Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » A monogámia a mai szexkultúráb...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A monogámia a mai szexkultúrában, erénynek számít, vagy már egy elavult erkölcsi felfogás?

Figyelt kérdés

ápr. 15. 16:17
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

Kit érdekel minek számít?

Úgy élj ahogy neked/nektek jó.

Mocskos módon leszarom, ha valaki szerint elavult, ha nekem/nekünk valami megfelelő.

ápr. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

Az elsővel értek egyet.

Én úgy élek, hogy tükörbe tudok nézni. Az meg nem érdekel, hogy más mit mond. Bántani nem bánok senkit.

Lehet nem egy nőt szeretek, de őszinte vagyok és nekem ez számít.

ápr. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
Nem erény, de nem is negatívum. Úgy hívják, hogy "preferencia".
ápr. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
62%

A monogámiát én mindig is két részre bontottam.


1. Szexuális monogámia

2. Párkapcsolati/érzelmi

monogámia


Az elsőről az a véleményem, hogy az emberi faj alapból szexuálisan nem monogám. Ezt az erkölcsi, vallási, társadalmi normáknak való elvárás, megfelelési kényszer miatt eröltetik magukra az emberek.


A második, az érzelmi monogámia nagyon is létező és jó dolog. Ez ugye azt jelenti, hogy mindegy kivel fekszek le, én vagy a párom, nem hagyjuk az érzelmeket kibontakozni.


Most ezt lehet nyílván erkölcsösen, nyílt kapcsolatnak nevezni, vagy megcsalni a másikat.


Sajnos a valóság az, hogy nincs olyan párkapcsolat, legalábbis nagyon elenyésző számban, ahol a szexuális értelembe vett megcsalás nincs jelen...


Ezen szerintem érdemes elgonolkodni.


Azért véget vetni egy nagyon is jól működő párkapcsoltanak, mert a másik rákívánt egy vonzó farokra/puncira, szerintem badarság.


Normális társat nagyon nehéz találni, főleg a mai felgyorsult világban...

ápr. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki úgy éli az életét, ahogy szeretné. Szerintem már akkor is elavult volt, mikor bevezették. Soha, egyik kultúrában sem tartották be az emberek. Nyíltan szeretőt tartottak, aztán titokban, aztán nyíltan kurvához jártak, stb-stb...

Ez is olyan, mint minden ebben a hazug világban. Férfiként csinálhatod, maximum ne hangoztasd. Nőként le vagy nézve érte.


Szerintem se nem érték, se nem bűn. Olyan társat keress, akivel boldog kapcsolatban tudsz élni. Ha ez nyitott kapcsolat, akkor az, ha monogám, akkor az.


N

ápr. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A szexuális monogámia az esetek többségében nem állja ki az idő próbáját!

A monogámia egy illúzió.

Nekem teher.

ápr. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!