Hogy miért válik valaki számára a megszégyenítés szexuálisan izgatóvá, arról sajnos keveset lehet tudni. Konkrétan az alábbi források semmit nem mondanak azon túl, hogy a szégyenérzet és a fizikai fájdalom ugyanazon területeket stimulálja:

[link]

[link]

[link]

Bár a legutóbbi helyen lévő link mond valami értelmeset:

[link]


Kialakul egy olyan összeköttetés az agyban, hogy a bántás a jó, mert ugye én is szerethető vagyok (ez a gyerek alapvetése), de pl. vernek, tehát ez a szeretet. Ez egyfajta öntudatlan megküzdési stratégia, ami a téves feltevés (bántás = szeretet) miatt később önbántásba torkollik, aminek egyik formája a megalázás keresése.

Az egészséges önszeretet kialakításával, az önértékelés javításával lehet ellene küzdeni.

Ha ez nem megy, akkor viszont fontos kiemelni, hogy akkor igyekezzen élvezni a dolgot, hogy: Bárki bármit megtehet a szexben bárkivel, ha az a dolog nem okoz károsodást ÉS élvezetet okoz neki(k) ÉS kölcsönös beleegyezéssel történik.

2023. febr. 14. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy ezzel egyedül. Én is csak úgy tudok elélvezni, ha valami megalázós dologra gondolok.
2023. ápr. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!