Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Erre mi az LMBTQ reakciója?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Erre mi az LMBTQ reakciója?

Figyelt kérdés

"A tanulmány közel 500 000 ember génjeit elemezte...A tanulmány megállapította, hogy az azonos neműekhez való szexuális vonzódás csak 8–25 százalékban magyarázható genetikával, azaz a genetikának csak mellékes, döntőnek semmiképp nem nevezhető szerepe van az ember szexuális orientációjának kialakulásában, amire túlnyomórészt a környezet és a társadalmi tényezők vannak hatással...Fontos tudni, hogy a meleg génekről vagy a homoszexualitás veleszületettségéről eddig sem volt tudományos konszenzus, még pontosabban semmiféle kutatás nem állt elő a veleszületettségre való bizonyítékkal."


Forrás itt:


[link]


A fenti cikkből emeltem ki néhány mondatot.


----------


Most, hogy úgy tűnik, senki sem születik melegnek, mivel fog érvelni az LMBTQ?


2021. júl. 3. 09:50
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
81%
A mandiner, mint a melegellenes fidesz szócsöve, biztos rendkívül hiteles a kérdésben.
2021. júl. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
84%

Gondolom ez a mondat arra utal akkor hogy a környezet teszi meleggé a melegeket szerinted:

" a társadalmi és környezeti tényezőknek sokkal nagyobb szerepe van ebben."


Azt azért elárulod nekem kedves kérdező, hogy 12 éve mióta kormányoz a mostani kormány, hogy addig ez miért nem érdekelte? Miért pont MOST? Addig nem voltak fontosak a magyar gyerekek?


Illetve hogy akkor ha jól értem a melegek mind a környezetükben tapasztaltak alapján lesznek melegek. Azaz a környezetük is meleg. Azaz kellene lennie gócoknak ahol sok van. Nem? Hisz a környezet hat rá. Gondolom ezekre majd kapok választ én is :) Hisz tényleg érdekel, hogy egy ilyen jól tájékozott ember mint te mit mond.


Na de ami ennél is szórakoztatóbb, hogy ugyanazt a "szaklapot" hozta forrásnak az oldal, akik többek között arról híresek hogy csak beküldöd nekik a tanulmányod és X dollárt és már kint is a cikk. Semmi tudományos ellenőrzés nincs mögötte. Náluk mehetett ki a cikk arról hogy koronavírus ellen nem véd a maszk és hogy a hízás nem étkezés hanem pszichés okok miatt van. Szóval ennyire tudom komolyan venni. Persze a hangnem ahogy kérdezel egyértelműen arra utal, hogy te csak kötekedni jöttél ide, de gondoltam akkor legalább a válasz feleljen meg a VALÓSÁGNAK!

2021. júl. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
91%

Leszögezném, hogy hetero vagyok. Azt régóta tudjuk, hogy nincs homoszexuális gén. Azt is, hogy az álkatvilágban is jelen van a homoszexualitás, ez egy természetes dolog. Ez csak úgy jön, ösztönös. Ki az a hülye, aki ilyen homofób társadalomban önként és dalolva homo lenne, kitéve magát bullyingnek, stb, már akár felsős korától? Aki egy kicsit is gondolkozik, belátja ezt. A mandiner meg kormányszócső, nyilván a sok, ellentétes eredményt nem fogja szemlézni.

És csupán egyenlő jogokért harcolnak, és hogy ne üldözzék őket. Az érzékenyítés a másság elfogadását célozza, nem propaganda, ez baromság. A kirekesztés megelőzésére szolgál, mivel homofóbnak tényleg nem születik senki, annak aztán valóban nincs génje.

2021. júl. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

"Semmi tudományos ellenőrzés nincs mögötte."


Majdnem félmillió embert vizsgáltak a kutatás során, szóval nagyon is tudományosnak tűnik, hogy a genetika csak kis mértékben játszik szerepet a homoszexualitásban, és nincs meleg gén. Arról is olvastam, csak említés szintjén, hogy már az ikerkutatások is cáfolták azt, hogy a homoszexualitás genetikailag meghatározott lenne.


Ami azt illeti, egyáltalán nem vagyok jól tájékozott embert ebben a témában, ezért is vagyok kíváncsi az LMBTQ reakciójára. Ha valóban genetikailag meghatározott a homoszexualitás, akkor a saját maguk tudósaitól tudnak olyan publikációkat hozni, ami a genetikai hajlam mellett szól.

2021. júl. 3. 10:48
 5/27 A kérdező kommentje:

#3


Nekem nincs gondom a melegekkel, felőlem lehetnek jogaik. Csak érdekességként tettem fel a kérdést, ennyi az egész.

2021. júl. 3. 10:52
 6/27 anonim ***** válasza:
82%
De ez miért fontos neked? Fogadd el, hogy léteznek, és ennyi? Mit ártanak neked? A homofóbok ártanak nekik.
2021. júl. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Semmit nem ártanak, nekem, és nem is fontos, csak érdekességként tettem fel a kérdést. A meleg aktivisták érve az, hogy a melegek olyannak születtek. Na, most itt van ez az eredmény, van-e erre reakció, lehetőleg tudományos, ami az ellenkezőjéz igazolja?


Leszögezném: hogy ha környezeti hatások (vagy egyéb dolgok) miatt lesz valaki LMBTQ ember, én akkor is helyeselném az elfogadásukat. De ettől függetlenül még kérdezhetek.

2021. júl. 3. 10:56
 8/27 A kérdező kommentje:

#1


Nem a Mandiner a fontos, hanem a kutatási eredmény, a cikk, amire hivatkoznak. Máshol is ott van amúgy a neten ez az adat.

2021. júl. 3. 11:00
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
De a forrás sem megbízható, lásd 2-es...
2021. júl. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

"Persze a hangnem ahogy kérdezel egyértelműen arra utal, hogy te csak kötekedni jöttél ide, de gondoltam akkor legalább a válasz feleljen meg a VALÓSÁGNAK."


Nyugodtan fejtsd ki akkor, hogy a hangnemben hol vettél észre kötekedést? Talán az kellett volna, hogy beleírjam a "semmi bajom a melegekkel..." félmondatot? Ez egyébként így is van, viszont sehol sem kötekedtem, te vetted annak valamiért. Én csak az LMBTQ reakciójára vagyok kíváncsi, ezért tettem fel a kérdést.

2021. júl. 3. 11:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!