Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Kell-e szégyellni a melegséget?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kell-e szégyellni a melegséget?

Figyelt kérdés
Ti ki előtt és hány éves korig szégyelltétek, hogy a saját nemetekhez vonzódtok?

2022. júl. 9. 22:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Sosem szégyelltem, csak sokáig tartott megértenem, hogy mi is ez. Azóta család előtt is felvállaltam, nem fogok hazudozni a szeretteimnek. Szerencsére mindenki jól fogadta :)
2022. júl. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy.
2022. júl. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az elején mindenki szégyelli valamilyen szinten. Aztán ahogy elfogaod magad, "megszokod", ez az érzés elmúlik.
2022. júl. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de nem is tartozik mindenkire a szexuális életem. Ésszel kell coming-outolni, főleg akkor ha a család nem fogadja el. Célszerű olyankor megvárni amíg saját lábadra álltál.
2022. júl. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Igaz heteró nő vagyok, de ha nem gond, válaszolnék. Ne szégyelld, hanem vállald fel, de ne mond el mindenkinek. Van 2 meleg ismerősöm. Az egyiküket még iskolából ismerem, ő már akkor vállalta a melegségét, és olyan természetes, önazonos módon, hogy soha senki nem bántotta emiatt. A tanárok is elfogadták. A másikat gyerek korom óta ismerem, ő simán megjelenik a párjával, és őt sem bántja senki sem. Szerintem az önazonosság a kulcs. Amig te nem fogadod el önmagad, addig mások sem fognak, és ez nem az ő hibájuk. Az önazonosságot érzik az emberek.

Egyszer volt egy esetem egy akkor még nem tudtam, látens férfival. Ő lelkileg-érzelmileg durván tönkre tett, és a szexualitásomnak sem tett jót. Én azt hittem heteró, de olyan ellentmondásai voltak a szexualitásról, hogy magamban kezdtem el keresni a hibát, hogy pl nem vagyok elég kívánatos neki, és sorolhatnám. Én szerettem őt, de a látens melegsége miatt rajtam állt bosszút. Úgyhogy elsőre fogadd el önmagad, attól önazonos leszel, és nem lesz benned szégyenérzet.

2022. júl. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell, én sosem szégyelltem egy pillanatig sem.
2022. júl. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén? Én sajnos még ott tartok hogy szégyellem. Tudom fejben hogy nem kellene, mert ez vagyok én de egyszerüen nem tudom hogy kellene elengednem az a megfelelési kényszert ami bennem van. Igaz még azt sem tudom, hogy igazábol biszex vagy meleg vagyok. Dolgozom az ügyön csak nehéz, félek is attól hogy ez örökre megmarad bennem. Pedig szeretnék egy normális kapcsolatban élni, de amig ezt nem rendezem magamban nem fog menni. Sokat gondolkodtam pszihológuson, csak egyrészt anyagilag sem állok anyira ugy hogy rendszeresen eljárjak egyhez, másrészt pedig nem is ismerek olyat aki tényleg jó a munkájában és nem csak a pénzemre hajt.

Páran már tudják rólam a környezetemben, de csak egy maroknyi ember. Ill. van akivel egy háztartásban élek és nem hiszem hogy el tudné fogadni a dolgot. Bonyolult ez, de remélem valahogy egyszer sikerül összeraknom mindent hogy relative normális legyen ez a része is az életemnek. Csak sajna idö kell hozzá ugy néz ki, az évek meg tellnek...

2022. júl. 10. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
11%
En hetero pasi vagyok a velemenyem pedig hogy mindenkinek a sajat dolga mit csinal haloszoban belul. DE! A melegfelvonulasokat, homo klubbokat, meleg hazassagot, es azt foleg hogy melegek fogadjanak gyereket orokbe azt teljes mertekben elitelem. Es teljesen mindegy mennyire akarjak elfogadtatni a tarsadalommal, sosem lesz elfogadott mert ez nem normalis szexualis viselkedes. Persze egyen nem tehet rola, ezert en egy meleget sem itelek el. De ne vonjanak be gyereket, ne tarjak kulvilag ele.
2022. júl. 10. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Bár az lenne a legnagyobb "hibám", hogy meleg vagyok. :) Dehogy kell szégyellni, semmivel nem vagy(ok) kevesebb vagy több, mint bárki más. Én nyíltan vállalom, soha nem ért hátrányos megkülönböztetés emiatt. Teszem a dolgomat, nem adok ki hanyag munkát a kezemből. Ezen nem változtat, hogy meleg vagyok-e vagy nem.
2022. júl. 10. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy dolgot szégyellek az egészben.De ezt mélységesen.

Azt,hogy mindig abba szerettem bele, annak adtam a legnagyobb bizalmat,törődést aki a legcsúnyábban bánt el velem később.

Persze,ez lehet nem a szexuális beállítottságtól fugg, nyilván.De meleg férfiként azt hittem,több kapcsolatban is, hogy más is szeretetre,kölcsönösségre és tartós,komoly jövőre vágyik....Na, ez az,amit nem kellett volna.

Akkor nem itt tartanék 53 évesen...

2022. júl. 11. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!