Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Mit csinálnál, akkor ha tudod...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csinálnál, akkor ha tudod a családod egyik tagja sem fogad el soha azért mert meleg vagy?

Figyelt kérdés
Még a szüleimmel élek és 3 testvéremmel és nagyon lmbtq ellenesek az összesen. Volt bennem némi remény, hogy nem lesz homofób a nővérem aki már nem egy háztartásban él velünk, de ez a remény tegnap szét omlott a szemeim előtt amikor a melegekről beszélt és az összes sértő szavat rájuk dobta. Azt is hozzá tette, hogy kíváncsi melyikük a kapcsolatban a nő és melyikük a férfi. Nem tudom mi tévő legyek, kb 2 hete gondolkodtam arról, hogy coming outolok a nővéremnek, de most úgy érzem egy értéktelen senki vagyok aki jobb lett volna ha meg sem szület és csak egy átok vagyok erre a családra. Nem tudom mi tévő legyek. Mit lehet tenni egy ilyen esetben?

2022. ápr. 28. 23:42
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
19/f.
2022. ápr. 28. 23:42
 2/19 anonim ***** válasza:
96%
Új életet kezdenék egy másik országban,lehetőleg minél messzebb tőlük.
2022. ápr. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 0224 ***** válasza:
98%

Szerintem próbálj meg külön költözni. Ajánlom Budapestet itt azert, elég elfogadoak az emberek és tudsz önmagad lenni illetve olyan baratokat találni akik elfogadnak.

31F

2022. ápr. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
98%

Én a helyedben próbálnék elköltözni. Külön életet élni nélkülük. Persze ehhez munkahely kell, el tudd magad tartani. Nem írtad , dolgozol, vagy tanulsz-e.

Ezekre mennyire van lehetőséged?

Ne érezd magad értéktelennek, ugyanolyan ember vagy, mint mások. Meleg vagy, attól még nem dől össze a világ. Maximum egyenlőre még ne mond el senkinek sem. Addig is nem csesztetnek. Esetleg próbálj egy olyan barátot találni, akiben megbízol, és elfogadna melegként is barátnak. Valakivel tudsz beszélgetni a problémádról, az nagyon sokat tud segíteni.

Ha gondolod írj rám.

2022. ápr. 29. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
98%
Nem olyan egyszerű a költözés meg a hátrahagyás, mint itt sokan írják. Gondolom nem voltatok iylen helyzetben. Nem pár idegen lakótársat kell hátrahagnyi, hanem a saját szüleit és testvéreit akivel felnőtt. Nagyon nehéz lelki vívódás, nem tudok tanácsot adni
2022. ápr. 29. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
98%

Szükséges leszakadni a családról mindenkinek. Így lehet egészségesen fejlődni szellemileg. Nem az a normális ám, hogy valaki még 25-30 évesen a szüleivel él. Jó kis gondolkodásbeli torzulások ezeknek a következményei. :D Szóval igen, én is azt javaslom, hogy pápá otthonról. Hidd el, hogy csak először nehéz, aztán megszokott lesz, meg még jobb is.


Nem kell ennyire drámaian felfogni a helyzetet egyébként. Nem tudhatod egyébként sem, hogy ténylegesen mit gondolnának, ha kiderülne. Én is ezt hittem a saját esetemben, aztán az ellenkezője történt(pozitív). Ne vegyél semmit készpénznek, amíg meg nem tapasztalod. Természetesen előrelátni oké, de jósolgatni előre nagy f*szság.


Mit csinálsz? Dolgozol? Tanulsz? Érd el, hogy független legyél, aztán viszlát. Egyébként tényleg nem kell ezt ennyire túlgondolni. Abban a korban vagy még, ahol hiper érzékenyek az emberek, de majd rájössz, hogy mennyire értelmetlen megfelelni másoknak. Nem vagy értéktelen, senki sem értéktelen. Ezt csak te manipulálod saját magadba. Azért, mert a közvetlen környezeted állít valamit(pl melegkről negatívan), az nem azt jelenti, hogy neked ezért rosszul kell érezned magadat. Ilyeneket kell kukázni a fenébe és teljesen mindegy, hogy barátról vagy családtagról beszélünk. Egyébként is, ha nem fogadnak el, akkor az az ő veszteségük. Egyébként meg azok nem szülők, akik a környezetüknek akarnak megfelelni felnőtt emberként és előrébb helyezik ezeket a dolgokat, mint az utódaik jövőjét és boldogságát. Ezeket nem kell szülőknek hívni, mert nem azok. El kell akkor azt fogadni, hogy nem hitelesek a szüleid/családod, ezért a véleményük semmit sem számít. Tények számítanak, nem vélemények. Szülőknek annyi a feladatuk egyébként is, hogy felnevelik a gyereküket és elengedik. Kihagsúlyoznám, hogy elengedik. Ez is nélkülözhetetlen ahhoz, hogy egészségesen fejlődjön a mentalitása egy embernek. Fogsz egy csomót tapasztalni és tanulsz majd a hibákból, pofonokból. Ezek is szükséges dolgok az élethez és a szellemi fejlődéshez. Mindenkinek az élete hullámvölgy és ténylegesen szükséges. A probléma, hogy alapvető tudáshiány van, mivel nem tanítanak meg semmit az iskolákban, ami ténylegesen kéne az élethez. Szó nem esik a mentális egészségről, a személyiség fejlődésről, stb. Pedig elég fontos lenne, mert mindenki ugyanazokon megy keresztül, így jó lenne, ha látnák azt is, hogy mi az egészséges és mi a káros, ami deformálja a jellemet.


