Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Szerintetek mitől alakul ki a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mitől alakul ki a fetisizmus?

Figyelt kérdés
Férfi vagyok, 36 éves. Rajongok a szerepjátékokért, nagy kedvenc a medical fetish. Ha nyitott volt rá a partner, gyakran próbáltam. A kezdeten gondolkodom. Nektek mi a véleményetek? Bunkó, beszólós válaszokat nem kérek és nem is reagálok rá.

2015. szept. 5. 19:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Fiatalkorban elfojtott szexualitás? Konzervatív neveltetés? Valami rossz vagy éppen nagyon jó tapasztalat? Rengeteg oka lehet...
2015. szept. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Pont ma is írtam ilyen témával kapcsolatban egy hosszabb privát üzenetet valakinek, de abban a fétiseken kívül a homoszexualitás is téma volt.


Tömören, meghatározza a szexuális érdeklődésed az énképed. Az énképet többek között a szülőkkel való gyerekkori kapcsolatod is meghatározza. Például, valamitől úgy érezted, tiltanak a szüleid, túlzott féltés miatt, de te mégis nagyon akartad volna azt a dolgot, és ezzel összefüggésben fétis alakul ki. De nem csak így alakulhat ki.

2015. szept. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Érdekes gondolatok. Mindenesetre nem zavar és nem akarok menekülni tőle. Tény azonban, ha a partner nem nyitott rá, értelmetlen erőltetni.
2015. szept. 5. 19:57
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem egyértelműen abból, hogy gyerekkorodban mit tartottál, gondoltál a másik nemre jellemzőnek. Azután ez esetleg bővülhet az illető testrész, ill. ehhez köthető ruhadarabok imádatával. Szerintem ennyi. Magamból kiindulva én például azt hittem, hogy NŐ=Hosszú haj+nagy mell. Másoknál ez lehet más, én például legalább 10 éves koromig nem tudtam azt, hogy nekik más van a lábuk közt, mint nekem.
2015. szept. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
JA ez még nem értelmezhető a szerepjátékokra. Kibővíteném azzal, hogy szintén a nemi szerepek könnyebb beazonosíthatóságához gyerekkorban társított szituációk miatt lehet az is. Tehát hasonló logikával próbálkozom, mint az előző beszólásomnál. Tehát gyerekkorodban azt hitted, hogy egy NŐ-t így lehet legkönnyebben találni magadnak, ebből valami rögzült.
2015. szept. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nos, tényleg volt doktoros játék az oviban. Ennyi elég lenne? Persze, felnőtt fejjel, más tartalommal töltöttem-töltöttük meg:-)
2015. szept. 5. 20:25
 7/12 anonim ***** válasza:
Akkor összefoglalnám az eddigieket: Az Abban a korban kialakult hiedelmeinkből, és elvárásainkból kiialakult szokásaink, amikor nem voltunk még felvilágosítva. Én is tudom azt, hogy egy kicsit másra izgulok jobban, mint mások, de nincs jelentősége, csak a partner benne legyen.
2015. szept. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
4. Ennél azért többről van szó. A szexuális érdeklődés különösebb esetekben nem csak a másik nem, vagy nem is csak ember felé irányul, hanem egyéb dolgok, tárgyak, jelenségek, szituációk felé is.
2015. szept. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Lorba ***** válasza:
A fétis kialakulása szerintem nagyon hosszú folyamat, és nem is vezethető vissza egyetlen konkrét okra. Az én esetemben pl. női nadrág (leggings, forrónaci stb..)fétis alakult ki. Emlékszem az első önkielégítésemre ami kb. 8-10 évesen volt és nadrágon keresztül csináltam, mert nyilván nem volt sok fogalmam még róla, hogy mit is csinálok. :) Csak jó volt, ezért folytattam. Ez lehetett nálam az egyik meghatározó tényező, ami miatt kialakult a fétisem. Egy másik pl. hogy kiskoromban, főleg pasiként még nem igen foglalkoztam vele, milyen ruhában járok. És nagymamánk varrt nekünk (nővéremnek és nekem) egy-egy biciklis nadrágot ilyen sztreccses anyagból. Sokat hordtam, és sokat is örömködtem benne. Ez is egy olyan tényező, ami hozzájárult szerintem a fétisem kialakulásához. És még volt nagyon sok ilyen apró, jelentéktelennek tűnő dolog, ami mind a fétishez vezetett. És biztos vagyok benne, hogy nem is emklékszem minden ilyen meghatározó élményre. Nem bánom, hogy ez kialakult nálam, nagyon is élvezem ezt a fétist, de tény, hogy ha a partner nem tudja elfogadni, az nagyon destruktív, és önbizalomromboló tud lenni. De ha találsz egy olyan lányt, akit ha nem is izgat, de csak érdekli, máris egy nagyon nagy plusszt tud hozzáadni a kapcsolat szexualitásához. 31/F
2015. szept. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Akárhogy is, én meg arrra a következtetésre jutottam, hogy a fétiseden keresztül a gyerekkorodban a felnőttek által eltitkolt IGAZSÁG-hoz próbálsz a magad módján valahogy közelebb kerülni. Hogy annak valami köze lehet a TITOK-hoz, amit minden gyerek elől annyira eltitkolnak a felnőttek. Ez így már nem tűnik eléggé logikusnak?
2015. szept. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!