Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Szerintetek miért van ennyi...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek miért van ennyi fiatal aki az idősebb férfiakra/nőkre vágyik?

Figyelt kérdés

Hallottam már ezzel kapcsolatban dolgokat, de nem állják meg a helyüket szerintem.

Azt mondják azért, mert a 80-as évek végétől beállt a nyugati vonal, miszerint csak az egzisztencia és életszínvonal hajhászása volt a szülőknél, illetve javak elhalmozásával próbálták pótolni az eltöltött idő hiányát. Továbbá nem akartak olyan szigort sem, így viszont kiesett a tipikus karakán szülőkép a gyerekek életéből. Ugye az általános Y generációs probléma, ami magyarázatok szerint a szexuális irányultságra is kihat.

Azért nem állja meg ez szerintem a helyét, mert az ő nagyszüleik is az előző rendszerben rengeteget dolgoztak. Illetve akkor is volt sok csonka család, pláne hogy sokaknak a WW II. alatt jöttek össze a szüleik. 56-os disszidálás stb. Én is anya nélkül nőttem fel, még sincsenek ilyen vágyaim.

Kinek milyen véleménye van erről, mit lát a háttérben? Azok is írhatnának akikre ez pont igaz és rendelkeznek kellő önismerettel. Akik ténylegesen átlátják esetleg magukban ennek az eredetét. A sablonos válaszok, amik a felszínt érintik csak annyira nem érdekelne. Nem az a gyökere a dolgoknak, amiket hirtelenjében éreznek magukon az érintettek.



2018. júl. 12. 20:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Én úgy gondolom, hogy engem azért érdekelnek az idősebb férfiak, mert FÉRFIBBNEK látom őket. Persze nem mindet. De vonzó és férfias számomra, hogy tapasztaltabbak az élet minden területén. Már nem keresik az útjukat, hanem rajta vannak. Ez egyszerűen szexuálisan is vonzó. Egy idősebb férfi amikor magabiztos szemmel rámnéz, és nem fiús a nézése, hanem "érett", az hat, legalábbis rám. Valami ilyesmi. Nem tudom pontosan megfogalmazni, igazából meg nem gondolkodtam el rajta, hogy miert van ez, csak egyszerűen érzem, hogy mi hat rám.
2018. júl. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Pont erre gondoltam, hogy ez már csak a lecsapódása ennek a dolognak, amit te elsőre látsz és érzel elsőre. De azért köszönöm a válaszod!

Nekem minden korosztályból van sok ismerősöm. Nálam az van, hogy csak szimplán általában jobban kijövök az idősebbekkel, de ez mindig is így volt. De ez a szexuális orientációmra egyáltalán nem vonatkozik. Nem állítanám, hogy olyan nagyon sokan rajta vannak az úton mondjuk az ilyen 40 év körülieknél. Az idősebbeknél már inkább jellemző. Bár most ez is relatív, hogy mi számít már bele ebbe a kategóriába. Én 36-tól felfele mondanám ezt a jelenséget.

2018. júl. 12. 21:11
 3/12 anonim ***** válasza:
Én sem a 40 év körüliekre gondoltam, amikor azt írtam, hogy rajta vannak az úton.. Az idősebb férfi alatt én ennél idősebbre gondoltam. Mondjuk 50 felett.
2018. júl. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Na igen, akkor te jó példa vagy, mert ez már komplexus. Kár, hogy még nem boncolgattad ezt még magadban mélyebben és nem tudsz úgy választ adni. Félre ne értsd, nem ítélkezem! Ez olyan mintha engem ítélnének el, hogy utálom a pöttyös dolgokat
2018. júl. 12. 21:42
 5/12 anonim ***** válasza:
Az emberek nagy része az 1990-es évektől szüli a gyereket, közben munkahelyek mennek tönkre, ami magával vonzza sok esetben a válást, a kapcsolatok megromlását, amiből a gyerek szív, mert nem-, vagy nem megfelelőlen kapja meg a szeretetet, az anyai-apai szentenciákat, így egy külső közegben keresi meg azt tinédzser-, vagy idősebb korában, amit nem kapott meg korábban. Ez "lehet" drog, agresszív magatartás és a teljesség igénye nélkül az idősebb korosztályra való vágyódás is.
2018. júl. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem szeretem, ha ezeket a témákat túlagyalják.

Én elég korán, úgy 14 éves koromtól kezdve az idősebb pasikra bukom. Előtte volt két korombeli fiú, aki tetszett, de ezzel ki is fújt a dolog. Kb. 28-30 éves koruktól válnak számomra a férfiak vonzóvá, és ezt a határt mióta csak szexuális érdeklődésem van, tökéletesen be tudom lőni ránézésre (azokról is, akik alig egy-két évvel maradnak el ettől a kortól). Ahogy én is egyre idősebb leszek, úgy érdekelnek egyre inkább a nálam jóval idősebb pasik is. Most a harmincas éveim közepén járok, és amíg régebben max. kb. 45-ig akadt meg a szemem a pasikon, addig most már az ötvenesek is simán bejönnek. Igazából felső határt nehezen tudnék mondani, egy a lényeg, hogy amelyik idősebb pasi még aktív és jó formában van, azok ha az eseteim, akkor vonzónak fogom látni őket.

