Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Kinek hogyan sikerült elfogadn...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek hogyan sikerült elfogadnia hogy meleg (és mennyi idő alatt)?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 4. 22:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
10 másodperc. Azt hittem, a világnak is olyan természetes, mint nekem. Hát nem, de akkor sem változom. Inkább a harc, mint a bújkálás/titkolózás.
2023. ápr. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 everlight ***** válasza:
100%
Gyerekként bűntudatom volt mikor rájöttem hogy bi vagyok.DE 14 éves koromra már élvztem is a számomra vonzó fiúk társaságát.
2023. ápr. 5. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Gaydoctor23 ***** válasza:
93%

Én 12-13 évesen lánnyal voltam akkor éreztem valami nem stimm...

Aztán 2 év alatt alakult ki bennem a valóság.

14 évesen beleszerettem a haveromba.

Elmondtam neki.Barátságunk azóta sem tart.

2023. ápr. 5. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Jani Belucci ***** válasza:
91%
11 évesen vesztettem el a szűzességemet. Utána az egész serdülő koromat végig szenvedtem, nem tudtam elfogadni a másságomat. Nekem az segített, hogy az egyetemre kerülve egy elfogadó társaságba kerültem, sok biszex emberrel, és rájöttem hogy ezt lehet sokkal nyíltabban is kezelni, és nem kell elnyomni magamban a vágyaimat.
2023. ápr. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Fura dolog olvasni sok fiatalnál, hogy mennyit gyötrődnek, mire elfogadják a melegségüket, annak ellenére, hogy egy felvilágosult, szabadabb korban élünk.


Amikor én fiatal voltam (kilencvenes évek közepe), nekünk valahogy könnyebben ment ez az egész, pedig akkor azért messze nem volt annyira hétköznapi melegnek lenni, az ismerkedési lehetőségek is jóval korlátozottabbak voltak.


(a 10 másodperces vagyok)

2023. ápr. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom ,de nekem tök természetes volt!

Olyannyira nem okozott semmi különös nehézséget,hogy nem is titkoltam soha ,hogy meleg vagyok

2023. ápr. 7. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
#4 az azért kemény h 11 évesen vesztetted el én akkor még azt se tudtam mi az a szex
2023. ápr. 7. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Háttér Segítő ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező és Válaszadók!


Ha szexuális irányultsággal vagy nemi identitással kapcsolatos önelfogadási nehézségeitek vannak, nem tudjátok, hogy mi a következő lépés, akkor keressétek bizalommal Információs és Lelkisegély Szolgálatunkat, ahol operátoraink a hozzátok hasonló helyzetben lévő embereknek szeretnének segíteni. A szolgálat minden nap 18-23 óráig érhető el anonim módon.


További információkat és elérhetőségeket az alábbi oldalon találtok:

[link]

2023. ápr. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Jó olvasni, hogy ilyen könnyen ment itt mindenkinek. Én 20 múltam, mikor elfogadtam, a párom pedig 24 múlt.

Pedig 30 alattiak vagyunk mi is, tehát rendszerváltás után születtünk, mégse ment könnyen.

Mindketten teljesen elfogadtuk mostanra, együtt élünk, családunk és barátaink tudják rólunk, de nem ilyen könnyen indult. Ő csajozott évekig, én pedig magamba fordultam teljesen és sokat szenvedtem emiatt.

Szerintem az elfogadásban sokat számít, hogy vidéki vagy-e vagy budapesti, konzervatív vagy liberális családod van-e, anyagilag ki vagy-e szolgáltatva másnak vagy sem, mennyire találkozol a témával, ismersz-e melegeket.

Ez nyilván nem reprezentatív kutatás, hanem saját tapasztalat, de én úgy látom az általam eddig megismert magyar melegek alapján, hogy a budapesti, liberális családba született, tanult srácok hamarabb elfogadják és vállalják magukat mások előtt, míg a vidékiek és/vagy konzervatív családból származók később fogadják el magukat és felnőtt fejjel is titkolóznak mások előtt (utóbbi a liberálisabb erzelműekre is igaz).

Nagyon nagy általánosságban (9/10) a magyar melegek nem comming outolnak a család előtt, ami számomra döbbenetes. Öt év alatt az egy kezemen meg tudom számolni, hány olyan meleg sráccal találkoztam, akinek a családja tudta róla. Sajnos amíg ez nem változik, addig ne csodálkozzunk, ha a kormány gyülöletkampányt épít az lmbtq kisebbségre. Ha mindenkinek vállalná magát a közvetlen meleg ismerőse, jó eséllyel nem járatná le magát a Kormány ilyen kampánnyal, mert nem lehetne ekkora demagógiával választást nyerni.

2023. ápr. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2023. ápr. 9. 23:46
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!