Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Ovuláció lehet, vagy beágyazódás?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ovuláció lehet, vagy beágyazódás?

Figyelt kérdés

Az utolsó menstruációm augusztus 16.-an volt meg. A barátommal együtt voltunk 27.én a ciklusom 12. Napján /óvszerrel védekeztünk, de került egy kicsi előváladék a kezéről az óvszer végére ill. a hasunkra/

Tegnap a 14.napon több folyásom volt, meg szurkált, tapintásra érzékeny volt a petefészkem. Ma, a 15. napon mensi szerű görcsölgetéseket érzek. Vsz ez az ovuláció lehet? Szinte minden hónapban érzek hasonlót. Ez ovu vagy beágyazódás? Lehet ebből baba? Nem szeretnénk még gyereket. Köszönöm.



2015. aug. 30. 12:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem csak menstruáció előtti tünetek, nekem is szokott fájni a hasam, görcsölök, érzékeny vagyok a petefészkem környékén.


"A védekezés naptármódszere a következő megfigyeléseken alapul:

- Az ovuláció legtöbbször a ciklus 14. napján (a 2. nap) következik be, ha a ciklus első napjának a rendes havivérzés első napját tekintjük.

- A spermiumok élettartama 2-3 nap.

- A petesejt legfeljebb 24 óráig életképes.


Így a havivérzések naptárba történő feljegyzése révén a fogamzóképes időszak könnyen kiszámítható. A kellő biztonság elérése céljából azt javasolják, hogy a 14. nap előtt 7 és az azt követő 3 nap alatt ne történjék védekezés nélküli közösülés. A módszer alkalmazását nehezíti a nem pontosan 28 napos ciklus. "

2015. aug. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A menstruàcióm 13-14 nap múlva lesz.
2015. aug. 30. 22:26
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha 13-14 nap múlva esedékes a vérzés, akkor ovuláció.
2015. szept. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. 16.-án jött meg, ez pedig 29-30.-án volt!
2015. szept. 1. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!