Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Lehetséges, hogy én vonzom be...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetséges, hogy én vonzom be ezeket a pasikat?

Figyelt kérdés

Most jelenleg kapcsolatban vagyok, de elég ingatag lábakon áll. Nem csak a tavkapcsolat jellege miatt, hanem valahogy mintha azt érezném ugyanaz a minta kezd lejátszódni, mint pont egy éve, mikor egy hónapnyi járás után a másik fél szakított velem.


Aki ismer, tudja rólam, hogy egy nagyon jó szándékú huszonéves srác vagyok, aki próbál mindig a másik kedvében járni. De valahogy ezt a jóságomat eddig többen is kihasználták. Sokszor kb eljutottam oda, hogy a másik fél azt kezdte el velem éreztetni, hogy amúgy velem van a hiba, vele meg nincs. Na meg egy ponton mindig elvártam egyfajta hálát, de a másiknak állt fejlebb. Aztán most is olyan párom van, akivel hónapokon át működött, de jött egy krízis, egy bekattanás, és elkezdődött a gaslighting. Aztán miközben tudom, hogy ez nem visz előrébb, lefáraszt minden tekintetben, kb foggal-körömmel ragaszkodom a kapcsolathoz, mintha nem lenne más férfi ezen a világon, aki jobban megérdemel. De minden egyes veszekedés után azt kezdem el érezni, mennyire szeretem a másikat, fájna ha elveszíteném, miközben lehet ő csak szándékosan vagy tudat alatt manipulál, kihasználva a naivságom, jófejségem.



jan. 30. 00:00
 1/5 A kérdező kommentje:
Anyám azt mondja, szerinte sokaknak ilyen megmentőnek tűnhetek. Akikbe bele tudnak csimoaszkodni, aztán anyagi segítséget is tudok nyújtani. Gyakran azt veszem észre magamon is, hogy ha nehéz helyzetben van a párom, inkább kisegítem anyagilag amit egyszer megad vagy sem, de jobban feltem a kapcsolatot, ezert ugy dontok meger nekem ennyi penzt.
jan. 30. 00:11
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Engem is már használtak ki, pénzügyileg is, ráadásul az nem is párkapcsolatban volt. Én azt tanultam meg, hogy ezeket ketté kell választani.

A másik részének lehet kicsit mélyebb pszichológiája van. Egyik haverom egy hasonló, bár hetero kapcsolatban van, több éve tart. Az önbecsülése meg már nulla. Ezekből menekülni kell. Még ha fáj is.

jan. 30. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A szeretet nem azt jelenti,hogy alávetjük magunkat más kénye-kedvének,szeszélyének. Főleg úgy,hogy látod,érzed, hogy manipulál. Ugyanis akik arra mennek,hogy beléd magyarázzák,hogy Te vagy a problémás,nálad,veled van a gond, azokat úgy hívják,hogy nárcisztikusak.

Azokat pedig,akik mégis mindent megtesznek,mert jaj mi lesz ha....azokat egy sokkal csúnyább szóval "szeretetq.vának". Nem én találtam ki, hanem olvastam róla.

Sajnos nekem is van, illetve volt egy nagyon jó barátom,akit alattomoskodással pár éve magához "rögzített" egy olyan ember, aki szerintem nem érdemli meg nemhogy a barátomat,de még párkapcsolatot sem.Mikor ezt elmondtam, onnan kezdve én voltam a rossz és kihűlt, majd megszűnt a több éves,igazán bizalmas barátságunk.


Sosem értettem,mivel tudnak emberek lelkileg így kisajátítani másokat. Azt sem,hogy akik pedig szeretnének és megbecsülnének olyat,akik a társuk lenne, azoknak pedig még esélye sincs társat találni.

jan. 30. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Jani Belucci ***** válasza:
67%
Van különbség a kedvesség, figyelmesség, segítőkészség és a people-pleasing között. Azzal próbálod magadhoz láncolni a másikat, hogy túlontúl a kedvében akarsz járni. Az egésznek az oka egy bizonytalan kötődési stílus. Ezzel az a baj, hogy nem csak bevonzod azokat, akik ezt kihasználják, de el is taszítod magadtól azokat, akik biztonságosan kötődnének hozzád. Szóval bizonyos értelemben de, veled van a baj. Ugyanakkor semmi rosszat nem tettél. Egyszerűen követted a megtanult kötődési mintádat. Viszont az a jó, hogy ezen lehet változtatni. Te magad mondtad, hogy kezdesz észrevenni egy ismétlődő mintát. Ezzel szerintem tudna egy pszichológus mit kezdeni.
jan. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Tul joszivu vagy, amit egyes embertipusok kihasznalhatonak vesznek. Ok megerzik az ilyen tipusu szemelyisegeket, mint te, es beloluk elnek... szoval igen, te es o is kozosen vonzzatok be egymast, tudatalatt. A szemelyisegetek eszrevetlen semai altal.
jan. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!