Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » 18 éven aluliak szexuális...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

18 éven aluliak szexuális közösülését bünteti a törvény?

Figyelt kérdés
Egyszer fél füllel hallottam valami olyasmit, hogy 2 18 életévét be nem töltött személy szexuális kapcsolata büntetendő illetve ha ez kiderül, akkor a szülőktől elvehetik a gyereket.
2015. dec. 13. 18:24
 1/9 anonim ***** válasza:
csak a 14 év alattiakét (feltéve, hogy közös beleegyezés, stb).
2015. dec. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
14 éven felüliekét bünteti?
2015. dec. 13. 18:25
 3/9 anonim ***** válasza:

A beleegyezési korhatárra vagy kíváncsi:

[link]

2015. dec. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
10%
igen, ez a törvény tömjén zsolt ötlete volt. a büntetés pedig fél év átnevelőtábor, ahol csak narancsot adnak enni, és egész nap pártpropagandát kell magolni. és még a vécében is kint van tömjénzsolti képe, hogy szarás közben is őt kelljen bámulni.
2015. dec. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#2 Ha már megválaszoltam, akkor miért kérdezed meg ugyanazt még egyszer? Nem írom le megint.
2015. dec. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi ezt a wikipédiás cuccot megnéztem. Bár azt érdekesnek találom, hogyha az illető 14 év alatti, akkor közös megegyezés alapján is szexuális erőszak :DDD
2015. dec. 13. 18:30
 7/9 anonim ***** válasza:

Ennek az oka a Cselekvőképesség jogtudományi fogalma, miszerint a 14 évnél fiatalabb gyermekkorú személyek jogi szempontból még "cselekvőképtelennek", míg egy 14 évnél idősebb személy már "korlátozottan cselekvőképesnek", egy 18 évnél idősebb pedig "cselekvőképesnek" minősül.


[link]

2015. dec. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
# 6: Egy 14 éven aluli miben szocializálódik? Hogy engedelmeskednie kell másoknak, a tőle idősebbeknek, nem lehet önálló véleménye, akarata. Én átéltem gyerekkoromban, egy felnőtt molesztált szexuálisan, és nem mertem neki nemet mondani. Ezért nagyon helyesnek tartom, hogy erőszaknak számít!
2015. dec. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A probléma, hogy úgyse fogja elmondani senkinek :)
2015. dec. 13. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!