Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Megéri küzdeni? (hosszú történet)

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megéri küzdeni? (hosszú történet)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A volt párommal körülbelül 1 hónapja mentünk szét, egy hete, hogy elköltözött tőlem.

Több évig voltunk együtt. Az elején minden tökéletesen alakult köztünk, ahogy mindenhol lenni szokott. Fél év elteltével jöttek a kisebb-nagyobb problémák, volt amit megbeszéltünk, de volt ami felett csak elsiklottunk és később új probléma adódott ezekből.

Úgy gondolom, hogy leginkább az én viselkedésem váltotta ki nála ezt a lépést. Én személy szerint otthon ülős típus vagyok, nem sok helyre szoktam eljárkálni. Ő pedig ennek szöges ellentéte. Próbáltam magamon változtatni, hogy ne legyek antiszociális ennyire (mert tudom, hogy ha vele vagyok vagy csak egyedül ez sehogy sem jó rám nézve), viszont bármikor változást ígértem (akkor komolynak gondoltam és fejben tudtam, hogy változtam), de most beláttam, hogy ezek csak üres szavak voltak.

Rájöttem arra, hogy mit is veszítettem, hogy akit szeretek csak egy érintésre volt tőlem, nekem pedig csak egy kis végleges változást kellett volna elérnem és akkor nem itt kötünk ki.

Mióta elköltözött minden nap beszélünk. Elmondta, hogy szeret, de nem tud velem együtt élni (most biztos nem, később pedig nem tudja) a több évnyi felgyülemlett problémák miatt. Tegnap ott voltam nála, megölelt, megpuszilt, teljesen úgy viselkedett, mint aki tiszta szívéből szeret, de ennek az érzésnek nem akar engedni. Mintha visszafogná magát teljes mértékben. Elmondta, hogy van egy másik ember, akit elkezdett már kedvelni és lehet megpróbálná vele. Hiába próbálom neki megmutatni, elmondani, hogy én teljes mértékben átgondoltam az életemet és én boldoggá tudom tenni, de nem tud nekem hinni, mert nem bízik bennem.

Úgy gondolom több évnyi közös döntést, jó emléket ilyen hamar nem kellene eldobni. Tanultam nagyon sokat a hibáimból. Megértem azt is, hogy bízni nem tud bennem, de úgy gondolom és úgy érzem, hogy amit szeretne, meg tudnám neki adni. Szokták persze erre mondani, hogy késő bánat. Viszont olyan ember vagyok, hogy akit megszeretek, azért harcolni tudok a végtelenségekig.


Szerintetek megéri küzdeni érte? Megéri végigcsinálni ezt a hosszú utat, hogy egymás iránt érzett szeretetünk kiteljesedjen és végre minden jól alakuljon?

Én képes lennék rá tudom és érzem.



2022. jan. 26. 07:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Nekem olyan mintha kéretné magát, meg amúgy mit hiteget téged. Jó lenne ha felnőtt létére eldöntené mit is akar. Nekem ez így nem lenne pálya. Plusz nem is passzoltok egymáshoz. Te intro, ő extro. Ez nem jó párosítás hosszú távon. Lépj tovább!
2022. jan. 26. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Introvertált vagyok igen, ezen változtattam is valamilyen téren, mert nem szeretnék az lenni. Évekig voltam ebben az állapotban és már meguntam.
2022. jan. 26. 07:54
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Minél jobban kaparsz érte, annál kevésbé fog akarni téged.
2022. jan. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ő már túllépett rajtad, tovább lépett. Friend zone-ban vagy. "Elmondta, hogy van egy másik ember, akit elkezdett már kedvelni" => Értsd: más tetszik már neki. Már csak te ragaszkodsz hozzá, a régi szép emlékekhez, ő már túl van rajtad. Ez a vonat már elment. Én nem futnék utána, ez már csak keserédes próbálkozás (kínlódás) lenne a részemről. Észre kell venni a jelekből, ha egyszer valaminek vége, akkor vége. "Elmondta, hogy szeret, de nem tud velem együtt élni..." Ha most nem tud, legközelebb sem fog tudni. Nem illetek össze. És nem csak az introvertáltság-extrovertáltság személyiségbeli ellentét miatt, más is van ott a háttérben. "Fél év elteltével jöttek a kisebb-nagyobb problémák, volt amit megbeszéltünk, de volt ami felett csak elsiklottunk és később új probléma adódott ezekből." Ezekből a szőnyeg alá söpört problémákból összegyűlt már neki annyi, ami miatt nem akarja veled újrakezdeni. Kedvel téged, mint embert, jó haver vagy, de a párkapcsolat már offos a számára. Keserű lenne az újrakezdés mindenki számára. Már csak az emlékekbe kapaszkodsz. Tedd túl magad rajta te is minél előbb, engedd el, annál könnyebb lesz neked is. És akkor kevésbé fogsz sérülni te is.
2022. jan. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztaltként mondom, hogy ne inogj meg.