Szerintem a legfőbb oka ennek nálam az, hogy egyke vagyok, a gyerekkorom nagy részét felnőtt társaságban töltöttem, az iskolában sosem volt sok barátom, viszont volt sok különórám otthon, amiket ha olykor egyetemisták is tartottak nekem, de ők is bőven idősebbek voltak nálam. Egyszerűen a nálam idősebbek társaságát szoktam meg, hosszabb távon abban érzem komfortosan magam, a közös hangot is a nálam legalább 10 évvel idősebbekkel találom meg igazán. A párom is tíz évvel idősebb nálam, és ez így nekem tökéletes. Józan ésszel is rendben van, hiszen annyira nem nagy korkülönbség, nem fog sokkal hamarabb megöregedni nálam.

Egyébként a nálam jóval idősebb pasikban fiatalabb koromban a kihívást is láttam (vagyok-e elég jó ahhoz, hogy "meghódítsam" őket, nem feltétlenül csak szexre... főleg, ha foglaltak voltak...), most meg inkább az tetszik bennük, hogy a koruk ellenére vonzóak tudnak maradni. Ezt valamiféle bizonyításként könyvelem el, hogy lám van az illetőben valami különleges, ő valamivel több a nagy átlagnál.

2018. júl. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Csodalkoztok?:D az ilyen kis nyikhaj fiatal selyemmajmokkal mit lehetne csinalni? Hat a csuklom vastagabb mint a labuk.. pcsuk szerintem meg mint a kisujjam..ezeket nem kehet ferfinak mondnani.. megcsiped oket aztan sirva futnak el..
2018. júl. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szépen mutatnak... kb mintha az apjával menne kézen fogva a 18 éves csaj...
2018. júl. 13. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Nekem eddig egy barátom volt, nagyon nagy korkülönbséggel. Mindenki sorolta hogy úgyis csak ki fog használni. 4 éve ismerjük egymást mostmar, és az egyik legjobb döntésnek tartom hogy nem hallgattam másra :) ugyanazt tudom mondani mint a többiek :az idősebbek sokkal férfiasabbak. Sok kivétel van, de ha mégnézed a mostani korosztályt, hát.. Az hogy sokan vékonyabbak nálam, egy dolog. De alig tudok beszélgetni sokukkal, mert teljesen más az életszemlélet. Ezzel szemben a 30+ korosztállyal tökéletesen kijövök. 18L
2018. júl. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Én is 30+ vagyok és az én korosztályomat nem mondanám olyan határozott, talpraesett és értelmesnek még. Szerintem külsőleg sem olyanok, mint amilyenek gyerekkoromban voltak az ennyi idősek. Ezt nagyon nagy számban tapasztalom, munkahely, elemitől végig bármely volt osztálytársam, stb. Én sem vagyok ez alól kivétel.

Én azért a 80-as évek második felében születetteket nem tartom még annyira időseknek eleve.

Azt is kicsit túlzásnak tartom, hogy minden 20-on éves ecsethajú, skiny nadrágos cingár lenne. Valóban talán több az alapból vékonyabb mint még az én korosztályomban is, de ott a másik véglet, hogy kompenzálásból szétcuccozzák magukat és kigyúrják magukat, de persze erő semmi nincs bennük. Nekem ezzel nem lenne bajom, csak fárasztóak, hogy ennyi a kommunikációjuk, hogy te gyúrsz? Mióta? Mikor meg mondom, hogy nem, akkor meg tényleg nem? Miért nem?

Kicsit értelmezhetetlen szint, de ennek ellenére azért akkor sem kövezném meg őket általánosságban.

Meg eszembe jut, hogy mikor én voltam középiskolás, akkor mindenki borzongva nézte, hogy egyik osztálytársnőmnek 31 éves csávója volt. Szét is mentek és megbánta, hogy összejött vele. Bár ez teljesen lényegtelen. A lényeg, hogy akkor mi fiatalok idegenkedve tekintettünk az idősebbekre. De azóta tapasztaltam, hogy már ott is elindult ez a folyamat, ha nem is annyira kiélezve mint utána.

Azért örülnék, ha fiúk is írnának és nem csak leszólogatást, hanem magukról. Tényleg kíváncsi vagyok, mert fiatalabb ilyen beállítottságú ismerősöm nincs, akivel szorosabb lenne a viszony. Éppen hogy ismerősökre nem akarnék ráírni, csak mert kíváncsi vagyok

2018. júl. 13. 12:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!