Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Miért olyan nagy lelki teher...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért olyan nagy lelki teher melegnek lenni, hogy sokan belebetegszenek pszichésen?

Figyelt kérdés
2020. szept. 16. 17:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Mert a családjuk halálba gyűlöli őket. Azok betegszenek bele, akikkel gonoszak a hozzátartozóik.
2020. szept. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Mert sajnos nem egy elfogadó társadalom a magyar és emiatt nehezebben tudnak beilleszkedni közösségekbe, stb.
2020. szept. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem ez annyira nem meleg specifikus indok, de számomra az hogy valamikor régen elképzeltem hogy jön egyszer a "szőke herceg fehér lovon" akivel szeretetben, boldogságban leélhetjük az életünket, aztán manapság már egyre kevésbé hiszek benne hogy ez valaha is megtörténjen.
2020. szept. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
3-as, nem értem, hogy ez hogy releváns ez alatt a kérdés alatt.
2020. szept. 16. 19:34
 5/11 anonim ***** válasza:
92%

Én nem a 3-as vagyok, de én átérzem amit gondol.

A melegekt nagy része a szexre hajt, viszont van olyan réteg is, akik kiegyensúlyozott, harmónikus párkapcsolatra vágynak, mivel az első réteg nagyobb részben vannak, így szinte lehetetlen társat találni.

Azért érzi emiatt tehernek, mert az gondolja, hogy heteroként, már rég kapcsolatban élne és akár családja is lenne már, de megsúgom, hogy a heteroknak sem sokkal könnyebb a helyzetük.

2020. szept. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen, de a melegeket még mellé úgy kezelik, mintha betegek lennének. Szerintem ez a megvetés is romboló hatással van a lélekre. Hogy nem vállalhatják nyugodtan és szabadon.
2020. szept. 16. 20:22
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha azt mondod egy halnak, hogy másszon fel egy fára, de nem tud és ezért lehülyézik, akkor az egész életét úgy fogja leélni, hogy hülye, mert ezt sulykolták belé.

Ez igaz az oktatásra, munkahelyekre és társadalmi kisebbségekre, elvárásokra is.


Ha a melegek azt látják/hallják a környezetükben, hogy alsóbbrendűek, debilek, stb, akkor ez a tudatalattira hatni fog, mint a hal esetében.


A tudatalatti határozza meg az egész emberi jellemet, ami 7 éves korig alakul ki. A tudat a tudatalatti felett van, mégis az utóbbi kb 95%-ban határozza meg a viselkedésünket. A tudatalattit csak hipnózissal vagy gyakorlással lehet megváltoztatni. Pl mikor megtanulunk autót vezetni stb, azt nem fogjuk elfelejteni, mert gyakoroljuk, ismételjük, ezért beépül a tudatalattiba.


Így pl, ha azt mondod magadnak, hogy boldog vagyok, akkor előbb utóbb ez beépül a tudatalattiba és ezért el is fogod hinni. De ezt nagyon sokszor kell "gyakorolni", úgy mint amikor mást is megtanulunk. :)

2020. szept. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ez tetszik, köszönöm!
2020. szept. 16. 20:26
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért miért... Mert nekünk sokkal nehezebb dolgunk van az életben. Gyakorlatilag a mobilomra nem rakhatok ki egy olyan háttérképet ami tetszik (mondjuk a kedvenc színészemről) mert ha bárki meglátja rögtön megy a b.zizás. Folyton azt kell hallgatni idegenektől, hogy mikor lesz már nőd, meg hallgatni a hülye hozzáállásukat a melegekről, a sz.r vicceiket, holott ez téged érint, bár ők nem tudják. Hogy aki tudja rólad, az is van hogy viccet csinál belőled, mintha bármivel kevesebbet érnél nála. Nem egyszerű a helyzet...
2020. szept. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt a toleráns társadalmakban is nagyobb valószínűséggel fordulnak elő mentális problémák a melegek körében. Ennek (részben) az lehet az oka, hogy akármilyen befogadó közegben is nő fel az illető, a másság-tudat kialakul benne, ami érzelmileg megterhelő. Mármost ha ezt nem kapják el és nem kontrollálják időben, akkor pszichés okokból nagyobb eséllyel alakul ki mentális betegség.


Aztán ott vannak a kevésbé toleráns, ám alapjában már nem elítélő társadalmak, mint pl. a magyar társadalom. Itt azért van szocializációs hatás is, ami a másság-tudatot érzelmileg még megterhelőbbé teszi.


Nekem egy nagyon toleráns családom van, még a 60+-os nagymamám is elképesztően toleráns és elfogadó, 5 évig jártam rendszeresen pszichológushoz (részben emiatt), és a végén mégis ott kötöttem ki, hogy rendszeresen gyógyszert szedek, mert máshogy nem megy. Sajnos ez van, ezt kell szeretni. Az, hogy valaki meleg, nyilván nem segít a mentális egészségnek fiatalkorban, de önmagában rendszerint nem elég, kell más is. (Nem okvetlenül pszichés dologra gondolok, hanem mondjuk idegrendszeri hajlamosságra például.)


20/p

2020. szept. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!