Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » A férfiaknak miért a kapcsolat...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férfiaknak miért a kapcsolat elején történő szexuális együttlétek a legjobbak?

Figyelt kérdés

Közel egy éve vagyok együtt a párommal, 3 hónapja költöztünk össze előtte távkapcsolatban voltunk. Az elején iszonyatosan intenzív volt a szexuális életünk és tényleg azt hittem hogy na végre emberemre találtam. Én nekem ő az első komoly kapcsolatom, én nekem nehezemre esett az elköteleződés neki több kapcsolata is volt már.

Valahol az összeköltözés során, illetve ahogy a múltamról faggatott hogy kikkel voltam előtte együtt a lelkesedése alább hagyott az irányomba.

Hiába mondta hogy én vagyok az ideálja, hogy annyira vonzódik hozzám, hogy arra nincsenek szavak, most mégsem érzem. Kb. én kelletem magam hogy felfigyeljen rám, és nagy ritkán fordul elő hogy ő kíván meg de akkor is már csak a szex és semmi más.

Én úgy működők hogy minél több alkalommal történik meg a szex, annál jobb annál oldottabb vagyok, és ezt most csak fokozza hogy végre engedtem magam szerelmesnek lenni és a biztonság a megnyugvás, konkrétan sokkal jobbá tenné az együttlétet számomra mint az első pár alkalom izgalma. Engem felizgat a léte a közelsége a bújása.

Mivel mostanában többször hagyta el a száját a fáj a fejem fáradt vagyok, mint a szeretlek, gondoltam beszélni kéne vele.

Ő pont fordítva közelítette meg a dolgot, hogy az összeköltözéssel unalmasabbá vált a dolog, még mindig jó, még kíván, de nem múlja felül semmi az első alkalmak izgalmát. Őt nem az összebújás izgatja, hanem ha épp zuhanyozni indulok, vagy kilóg a vállam a ruhámból.

Ez engem nagyon aggaszt, hogy ennyire különbözünk. Az én naiv felfogásom szerint a hosszútávú kapcsolat titka az ha a szexualitás folyton megújul.

Aggaszt, hogy amíg azt állítja hogy belőle márpedig más nő nem tud kiváltani ingereket, mert állítása szerint nem vizuális típus és nem ösztönlény mint a férfiak és ezt kikéri magának. Mégis a vizuális ingerek izgatják velem kapcsolatban is, mégis mással nem tudja magyarázni a közeledést csak azzal hogy ösztönösen jön ha épp úgy néz rám.

Nagyon sok számomra az ellentmondás, nagyon szeretem, de nem akarok elhúzni ezt az egészet csak ezért. Ő hősszerelmességre vágyik, de szerintem még nem elég érett hozzá, és nincs meg a kellő ismerete, és most csak átbasz a sok nagy szóval.

Ti mit gondoltok erről?

25L



2023. febr. 23. 09:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
36%
Azt gondoljuk, hogy a lusta pasikat el kell zavarni.
2023. febr. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
55%
Jól értem, hogy előtte rib.anckodtál, és emiatt ment el tőled a kedve? Mert akkor ne keverd ide a kapcsolat eleje, újdonság varázsa stb.dolgokat. Én nő vagyok ugyan, de ha a páromról kiderülne, hogy előttem fűvel fával összefeküdt, biztos hogy nekem is elmenne tőle a kedvem.
2023. febr. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nem feltétlen fűvel fával, hanem nagyon önbizalomhiányos voltam sokáig, és mindig lejebb tettem a lécet és ezért egyik induló kapcsolatom sem volt tartós. De előtte több mint 1 évig magammal foglalkoztam kizárólag, és ezért éreztem hogy tudok nyitni egy komoly kapcsolat felé.
2023. febr. 23. 09:52
 4/17 A kérdező kommentje:
De igazából nem én kevertem ide, ő mondta ezt. Azonban abban igazad lehet hogy ez is bőven benne lehet a pakliban, csak nem akarja beismerni.
2023. febr. 23. 09:54
 5/17 anonim ***** válasza:
63%
Persze hogy idekeverte, akkor szerintem tényleg az van, amit mondtam is. Elment tőled a gusztusa, de nem akarta nyíltan megmondani és megbántani, ezért ráfogta arra, hogy elmúlt az újdonság varázsa.
2023. febr. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ sokat segít. Azonban felvet bennem néhány kérdést. Ő sem élt egy szentfazék életet, lehet engem is zavarna, ha én tartottam volna magam, de neki már meglenne a múltja. Adott esetben Téged azért zavarna mert benned volt tartás és ezt elvárod a másik féltől is?
2023. febr. 23. 10:12
 7/17 anonim ***** válasza:
74%
Hát azért a ri.banckodás és a szentfazék élet között van néhány átmenet...engem konkrétan a szentfazék életvitel is zavarna. Nem baj ha van az embernek szingliként mondjuk egy barátság extrákkal kapcsolata, nekem is mindig volt amíg szingli voltam. De ez a fűvel fával összefeküdni dolog azért sokakban undort vált ki a másikkal szemben.
2023. febr. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Értem, tehát lényegében az egészséges egyensúly. Tényleg köszi a válaszokat!
2023. febr. 23. 10:20
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Huhú, rengeteg dolog van itt leírva, de mindegyik elég tipikus és egyik sem megoldhatatlan.

