Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Nemibetegség bevallása. Mi...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nemibetegség bevallása. Mi lenne a reakciótok?

Figyelt kérdés

Nemi herpeszem van. Aki nem tudja ez micsoda, nézzen utána neten.

Röviden: ha egyszer elkapod, örökre benned marad a vírus, nem lehet eltüntetni. Viszont csak akkor fertőz, amikor épp fizikailag előjön a nemiszerven. Úgy olvastam, hogy átlagban kb évente 1x szokott kijönni. Csak hogy érzékeltessem a gyakoriságot. Testfelületek érintkezésével lehet elkapni, tehát akár orállal vagy sima meztelen pettinggel is. Még azt kell tudni erről, hogy nagyon gyakori, rengeteg embert érint, de a legtöbben nem is tudnak róla, hogy hordozzák a vírust.


Azt gondolom, nem ezzel az infoval kell nyitni, de még az első szex előtt érdemes elmondani, úgy a korrekt.


A kérdésem az, hogy ti hogyan reagálnátok rá, ha az, akivel ismerkedtek, bevallaná ezt a nemibetegséget? Mondjuk nem első randin, de mikor már kedveled az illetőt.

Miket gondolnál végig? El tudnád fogadni vagy nem?

Van különbség, ha az illetővel komoly kapcsolatot szeretnél vagy ha csak szexkapcsolatot?

Hogy reagálnál, ha csak utólag vallanák be neked? Miután már párszor szexeltetek


(szerintem ha valaki ilyen emberrel kerül hosszútávú kapcsolatba, szinte elkerülhetetlen, hogy egyszer véletlen megfertőződjön)


jan. 2. 22:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Elfogadnám és örülnék, hogy nem próbál titkolózni.


Úgy tudom, hogy amikor előjön az viszketéssel is jár, tehát a másik fél tudná, hogy mikor van éppen fertőző állapotban, olyankor hanyagolnánk a dolgokat és ennyi. Nem halálos betegség tudtommal. Bár tény, hogy keveset tudok róla ez kevésbé annyira kellemetlen fajta.

jan. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
58%

Nálam alap, hogy minden új partnernél megbeszéljük, hogy kinek milyen egészségügyi gondja-baja van/volt, és mindketten elmegyünk tesztre. Csak akkor fekszünk le, ha mindketten rendben vagyunk.

Alapjáraton is érdemes 3 havonta tesztelni, ha aktív nemi életet élsz.

A nyitott, őszinte kommunikáció mindennek az alapja.

jan. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
#2: rendben, de ez nem válasz a kérdésre. Érdekelne a te meglátásod is, ha már ennyire felelősségteljesen figyelsz a betegségekre
jan. 2. 22:23
 4/17 anonim ***** válasza:
82%
Mindenképp előtte szeretném tudni. Bevallom őszintén én biztos menekülőre fognám.
jan. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
62%
Előtte. Ha utána közölné be valaki ezt nekem, tuti kiakadnék. Hagy döntsem el én bevállalom-e így a szexet vagy sem! Ha nekem lenne egészségügyi problémám és tudok róla, én se feküdnék le senkivel azt elhallgatva. Alap dolog!
jan. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

En is azt mondom, hogy akkor már elore mond el. Utolag mág semmire se jo ez az info.

Rovidtávu kapcsolatban én személy szerint nem mennék bele, viszont díjaznám, hogy a másik korrekt volt hozzám.

Hosszutávu dologban, hát, utána olvasnék, hogy mi a szitu ezzel a betegséggel, és be tudnám e vállalni, mert nem tudok rola sokat. Utána eldonteném hogyan tovább. De azt is átértékelném, mennyire vagyok elvarázsolodva toled.

Bocsi, lehet neked szar a válasz, de szerintem valahol értheto, hogy mindenki félti a saját egészségét.

32F

jan. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
24%

"Még azt kell tudni erről, hogy nagyon gyakori, rengeteg embert érint, de a legtöbben nem is tudnak róla, hogy hordozzák a vírust."


Mire alapozod a fenti állítást? Talán kevered a HSV-1 -gyel ami valóban kb 80%-ban benne van a populációban.


Nemiszervek és azok váladékainak érintése nélkül is el lehet kapni?


Pontosan nem tudom hogy reagálnék, de rosszul érintene.


"Van különbség, ha az illetővel komoly kapcsolatot szeretnél vagy ha csak szexkapcsolatot?"


Nem, nem igazán van különbség, mert mindkét esetben fertőzhet.


Biztos, hogy nagyon rosszul érezném magam ha csak utólag árulnád el. Ne adj Isten cask akkor mikor már késő is. 100% hogy utánajérnék lehet-e valamilyen jogi lépést tenni a tudatos veszélyeztetés miatt.


Szerencsére velem ilyen nem fordul elő, mert megválogatom kibe mártom bele. Másrészt nemibetegség szűrés első szex előtt. Akkor is, ha gumizni akar


Szóval ne hazudj, mert ha összefutsz egy olyannal mint én, akkor rettenetes bosszút fog állni.

jan. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

#5: nem ez volt a kérdés

#7: mondjuk rajta pont látszik, hogy nem vagy valami eszes:D szóval a reakciód nem lep meg

Tipikus ez a 'megválogatom a partnereim' duma. Hogy?:D Ha valaki akár csak 1 partnerrel is volt előtted, már elkaphatod. Sőt, ha szűz a lány, de pettingben volt része, akkor is elkaphatod. Szóval azok, akik állítólag megválogatják a partnereiket, valójában lószart se tudnak a nemibetegségekről

jan. 2. 23:35
 9/17 anonim ***** válasza:
43%

"Ez köztudott, hogy nagyon gyakori betegség"


Nem, ezt csak a kognitív torzítás miatt mondod. Nem gyakori szerencsére. Vagy ha ennyire köztudott , akkor leszel szíves hiteles forrásra hivatkozni. Mert addig csak annyit ér a szabad mint azé aki azt mondja a nemibetegek gátlástalanok, önámítók és felelőtlenek

jan. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
annyit ér a szabad*
jan. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!