Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Kedves melegek! Ha dönthetnéte...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kedves melegek! Ha dönthetnétek, akarnátok-e heterók lenni? És ha választhattatok volna, heterónak születetek volna, vagy ugyanígy alakult volna az életetek?

Figyelt kérdés

A kérdésem nem provokáció, azért vetődött fel bennem, mert az tényként kezelendő, hogy a nemi irányultság NEM választás kérdése. De ha az lenne, mit választottatok volna?


Köszönöm a válaszotokat :)



2021. júl. 5. 19:44
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Nyilván heteronak születni jobb lett volna, mert sokkal könnyebb lett volna az élet, és nem annyira komplikált sok minden. Most pillanatnyilag nem változtatnék, mert boldog vagyok valakivel. Ha nem állna ez a helyzet fenn, akkor már úgy döntenék, hogy legyek hetero.
2021. júl. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen azt választottam volna, hogy hetero legyek.

Rengeteg nehézséggel jár a melegség, főleg ha nem egy elfogadó környezetben nevelkedtél fel...

Évekig titkolnod kellett, hallgathattad ahogy szidták a magadfajtákat és meg kellett játszanod magad, hogy hetero vagy.

Másrészt az is megnehezíheti a dolgodat, ha nem vagy ez a modell alkat. Tapasztalatom alapján a melegeknél nagyon fontos a külső, eléggé toxic tud lenni néha a gay culture... Legyél helyes, magas, vékony! Ha egyik sincs meg ki vagy esve a játszmából. :/

Lányoknál sokkal jobban számít a személyiség, ezért szerintem barátnőt könnyebb lenne találni.

Dehát mindegy, ezt dobta a gép.

2021. júl. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Heteronak nyilván könnyebb, de én szeretem hogy “ilyen” vagyok.

Mindenki úgy fogad el a környezetemben ahogy vagyok és ráadásul a családban is van lmbtq tag, szóval ennek köszönhetően, valamennyivel könnyebb nekem.

2021. júl. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm és mindenkit felpontoztam :) Várom a további válaszokat, roppant tanulságos. (Mellesleg őszinte együttérzésem felétek. 2021-ben melegnek lenni Magyarországon kegyetlen dolog :( )
2021. júl. 5. 20:57
 5/10 anonim ***** válasza:
91%

Én ugyanezt választottam volna.

Bármennyire is nehéz melegként, viszont így az ember független a társadalomtól.

Nem kapod meg azt a kérdést, hogy mikor lesz már gyerek? És addig hangoztatják ezt amíg az ember kötelezően be nem vállalja, aztán a gyerekhez meg nincs is türelme, de bevállalta, csak hogy ne lógjon ki a sorból.

Heteróként is beleszólna a környezet az ember életébe, minden téen függnék a társadalomtól is, ahogy sok hetero.

Viszont így az ember megtanulta azt, hogy legyen önmaga.

Az ember csakis magára számíthat, mert akkor megtalálnak, ha bele kell szólni az életedbe, de ha segítségre, vagy lelki támaszra lenne szükséged, akkor mindenki nagy ívből kerül. Ez a társadalom.

Meg ismerkedni heteróknak sem könnyebb, sőt. SZerintem van olyan nehéz mint nekünk.

Hány olyan kapcsolat van, ahol csak a gyerek miatt, a hitel miatt marad együtt egy pár? Rengeteg.

2021. júl. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%

Régen heteró akartam lenni a társadalmi kényszer miatt, stb. Viszont most már nem. Sok mindent tanultam így melegként, hogy hogyan tudok ténylegesen boldog lenni úgy, hogy nem függök mások véleményétől. Azért a pofonokból is tanul az ember és be lehet azt építeni pozitívan is a fejbe. Én tökre boldog vagyok. Jelenleg nincs párom, de elvagyok nagyon egyedül is. Igazából én úgy érzem, hogy mindenkinek el kéne jutnia arra a szintre, hogy egyedül is boldognak érezze magát. Két ilyen ember tudja a legszebb párkapcsolatot kialakítani. Legyen az hetero, vagy homo.


"Hány olyan kapcsolat van, ahol csak a gyerek miatt, a hitel miatt marad együtt egy pár? Rengeteg."

Erre csak annyit mondanék, hogy ez a legnagyobb gáz. Kodependens kapcsolatok. A gyerek lelkét is tönkre teszik teljesen. Csak sajnos sokan nincsenek ezzel tisztában, mert nem gondolkodnak és nincs tudásuk. Mások okolása helyett mindenkinek saját magát kéne hibáztatnia az életéért és máris nem lenne ennyi lelki nyomoronc.

2021. júl. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudnám mit akarok, nyilván azt választanám hogy heteró, vagy bi legyek. De úgy hogy tudom h9gy mit szeretnék, van barátom és elfogadnak a környezetemben nem változtatnék ezen ha tudnék se. Még ha szingli lennék sem. Így szeretem magamat és emiatt érzem hogy én én vagyok. Ha ez egyáltalán értelmes. De remélem értitek mire próbálok kilyukadni
2021. júl. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Mivel még elég fiatal vagyok és még senki sem tudja rólam, hogy meleg vagyok, így én (ha választhatnék) inkább lennék heteró.

Így is sok problémát okozott már nekem ez és tudom, hogy még sokat fog, úgyhogy, ha megtehetném, azokat inkább kihagynám.

2021. júl. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Meglepődtem. Azt gondoltam, a legtöbben szeretnek azok lenni akik. Nagyon köszönöm a válaszokat, ment a zöld :)
2021. júl. 6. 23:30
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Elég sok lelki sérülést okoz ez az élet, így nem meglepő(ez ország függő is egyébként. Pl Dániában senkit nem érdekel a melegség). Viszont nem azért akar "hetero" lenni sok meleg az elején, mert a homoszexualitással lenne baja. Hanem azzal, ahogyan az emberek bánnak ezzel a helyzettel. Sok bántást kapnak, ítéletet, kirekesztést. Viszont ahogy idősödik az ember és jobban kibékül magával, jobban lesz*rja a környezete véleményét, akkor eltud jutni egy igen magas szintre. Még magasabbra is, mint a heterok, mert egyszerűen kiveszik az a hatalmas megfelelési kényszer társadalom felé, közvetlen környezet felé, stb. Viszont sok embernek meg szakember segítségére van és lenne szüksége, mert valakinek nehezebben megy egyedül a teljes elfogadás. Én mondjuk jártam pszichológushoz, de kellett is, hogy jobban legyek. Sokakra ráférne, nemcsak a melegekre. Nem szégyen segítséget kérni.
2021. júl. 6. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!