Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Hogyan ismered fel, ha a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan ismered fel, ha a randipartnered pszichopata/szociopata?

Figyelt kérdés

Klinikai értelemben gondolom, nem mint általános gúnyszavak.


[link]



2023. máj. 22. 18:46
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Volt régebbi ismerkedés,aminek az első találkozásán a srác elköszönéskor megfogta a kabátom hajtókáját és azt morogta,el ne merjek tűnni.

Na,itt lett vége:)

És volt,aki írogatásnál megjegyezte : Neki nem lehet azt mondani,hogy nincs folytatás...Messengeren.

Pedig nem lett :)

2023. máj. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Egy randi ehhez nem mindig elég sajnos. Sőt van, aki eleinte nagyonis elbűvölő, elhiteti azt, hogy na most megfogtad az isten lábát, magába bolondít. Aztán szépen lassan jönnek a kis dolgai, először persze csak apránként, egy kis elszámoltatás, egy kis érzelmi zsarolás, még akkor azt is lehet hinni csak rossz napja van, közben persze még mindig ott a jó oldala is. Idővel tolódik el egyre jobban arány, de már benne vagy annyira, hogy nehéz kiszállni, főleg, hogy rombolja a személyiséged közben, és bántalmazni is kezd később fokozatosan. 7 évet húztam le egy ilyennel, kialakított egyfajta Stockholm szindrómát, a végére nyugtatón éltem, nagy mázli volt, hogy ki tudtam jönni belőle végül. Szóval ezekre a jelekre kell figyelni az elején: tapadós; próbál elszámoltatni; próbálja úgy alakítani, hogy függj tőle; megsértődik hülyeségeken, ilyenkor elvárja hogy engeszteld, akkor is ha nincs igaza; akármi van úgy alakítja hogy neki legyen igaza, ő a jó, te meg milyen rossz vagy...
2023. máj. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Nagyon feltűnő jel, ha mindig azt mondja, amit a másik hallani akar. Az antiszociális személyiségek "sármja" abból adódik, hogy kezdetben szinte mindig azt mondják, amit a másik hallani akar. Ezért is különösen fontos az önismeret, hogy el tudjuk fogadni, és várjuk is el, hogy azt is elmondják nekünk, amit nem akarunk hallani, legyen itt szó kritikáról, véleménykülönbségről, akármiről.


Aztán szintén elég feltűnő jel a teljes nyugodtság. Első randin minden normális pszichéjű emberben van egy kis zsibogás, egy kis izgalom, a pszichopatában nincs. Ezt meg lehet játszani persze; ugyanakkor fel is lehet ismerni, hogy egy érzelem megjátszott-e vagy nem.


Ami még észrevehető, az érzelmi értelemben vett sekélyesség. Itt azt fontos egy adott beszédhelyzetben megfigyelni, hogy a beszédtéma általában vagy teljesen külső dolog, amiről szinte csak objektíven, érzelemmentesen lehet beszélni, vagy van ugyan szubjektív vetülete, de az is el van bagatelizálva a beszélgetés során.


Ezek talán a legszembetűnőbb jelek, illetve ezek összhangban is állnak a "nem szeret, nem szorong, nem tanul" hármassal.


Illetve van még egy, de ez nem specifikusan kötődik az antiszociális személyiséghez, ez máshol is megfigyelhető: a másik mindenáron a partnere fölötti kontrollra törekszik. És ez megnyilvánulhat kedvességben is! Egy kihúzott szék utalhat arra is, hogy "Te ide fogsz ülni, mert én így döntöttem!"

2023. máj. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. A pszichopata, szociopata nem az amire köznyelv ráhúzza, szakembernek sem könnyű diagnosztizálni. Az amit az első írt, tuti nem pszichopata, azok okosabbak, manipulatívabbak ennél. A pszichopata nem azonos sem a vadbarommal, sem a bűnözővel.
2023. máj. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy tényleges pszichopatát még egy pszichológus sem biztos, hogy felismer elsőre. Általában rohadt simulékony a modoruk, nagyon szuggesztív és megnyerő az egész lényük és pillanatok alatt férköznek be a legtöbb ember bizalmába. Ezzel csak az a baj, ha randiról van szó, hogy ezek amúgy olyan tulajdonságok lennének, amikre rá lehetne fogni, hogy megvan köztetek a kellő kémia... csak hát nem tudni, hogy ő ezt komolyan gondolja, vagy tényleg pszichopata. Szerintem azt próbáld meg megfigyelni, hogy zavart, vagy kínos helyzetben hogyan reagál; azt a nárcisztikusok, szocio-, vagy pszichopaták általában nehezen viselik, vagyis nehezebben, mint az átlagember. Én legalábbis ezt próbálnám figyelni, ha valakiről feltételezném, hogy az.
2023. máj. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az után tudod csak felismerni, ha az életedben találkoztál már 2-3 pszichopatával (pl.:volt barát, ex, családtag). És ez után is csak azért, mert kialakul benned egy általános bizalmatlanság minden ember irányába, így nem dőlsz be a hízelgéseknek, vagy annak, hogy valaki aránytalanul sokat segít neked és olyan kedves ember, mint amilyennel még soha se találkoztál.

Sajnos nincs egyértelmű jele. Ha valaki túl tökéletes, akkor gyanakodni kell, kb ennyit tudsz csinálni. Ennek az a hátulütője, hogy valakit elriaszt a bizalmatlanság

2023. máj. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sajnos, egy ideig jól tudják leplezni.
2023. máj. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!