Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » A felnőtt (főleg 25 feletti)...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A felnőtt (főleg 25 feletti) melegek többségére mi jellemző az alábbiak közül? Válaszd ki az ellentétpárok közül a rád jellemzőt!

Figyelt kérdés

Általánosítás helyett ("férfias", "nőies") szeretnék konkrétabb, egyértelműbb képet kapni, ehhez a FELSOROLÁSOM A SZAGGATOTT vonal ALATT található (itt-ott külső-, de főként belső jegyek).


Nyilván néhány ember válasza nem reprezentatív, ezért:


- kérlek, egyfelől a saját magad jellemzése mellett:

- azt is írd meg kommentedben, szerinted a melegek többségére mi jellemző!


Előre is köszönöm.


Valahogy így gondolnám:


ÉN ilyen és olyan vagyok.

SZERINTEM A LEGTÖBB MELEG amolyan és emilyen.


NEM SZÓL KÉRDÉSEM AZ ALÁBBIAKRÓL:

- biszexek;

- leszbikusok;

- vonzódások.

(Azaz NE arról írjatok, milyen férfiideáitok vannak,

sem pedig biszexekről,

sem leszbikusokról.)


-----------------------------------


irányító / semleges / elfogadó vagy kiszolgáló.

domináns / seml / elnyomott(szubmisszív).

arcszőrzete van / nincs arcszőrzete.

aktív / uni / passzív.

szókimondó / diplomatikus

ügyel a divatra / nem érdekli a divat különösebben.

kifinomult gesztikuláció (finom alkarmozgás) / vagy ennek hiánya.

affektáló (hisztis, gyerekesen érzelemkifejező, rájátszik az érzelemkimutatásra, "szerepel") / vagy ennek hiánya.

agresszió / szelíd attitűd, békeszerető.

hiszékeny / éleslátó.

hajlamos önellentmondásba torkollani / avagy racionális.

önkritikus / nincs önkritikája.

tudatos / ösztönös.

önmarcangoló / belső békével megáldott.

segítőkész / önző.

transzgender is egyúttal / nem transzgender.

stresszes / nyugodt.

anyagias / spirituálisabb.

elhamarkodott, impulzív / megfontolt.

túlérzékeny, sértődékeny / könnyen lepereg róla a kritika.

ápolt / ápolatlan.

ambíciózus / sztoikus és kiváró.

tervező / spontán.



nov. 11. 21:56
 1/10 anonim ***** válasza:
van ilyen is, olyan is, ezeket nem lehet megmondani, pl aktiv/uni/passziv, most erre szted van helyes válasz?
nov. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom, van-e helyes válasz, ezért kérdezem, ki milyennek gondolja önmagát, illetve a többségét a melegeknek.


A kérdésemet az ihlette, hogy egyes melegek kardoskodnak bizonyos sajátságok mellett a melegek kapcsán általánosságban, és érdekelne, vajon ha mind több meleg válaszol a kérdésemre érdemben, milyen meglátások és sajátosságok a jellemzőek.

nov. 11. 22:08
 3/10 anonim ***** válasza:
47%

Két dolgot nem látok itt kiírva,ami viszont napjaink meleg világának sajnos az egyik " alapja" :

hűtlenség és megbízhatatlanság.

nov. 12. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Jani Belucci ***** válasza:
100%

semleges

seml

arcszőrzete van

uni

diplomatikus

ügyel a divatra

kifinomult gesztikuláció hiánya.

affektálás hiánya.

szelíd attitűd

éleslátó.

racionális.

önkritikus

tudatos

belső békével megáldott.

segítőkész

nem transzgender.

nyugodt.

Materialista

megfontolt.

könnyen lepereg róla a kritika.

ápolt

sztoikus és kiváró.

tervező és spontán. (mindkettő megy)

nov. 12. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Elkezdtem gondolkodni ezen a kérdésen és rájöttem, hogy:

-Mivel kevés meleget ismerek (és ők mind különbözőek), nem járok meleg szórakozóhelyekre, így az én válaszom nem lenne reprezentatív.