Szerezz barátokat, dolgozz, legyen hobbid, stb. A lényeg, hogy boldog legyél, ahhoz pedig csak te kellesz. Senki más. Egyébként pszichológusok is nagyon szépen tudnak tanácsokat adni. Nem szégyen segítséget kérni, csak az legyen hiteles forrásból mindig.

2022. ápr. 29. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Nemrég fejeztem be a sulit, most épp dolgozni járok, nem az életem munkája, de még magam sem tudom milyen munka érdekelne. Hogyha már külön költöznék, akkor szívesen próbálnám ki az életet más országban, de nem tudom nem e lennék rossz ember ha csak úgy lépnék le és soha nem néznék vissza. És még azt sem tudnának mi van velem. Én eléggé konfliktus kerülő vagyok ezért is nagyon aggódom mi lesz ennek a vége, vagy ha már benne vagyok egy konfliktusba, akkor próbálom minél hamarabb át beszélni ezt. Ha lehetséges, hogy más lesz a reakciójuk arra, hogy meleg vagyok, akkor el gondolkodnék azon nem e tudtak már arról, hogy meleg vagyok hamarabb.... És ha tudtak? Akkor ez azt jelenti, hogy összes sértő dolgott amit eddig a melegekre mondtak csak azért mondták mert bántani akartak engem? Mert szerintem nem annyira nehéz rólam megállapítani, hogy meleg vagyok, legalábbis szerintem. Pár barátom tudja rólam, hogy meleg vagyok, csak úgy érzem terhelném őket a problémáimmal ezért sem mondtam nekik ezt el, meg ott a másik dolog, hogy ők nem melegek szóval nem tudják teljesen megérteni mit is érzek. Ha még valakinek van bármi hozzászólása nyugodtan írja le, és köszönöm az eddigi hozzászólásokat!
2022. ápr. 29. 10:24
 8/19 anonim ***** válasza:
97%

A költözést nem úgy kell elképzelni, hogy azután még csak beszélni sem fogsz velük. Ha akarod és ők is akarják, tarthatod velük a kapcsolatot. Én akkor sem tartanálak rossz embernek, ha ezek után nem tartanád velük a kapcsolatot, bár nem tudhatom, hogy milyen rossz a helyzet nálatok.

Én is úgy gondoltam édesapámról, hogy rosszup fogja fogadni, sőt, a legrosszabb szcenáriót is elképzelhetőnek tartottam. Ehhez képest nem is fogadhatta volna jobban, mint ahogy tette. Meglehet, hogy megváltozna a családod véleménye, ha megtudnák, hogy te is meleg vagy. Sokakban a homofóbia csak megszokásból van meg. Azt sem tudják, hogy mit mondanak, vagy azzal mit tesznek, csak mondják, mert máshol is ez a megszokott gyakorlat.

Írtad, hogy eléggé magad alatt vagy. Értéktelen senkinek, koloncnak érzed magad mások nyakában. Ismerős érzés... Meglepődnél, hogy mennyit tud segíteni, ha kiöntöd magadból azt, ami bánt valakinek, aki meghallgat. Az volna a legjobb, ha egy jó barátoddal tudnád ezt megbeszélni, de ha gondolod én is szívesen meghallgatlak.

2022. ápr. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%
Az alap probléma ott kezdődik hogy saját magad sem tudod hova tenni.Rossz önkép alakult ki benned. Ez abból látszik hogy leírtad azt a szót hogy homofób .Gondolj a egy nagyon gusztustalan dologra mondjuk záptojásra ha valaki undorodik attól ha felüti egy tányérba az záptojásfób ?! Megválaszolom én a feltett kérdésem nem nem az.Ha valaki undorodik egy ilyen dologtól az teljesen természetes , az beteges ha valaki ezt elfogadja ugorjunk vissza a záőtojásra te is furán néznél arra aki boldogan szaglássza nyalogatja a romlott ételt.
2022. ápr. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
97%

Hidd el, van lehetõséged új életre.


Az ember nem válogathatja meg a vérrokonait, de ha ezen a lottón nem nyersz, még nem a világ vége.


Praktikusan amit tudok ajánlani:


-kezdj el félretenni, és tanulj.

-legyen egy biztos nyelvtudásod, ha tudsz, menj el egyetemre, igyekezz a saját lábadra állni.

-építs magad köré egy elfogadó szociális mentõhálót, ami ha kell, megfog

-csak akkor coming outolj, ha már nem függessz semmilyen téren a szüleidtõl

-készíts magadnak egy albumot, gyerekkori és családi fotókkal, ami számodra fontos



-pakolj be magadnak egy menekülõ hátizsákot. Legyen benne: az összes fontos iratod fénymásolata, készpénz, telefonszámok listája (barátok, ismerõsök stb), egy váltás ruha, fogkefe, nedves törlõkendõ, gyógyszerek, hálózsák. Ha bárki bármit kérdez, te félsz az Ukrajnai háború miatt, és azért van.


Én is külföldön élek, a szüleimmel alig-alig van kapcsolatom.

Ennek ellenére boldog vagyok, vannak barátaim és a barátnõmmel az esküvõnket tervezzük.


32/N

2022. ápr. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!