Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Mi a protokoll egy meleg...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a protokoll egy meleg "sráckéréskor" ? mindegy ki kéri meg a másik kezét?, hol lehet szép férfi gyűrűket venni?, és parázok h mi van ha kicsi lesz rá/ vagy nagy , nem akarok felsülni. Ránézésre betudom lőnik de jó lenne nem kockáztatni.

Figyelt kérdés
Igen , biztos ritka az ilyen kérdés, de 12 év után megkérem a barátom kezét, de nem nagyon vágom meleg oldalon mik az ezzel kapcsolatos "szabályok". De amúgy minden a témával kapcsolatos tapasztalatot, tippet szeretettel várok akár üzenetben v itt.

#meleg #esküvő #gyűrű #bejegyzett élettársi #sráckérés
2020. jún. 24. 00:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolom, hogy van arra szabály, hogy melyik férfinak kéne megkérni a másik férfi kezét. A tradíciók nem tesznek különbséget férfi és férfi között, úgyhogy mirét ne kérhetnéd meg te őt:)


Férfi gyűrűt mindenhol kapni, ahol jeggyűrűket árulnak. Logikus, hisz alapból pároknak árulják. De nincs megkötve, hogy csak egy férfi és egy női gyűrűt lehet venni, szóval maximum az eladó néz furán, de hát fizettek bszki, ne nézzen furán:D


Amúgy nem kell aggódni, hogy "szabályosan" történik-e az egész. A.. legénykérés (van ilyen szó?:D most lesz) is és maga az esküvő is a ti ünnepetek, úgy jó, ahogy nektek tetszik. Csak akkor lehet elrontani, ha olyan, ami nektek nem tetszik:)


Hogy méretet hogy vegyél.... igen, ez tipic probléma minden létező kézkérésnél. Attól is függ, hogy hogyan gondolkodtok a gyűrűkkel kapcsolatban. Akinél van külön eljegyzési gyűrű a jegyben járás idejére és külön karikagyűrű a házasság idejére, ott a kézkérésnél meglepetés szokott lenni a gyűrű. De ez egy heteró hagyomány, most milyen "jogon" hordja a te párod az eljegyzési gyűrűt és nem te?

A másik verzió az az, hogy eleve a karikagyűrűt hordjátok pl bal kézen a jegyesség idejére, és majd az esküvő utánátveszitek jobb kézre. Ilyen esetben nem érdemes meglepetésbe adni gyűrűt, hisz egy életre fogja hordani, legyen olyan, amit ő választ, neki tetszik. Szóval ebben a helyzetben érdemes nem gyűrűvel kezet kérni. Lehet bármi gyakorlatilag. Én a feleségem kezét egy nyaklánccal és egy teáskanállal kértem meg:D Azt mondta, hogy "akár egy kiskanállal is megkérhetsz, tökmindegy". Hát kapott egy kanalat:D aztán később elmentünk együtt és csináltattunk gyűrűt. Ott már szakszerűen veszik le a méretet és annyi.


Igen, én heteró vagyok, szóval számítsd eszerint a válaszomat, de szerintem ebből a szempontból tökmindegy, a lnéyeg ugyanaz.


És hol fogtok esküdni? Gyanítom nem Magyarországon:D

2020. jún. 24. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha te akarod megkérni akkor nyilván te kéred meg az ő kezét:D Protokollal meg szerintem ne foglalkozz, legyen valami ha már van valami cuki/kreatív ötleted az is elég, de egy ilyen pillanat minden sallang nélkül is emlékezetes lesz számára. Ékszerboltok terén nem tudok segíteni, viszont ha jól tudom a gyűrű méretét lehet utólag korrigálni, legföljebb röhögtek egy jót, amikor próbálod felhúzni rá és nem megy fel az ujjára:D
2020. jún. 24. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Huh nagyon köszönöm ezeket a válaszokat, pláne az első hozzászólónak, ezt a kiskanalas sztoritól bekönnyeztem , mármint a meghatódottságtól ;) lehet h elmesélem neki ha "túlleszek" rajta ;). Hogy hol tartjuk? Előbb megvárom az "igent" :D
2020. jún. 24. 01:27
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hajrá nektek <3
2020. jún. 24. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi leszbikus pár vagyunk, és abszolúte nem az a konzervatívabb típusú nő sem én, sem ő.


Nálunk nem tom lesz-e egyáltalán gyűrű, mert mindketten olyan munkahelyen vagyunk ahol nem lehet a kezünkön semmi biztonsági illetve higéniás okokból.

Úgyhogy sokat beszélgettünk hogy mi legyen.

A barátnőm felvetette, hogy szeretne egy bdsm nyakörvet, nem olyan wholesome mint a kiskanál, de úgy tűnik nálunk ez lesz 😂

Mondjuk a "valami kék" meg szerintem a hajam, és egyikünk se öltözik majd fehérbe az hótziher.

Minden esetre két ruhát összeillővé komponálni úgy hogy elvileg nem láthatjuk benne a másikat, szintén nem lesz meg.


Na de elég a mi fura terveinkről.


Először is, hord a barátod gyűrűket? Szereti az aranyat? Ezüstöt? Köveket vagy inkább a minimalizmust? Milyen stílusú ékszereket hord?

Ha van divatgyűrűje, azt elcsórhatod leméretni.


Van-e esetleg a családban olyan gyűrű ami szülőről gyerekre száll? Akarja ezt a hagyományt?


Ezeket az infókat morzsánként gyűjtheted vagy leülhettek beszélgetni.


Nálunk az igen előtt volt jó egy év verbális egyetértés, hogy mindketten össze akarunk házasodni. Aztán márciusban megvolt az igen, de a dolog tárgyi részét még rendezzük, tervezzük. Nem egy érzelgős alkat a drágám, nekem meg a kettőnk boldogsága a fontos, nem a formaságok.

2020. jún. 24. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#6 a világ egy csomó országában van melegházasság.

Abban se gátol senki, hogy a bejegyzett élettársi alkalmából esküvői ceremóniát vegyetek igénybe. Vannak meleg egyházi szervezetek, és van aki csak simán lagzit akar.

2020. jún. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az #5 -ös csajoknak is ;) gyűrűben én vm elegáns minimált terveznék, de mégse egy tucat tipusú arany karikát (azzal sincs gond persze akinek az tetszik). Amennyire kifaggattam a barátom , ő is hasonlót képzelne el. Most azon töröm a fejem , hogy keresnék egy ékszerészt aki egyedi gyűrűt készítene, esetleg ismer vk ilyet / ajánlana?


A jogi körülményekkel nyilván tisztába vagyok, de köszönöm az ingyenes jogi tanácsadást és a "kedves" tájékoztatást.

2020. jún. 24. 23:18
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Na most romantikus hangulatba ringattál. 😊

Édesmindegy ki kér meg kit. Állj elé és kérdezd meg, szerintem ismered annyira 12 év után, hogy már amúgyis tudod a választ.

Nem tudom itthon hogy működik de németben pl az evangélikus egyháznak már van verziója a meleg esküvőre. Sokkal szebb mint a hetero verzióban a szöveg. Ha jól emlékszem egymást társul fogadják egy életre. Előszedték a 12 század előtti fivérré nővérré fogadás intézményét.

Sok boldogságot 😁

(hetero vagyok)

2020. jún. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Mivel a melegházasság nem engedélyezett, okafogyott megkérni valakinek a kezét. Már a kérdést sem értem.
2020. jún. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!