Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » A Barbie jelenség nem a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A Barbie jelenség nem a patriarchiátus nőelnyomásánák csimborasszója?

Figyelt kérdés
Női nevű tisztítószerek,patriarchiátus szépségideáljának megfelelő babák,nőkre oktrojált szerepek,minikonyha mint ajándék…..
2023. júl. 30. 21:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Még sosem kaptam minikonyhát ajándékba. :D
2023. júl. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi köze ennek a szexualitáshoz?
2023. júl. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Csak a dolgok normális menetét mutatta be, de ma már minden sértés és bántó a nők számára…
2023. júl. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Most mire gondolsz? A filmet nem láttam, de szerintem 90%, hogy a női emancipációról szól.


Azt már gyerekként se értettem, hogy miért kell lányoknak és fiúknak ennyire más játékokat gyártani, de a korabeli játékokhoz képest a Barbie kifejezetten haladó lehetett. Fürdőruhát hord, saját Cadillacet vezet, nyaralója és pasija is van. Minikonyhát lehet árultak hivatalos Barbie-játékként, minden esetre nem ez jut róla először eszembe. Egy konzumerista brand, és csak részben töri át a nemi szerepek közt álló falat. Nem a patriarchális az első szó, ami eszembe jut róla. Az a minikonyha és a műanyag csecsemő inkább annak mondható, a Barbie előtt az volt a menő. Persze nem akarok semmilyen játékot becsmérelni, ha egy gyereknek a minikonyha tetszik, akkor pont.


"Barbie jelenség" "Női nevű tisztítószerek,patriarchiátus szépségideáljának megfelelő babák,nőkre oktrojált szerepek"

Ezek szerintem csak ilyen hozzáköltött dolgok, a Barbie-brandhez csak érintőlegesen lehet köze.

2023. júl. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én unokatesóimnak 30 évvel ezelőtt nagy dolog volt gyerekként, hogy a barbiejaikhoz volt minikonyha. Imádták. Sok nő szeret nőnek lenni.
2023. júl. 31. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Akármilyen meglepő, a Barbie, mint játék, gyerekeknek lett szánva. Komolyan, mit szeretnél? Hogy a Barbie babák mellé láncfűrész és csavarhúzó járjon, Ken pedig kapjon porszívót és serpenyőt? Egy eredetileg gyerekeknek készült dologba nem vonhatod be a feministák vágyait. Csinálhatnál túlsúlyos Barbie babát is, de kötve hiszem, hogy túl nagy sikert aratna, mert az nem fog tetszeni a gyerekeknek.

A nagyon nagy baj ezzel az új Barbie filmmel, hogy nagyon sok gyerek nézi meg, akik lóf*szt se értenek a poénokból, mert a párbeszédeket sokkal inkább felnőtteknek írták

2023. júl. 31. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!