Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Milyen jogon és erkölcsi...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen jogon és erkölcsi alapon itélkezik az ember, mások szexuális szokásain?

Figyelt kérdés
Az én elvem amíg engem nem zavar, én sem zavarom őt. Ti hogy vagytok ezzel? Az itteni kérdéseket és válaszokat olvasva, vetődött fel ez a gondolat bennem.

ápr. 15. 07:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Engem nem érdekel ki mit csinál, mindenki azt csinálja ami neki tetszik, és ha ezzel morálisan nincs gond, mint pl az erőszak, gyerekek ellen elkövetett szexuális bűnök, akkor egyáltalán nem érdekel. De mindig lesznek és voltak is olyanok, akik jobbnak vagy okosabbnak tartják magukat a többi embernél, akik mindenbe bele tudnak kötni. Ezeket kell semmibe venni, pláne egy ilyen fórumon mindenki azt ír amit akar.
ápr. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
62%

Egyrészről ismered a mondást, hogy a vélemény olyan, mint a segglyuk. Mindenkinek van, mégsem vagyunk kíváncsiak egymáséra.


Ez persze nem gátolja meg az embereket, hogy megosszák a magukét.


Másfelől viszont ez pont egy olyan platform, ahol az emberek sokszor kikérik mások véleményét, amivel egyúttal az ítéletek céltáblái is lesznek.


Illetve ti most azt mondjátok, hogy "amíg engem nem bánt, addig nem érdekel mit csinál".


De pl. az olyan kérdéseknél, ahol a megcsaló kérdezi, hogy színt valljon-e a párjának, lehetnek olyan válaszolók, akik mondjuk voltak már megcsalás áldozatai és igenis ítélkezni fognak az ilyen témákban.


Az emberek értékrendje különbözik, így óhatatlanul is ez lesz belőle.


Ha pedig vissza akarnám fordítani, és kérdezhetném, hogy te pedig milyen jogon ítélkezel azok felett, akik ítélkeznek? Elvileg szólásszabadság van. 😃

ápr. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem érdekel ki mit csinál a partnerével de ne nyilvánosan ahol gyerekek is lehetnek


N

ápr. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
29%

Afelett nem itélkezem ameddig másnak nem árt (beleértve az összes féle gerinces élőlényt).


De ha napjában 3 kérdést ír ki az illető, akkor már nyílik nálam a bicska

ápr. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Engem a legkevésbé sem érdekel, hogy ki kivel él együtt és otthon miket csinálnak, de az kifejezetten zavar, amikor az utcán nyalják falják egymást. Teljesen mindegy milyen neműek.

Szintén nagyon ellenszenves, amikor a munkahelyen egyesek folyamatosan teszik a szexuális megjegyzéseket.

N

ápr. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
59%
Mert itt a képernyő mögül lehet p.f.zni azért próbál mindenki észt osztani.
ápr. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
29%

Minden állam a társadalom normáihoz szabja, hogy mit tart bűncselekmény és szabálysértés súlyú jogellenes cselekménynek, persze erre a véleményvezér elitje (pénzes és híres emberek) eléggé hat

Ami nem jogellen egy államban, az is lehet bőven társadalmat romboló.

Minél szabadosabb egy társadalom szexualitása, annál kevesebb fiatal házasodik húszas évei elején és vállal gyereket. Ez pedig szépen tönkretesz minden társadalmat.

ápr. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én az ilyesmit diszkréten kezelem. Nekem pl. bdsm érdeklődésem van, de tudomásul veszem, hogy ez sok embert kiakasztana, ezért nem rakom a kirakatba ezt a fajta érdeklődést. Ha valahol mégis szóba kerül kifejezett kérdésre és ész nélkül fújolnak, akkor úgy gondolom, az ítélkezés valóban indokolatlan. Megpróbálom kulturáltan leépíteni, ha még mindig nem száll le rólam akkor megmondom neki, hogy valószínűleg csak a saját féltékenységét vetíti rám, hogy ő kevésbé érezze magát rosszul a miatt, amiért ez a műfaj, neki nem fekszik. Pl. volt egy lány aki tetszett neki, de a domináns pasikra bukott és nem kapta meg. El kellene gondolkodni azon, hogy a saját önbizalomhiányát nem úgy kellene helyretenni, hogy másokban kellemetlen érzést kelt ítélkezéssel, hanem inkább önfejlesztéssel. Szerintem, visszafele is meg kell próbálni mindig a lehető legkevesebb rossz érzést okozni ilyen érzékeny kérdésekben, mint a szexuális érdeklődés, ahogy ezt mi is elvárjuk a különcségek megítélése közben másoktól. Persze ha az ember annyira 0, hogy még ez után is energiavámpírkodik, akkor lehet teljesen ignorálni, vagy akár beleállni úgy is, hogy "látszik a fejeden, hogy te erre nem lennél képes", de ezt már csak a legvégső esetben. Tundi kell különbséget tenni finom perverzió és parafília között. Én azt gondolom, hogy amivel nem ártunk, azt nem szabad elítélni. Tetszenie sem kell, csak ne ítélkezzünk a másik érdeklődése felett minősítgetve. Nekem is vannak barátnőim, akiknek a divatfiúk tetszenek és nem bántom őket miatta, az ő dolguk.
ápr. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon a csüngőhasú szabja meg a normákat, és sikeres az agymosása... Annyira szexeresztény konzervatív, hogy Deutsch Tomikájának elnézte azt is, hogy lett balkézről egy gyereke, mert nagy segítség ez a magyar családoknak.. Én nem ítélkezek, itt is ha olvasom, hogy valaki popóból punciba akarja, meg szájba, van véleményem, de nem írok kommentet.
ápr. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azzal vagyok ellenszenves az ilyen dolgokat illetoen ha valaki kéretlenül megossza velem azt ami nem tartozna rám és a kutyát nem érdekli kettojukon kívül.
ápr. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!