Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » A zsidóknál is van fogadalmi...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A zsidóknál is van fogadalmi gyűrű? (vagy hasonló)

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy tetszik egy lány, aki szerintem zsidó (dávidcsillagot hord) és az érdekelne, hogy náluk is van-e ilyen szokás, hogy házasság előtt nincs szex. Értem én, hogy fontos valakinek a vallása, de azért nekem is vannak igényeim na... szerintem ezért nem kell engem lenézni.

2015. okt. 22. 19:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Attol fugg, mennyire melyen vallasos. Termeszetesen a zsido vallas is tiltja a hazassag elotti szexet, de az h davidcsillagot hord, meg nem jelenti azt, h minden eloirast szigoruan tart.
2015. okt. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"házasság előtt nincs szex"


Attól függ.......


Ha rabbinikus zsidó (ebbe bele tartozik az ortodox,modern-ortodox,reform,haszid,háredi,konzervatív....) akkor nagy eséllyel igen.

Persze ez azon is múlik ,hogy vallásos-e....


De vannak olyan zsidók (mint pl. én) aki nem hisz ebbe a "szabályba" (több ok miatt is).


-megjegyzés: Attól függetlenül ,hogy Dávid csillagot (helyesen Dávid pajzsa , héberül: מגן דוד ,héberül a csillag: כוכב) nem biztos ,hogy zsidó.

Én pl. ismerek olyat aki hord Dávid pajszát ,de nem zsidó.

2015. okt. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
*pajzsát
2015. okt. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3-as

ne mond el senkinek de a szo haredi es a szo hassid az szinte ughyanaz!

ahartedi nem egy kulon vallasi iranyzat!! az csak azt jelenti "hivo,gyakorlo,vallasos"!!-lasd pl,; tsahal haredi egysegek!

eskuvo elott pedig tilos es tisztatalan a nemi erintkezes!

-(egy haredi beregszaszi)

2019. jan. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ajn zer-zer frejliser sajmer kosher Sabbesz far alle.........

zajt' gèzunt hevre!

2019. jan. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!