Az emberi szexualitásban alapvető a biztonság és bizalom érzése. Egyéntől függ, mitől és mennyi idő alatt alakul ki, valakinek az egyéjszakás sem okoz gondot, valakinél hosszabb idő alatt alakul ki. Neked ez az első komoly kapcsolatod, a leírást olvasva nálad lassan alakul ki. Ha viszont a bizalom és biztonság érzete megvan, onnantól a szexualitás egyik fő hajtóereje az izgalom. Ami unalmas, kiszámítható, rutinszerű, azt egy idő után az ember nem fogja túl izgalmasnak találni. Az újdonság pedig nagy izgalmat tud jelenteni, ezért olyan intenzív a kapcsolat eleje.

Az összeköltözés egy jó dolog, de megvannak a maga kihívásai és hátrányai. Rövid úton megszokottá válik a másik közelsége, nincs már különleges jellege a másikkal való találkozásnak, sokkal kevesebb ábrándozás a másikról (hisz mindig ott van), és az együtt töltött idő összetétele is átalakul, arányaiban kevesebb a minőségi idő és sokkal több, amikor csak úgy vagytok és csináljátok a dolgaitokat mint lakótárs, amibe ráadásul elég könnyű beletespedni is. Bejön egy sor újabb megoldandó közös probléma és konfliktusforrás, valamint nagyobb mennyiségben tapasztaljátok a másik hibáit, zavaró dolgait. Szóval bár eleinte csodálatos, hogy az összeköltözés után szinte bárhol egymásnak eshettek, összességében mégis ott egy csomó olyan tényező, ami bizonyos mértékig be tud tenni a szexuális vágynak ahhoz képest, amikor csak randizgattatok.

Az emberi természetből fakad, hogy a jóba az ember hajlamos beleszokni és belekényelmesedni. Szóval tessék tudatosan figyelni a kapcsolatra, a minőségi időre, beszélgetésekre, programokra azután is, hogy összeköltöztetek, hogy sokáig érezhessétek úgy, hogy újra és újra egymásba szerettek (ami egyébként az érzelmi alapját jelenti a szexuális életnek, és a klisékkel ellentétben a férfiaknál sem mindegy).

Az emberek sokfélék, így az is, hogy mitől (mi mindentől) tudnak izgalomba jönni. Mindkettőtökön kicsit azt érzem, mintha elég sok szégyen és korlát kapcsolódna ehhez a témához: mintha a lehetséges izgalomforrásoknak csak egy szűk része lenne elfogadható, a többi pedig helytelen vagy alacsonyabb rendű (amúgy főleg vallásos közegből való embereknél tapasztaltam ilyet). Különösen a párodnál érzem. Ez a "nem vagyok vizuális típus és nem tudok más nőtől izgalomba jönni" állítás inkább tűnik a vágyálmának, mintsem a valóságnak. Nem attól ösztönlény valaki, hogy mitől jön izgalomba, hanem hogy mit dönt és cselekszik. Nem is lehet előírni, hogy én márpedig ettől fogok izgalomba jönni, attól pedig nem - izgulsz, amire izgulsz. Semmi probléma nincs azzal, ha őt elsősorban a látvány, téged meg elsősorban a másik közelsége és érintése hoz izgalomba, nem alacsonyabb rendű egyik sem. Azt pedig irreális elvárni, hogy a másik pontosan attól jöjjön izgalomba, mint te - ehhez túl összetett az emberi idegrendszer és túl sokfélék mind az emberek, mind a helyzetek. Általában ez úgy néz ki, hogy az emberek különféle dolgoktól képesek felizgulni, és megtalálják a közös pontokat, ami mindkettejük számára izgató. Esetetekben például mi az akadálya mondjuk egy zuhanyzás utáni összebújásnak, vagy annak, hogy összebújás közben kicsit fedetlenné váljon egy-két izgató testrész? Egyébként pedig nem kizárt, hogy nálad is jönni fog majd olyan időszak, amikor több újdonságra, másféle helyzetekre vágynál, felfedezgetnéd a pároddal vagy csak magadban, hogy még mi minden képes izgatni, stb.

Szóval beszélgessetek sokat, őszintén és megítélés nélkül, figyeljetek oda a kapcsolatra mind szex terén, mind azon kívül, aztán sok sikert a továbbiakban!

2023. febr. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Ez a "nem vagyok vizuális típus és nem tudok más nőtől izgalomba jönni" állítás inkább tűnik a vágyálmának, mintsem a valóságnak.

Ez pontosan jelentheti azt hogy az egy természetes dolog hogy egy férfit más női testek is izgalomba hozhatnak, de ha elég érett uralkodni tud az ösztönein és nem fog más felé kacsintgatni? Őszintén ez a legnagyobb félelmem hogy ilyen téren még nem ismeri magát és innen jönnek az aggodalmak és félelmek.


Egyébként nagyon hasznos gondolatokat írtál köszönöm!

2023. febr. 23. 13:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!