-Akiket ismerek, azokban szinte semmi közös, semmi hasonlóság nincs, vagy csak egy-két jellemvonás, ők mind másképpen mások. Az egyiküket érdekli a divat, a másikuk lesz...ja. Az egyikük anyagiasabb, a másik spirituálisabb. És így tovább.

-Ha leírnám, hogy SZERINTEM milyenek a melegek, akkor csak általánosítanék, sztereotipizálnék. A heterók is ezerfélék. Épp így a melegek is ezerfélék. Nem mindegy, hogy milyen közegben mozgok, honnan veszem a merítést, milyen meleg közösség vesz engem körül. Ha fiatal Pesti meleg vagyok, aki sokat jár bulizni, akkor azt mondom, hogy ilyenek meg olyanok a melegek, amilyennek én látom őket. És ezek alapján általánosítok, vonok le következtetéseket. Viszont ha vidéki középkorú (esetleg családos) meleg vagyok, akkor tök másmilyen melegeket ismerek, más az általános véleményem a melegekről, másképpen általánosítok. Szóval ha teljes egész nagy meleg képet nézem, akkor azt mondom, hogy a melegek épp annyira különbözőek és ezerfélék, mint a heterók. Pont annyi hisztérikus drámakirálynő van köztünk, mint ahány öntudatos, férfias favágó stílusú meleg vagy szemüveges kocka, nerd típusú meleg vagy teljesen átlagos, hétköznapi fiatal meleg, aki csak annyiban tér el a heteróktól, hogy a srácok jönnek be neki. Nagyon-nagyon vegyes a nagy meleg összkép. Nem lehet azt mondani, hogy ilyenek vagy olyanok a melegek.


#3 Amíg nem vagy képes letenni ezt a szemüveget és csak ezen keresztül látod a világot, amíg csak ezen keresztül látsz MINDENT, addig sohasem lesz párod és addig sohasem leszel boldog. Megértem a téged ért traumákat, de amíg magaddal hordod őket, saját magad sírját ásod. A traumáidat már teljes mértékben beépítetted önmagadba, a személyiséged alapvető részévé váltak. Van igazságalapja annak amit írsz, mert vannak hűtlen emberek is, de amíg csak őket veszed észre és már jó előre mindenkire kivetíted a fájdalmad, addig esélyed sincs az életben a boldogságra.

Ez nem beszólás, még ha esetleg annak is éreznéd. Csak próbálom felhívni a figyelmed, hogy nagyon rossz a megközelítésed és a nézőpontod. Onnan sohasem fogsz mást látni, csak a rosszat. Ezáltal taszítasz mindenkit magad körül. A megbízható, jószándékú, hűséges melegeket is. (Akikben ugyanúgy nem bízol a korábbi tapasztalataid által mélyen benned gyökerező előítéleteid miatt.) Sorry, csak már nehéz olvasni, hogy minden egyes kommentedben ott van a hűtlenség és a bizalmatlanság, bizalomhiány ezzel szemben meg a magány és a szomorúság (tettetett boldogság). Túl kéne lépni a traumákon. Azt mondod minden rendben van, de lehet, hogy pszichológus sokat tudna segíteni neked az elengedésben és a lelki gyógyulásban. Ne csak a rosszat vedd észre magad körül az életben.

nov. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

#5-höz hasonlóan látom, és én is kevés meleget ismerek személyesen, vloggerek közül is alig.


Nekem fura volt evvel ellentétben, hogy egyes melegek itt köttötték az ebet a karóhoz korábban, hogy bizonyos vonások a legtöbb melegre erőteljesen jellemzőek, és ezt ismétlik egyesek, és nem tudom, ki látja reálisabban a kérdést...


Egyes melegek szerint a legtöbb meleg uni, saját maguk férfiasként definiálják önmagukat és a legtöbb meleget, előnyben réászesítik az arcszőrzetet, esetleg a fanszőrzetet is, nem transzgender a legtöbbje, valamint a transzik és a travik furák és nem vonzóak a többségük számára - idézve egyes melegek szavait.