Már egyszer én is megtettem, sokkal rosszabb lett a folytatás...


Azóta vallom,hogy nem érdemes újrakezdeni....ez fáj,de hidd el, nem szabad !

2022. jan. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Vége
2022. jan. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne ragaszkodj sose olyan kapcsolathoz, ami nem működik. Nem véletlenül lett vége. Ilyenkor tanulni kell a hibáidból és abból építkezni. Már az egy rettenetesen rossz hozzáállás, hogy egyedül rossz lenned. Aki egyedül nem boldog, az mással sem lesz az. Illetve az is fix, hogy egy introvertált és egy extroveltált sosem fog kijönni egymással. Az pedig, hogy nem szeretsz másokkal egy légtérben lenni, stb, annak semmi köze az introvertáltsághoz. Az introvertált nem negatív egyáltalán, annyi az egész, hogy az ilyen embereknek egyedül lét is kell a feltöltődéshez. Ennyiben ez ki is merül(de nem lesznek ember kerülők). Itt más a probléma(akár szorongó vagy). Azt javaslom, hogy keress fel egy pszichológust és szépen beszéld át a helyzetedet. Először magadat tedd rendbe, utána tudsz normális kapcsolatba lépni. Addig pedig nem lesz sosem harmónia.
2022. jan. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Engedd el. Tudom nehéz, de oka van qnnak amiért nem működött és az ember hiába próbálja, nem tudja megváltoztatni az alapvető tulajdonságait. Elnyomhatod, de nem fogod tudni teljesen megváltoztatni.

Csak olyan dolgot eröltetnél magadra ami nem te vagy. Most a régi szép emlékek, az hogy ismét egyedül vagy és az hogy megint kereshet az ember magénak mást aa ami miatt vissza vágysz hozzá.

Nehéz tudom. Én is beleestem anno egy srácba, de ö nem viszonozta és úgy érzem hogy az én hibám. A mai napig visszavágyok hozzá, hiányzik és reménykedem abban hogy ujra összejövünk, de valahol tudom hogy az már nem lenne ugyan olyan.

Nehéz, rohadt nehéz ez. De el kell engedned.

Most próbáld a felszabadult részt az életedben valami másra fordítani. Sport, új hobbi, önfejlesztés. Tűzz ki magadbak egy célt most amit el akarsz érni. De ne az ö visszaszerzése vagy egy uj kapcsolat legyen.

Valami olyan ami független ezektől, de ha eléred több leszel.

Tusom milyen szar ez, de túl leszel rajta. Erös vagy, és ezáltal mégerösebb leszel! Kitartást!

2022. jan. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Jó kérdés... anyám szokta mondani, hogy felmelegítve a töltött káposzta a jó.... a többi dolog nem.... beleértve a szerelem is...


Én is számtalan dolgot elengedtem.... 30 éves vagyok... talán vár rám még valaki..


Volt, hogy én is bedőltem 3-szor is netes kamusoknak hosszabb 1 éven át..

Voltam én is reménytelenül szerelmes egy másik melegbe..

Volt, hogy én is próbáltam randizni, de a randi vége abba maradt érdemi dolgok és folytatás nélkül...

Volt, hogy vak voltam a szerelemre, az értékre és előtte lecsapták a kezemről..

Volt,hogy potenciális partner jelölt melynek lehetséges folytatását már sose fogom megtudni, hogy mi lett volna, tragikusan fiatalon hunyt el...

2022. jan. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, de ő már nem sokmindent akar tőled, csak tartalék játékos vagy a számára. Nagyon gáz ez így, ne folytasd semmilyen formában! Töröld ki az életedből és próbáld meg elfelejteni. Nagyon nehéz lesz, de nincs más megoldás.
2022. jan. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!