Nos, ezért írtam ki a kérdést, pláne tekintettel arra, hogy ugye kinek mit jelent a "férfias". Mert télyeg nem tiszta a kép a számomra: a melegek is sokfélék-e, ahogy eddig sejtettem, vagy pedig mégse annyira vajon, mint egyes melegek itt határozottan kifejtették korábban (szept-okt folyamán).


#4 Kedves Belucci, válaszaid magadra, vagy pedig szerinted a melegek többségére vonatkoznak?

nov. 13. 21:20
 7/10 Jani Belucci ***** válasza:
100%
#6: Magamra
nov. 14. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A felsorolt ellentétpárok közül bennem egy csomó tulajdonság vegyesen fordul elő, egy kicsit ilyen is meg olyan is. Pl. Irányító / semleges / elfogadó = Alapvetően nem vagyok domináns, párkapcsolatban pl. a teljes egyenlőségre törekszem, de van olyan személy, aki mellett muszáj dominánsabbá válni, mert különben nem halad a kapcsolat semerre. Mondjuk egy önállótlanabb fél mellett, akinek szüksége van az irányításra. Vagy: Szókimondó/diplomatikus = ezt teljesen az élet hozza, az adott szituáció. Kifinomult gesztikuláció vagy ennek hiánya = Alapvetően ennek hiánya, de nagyon ritkán néha előfordul. Agresszió/békeszerető = Békeszerető, de ha valaki kihoz a sodromból, el tud gurulni a pirula. Hiszékeny/éleslátó = Én inkább lényeglátót mondanék, de nálam ez olyan fifti-fifti. Néha nagyon jól meglátom a színfalak mögött a lényeget, máskor meg simán elhiszek mindent érzelmi alapon, ami nem biztos, hogy úgy van. Önellentmondás/racionalitás = mindkettőre van példa. Önkritika / nincs önkritika = Változó, helyzetfüggő, szituációfüggő. Tudatos / ösztönös = Na ez nálam teljesen 50-50%. egyszer így, máskor úgy. Önmarcangoló / belső béke = Általában törekszem a belső békére, de nyilván nem mindig találom meg, vannak időszakok, amikor hibát követek el és levonom belőle a tanulságokat önmagamra nézve. Segítőkész / önző = 97%-ban segítőkész, de 3% önzés is van bennem és olyankor nagyon szégyellem magam mélyen legbelül. De tudok nagyon önző is lenni. Szerencsére ritkán. Stresszes / nyugodt = nagyon-nagyon-nagyon változó. Anyagias / spirituális = Mindkettő egyszerre jelen van. Elhamarkodott, impulzív / megfontolt = fele-fele arányban. Túlérzékeny, sértődékeny / könnyen lepereg róla a kritika = Nem vagyok túlérzékeny, sértődékeny, el tudom viselni a jogos kritikát és belátom, ha igazuk van, de a jogtalan kritika, amivel nem tudok azonosulni az nem pereg le könnyen, azt mélyen elraktározom magamban és kerülöm a jogtalan kritikát megfogalmazók társaságát a későbbiekben. Van olyan kritika, ami könnyen lepereg, más kritika meg mélyen bemar. Változó. Tervező / spontán = megint csak 50-50. Helyzetfüggő. Szóval nekem nagyon sok olyan tulajdonságom van, ami helyzetfüggő, szituációfüggő és egyszer az ellentétpár egyik tagja igaz rám, más szituban máskor meg a másik fele. Sok esetben nem tudok egyértelműen dönteni, hogy ilyen vagyok vagy olyan, mert mindkét esetre van példa, erre is, arra is.
nov. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi neked is, 09:33. :-)

Írhattok még!

nov. 14. 19:32
 10/10 A kérdező kommentje:
Most nézem, milyen poén, kerek tíz órával később reagáltam, véletlenül... :)
nov. 14. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!