Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Van összefüggés a melegség és...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van összefüggés a melegség és az apakomplexus között?

Figyelt kérdés

Itt gyakorin, és társkeresőkön is azt a tendenciát fedeztem fel, hogy a meleg fiatal srácok többségének van apakomplexusa. Míg a heteró lányoknál az apakomplexus sokkal ritkább.


Minden meleg srácnak ennyire rossz az apja, hogy szexuálisan kialakul az apja-korúak felé a vonzalom, vagy csak a véletlen műve?

Ugyanitt, az idősebb meleg férfiak nagyrésze miért kezd ki a fiatalokkal? Rá lehetne vágni, hogy azért, mert "friss hús", de beszéltem 40+os férfiakkal, és érzelmileg sokkal érdeklődőek voltak, mint szexuálisan.

Mi ennek a pszichológiája?



márc. 16. 02:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

Az idősebb oldalról tudnék nyilatkozni. Sosem kezdeményeztem fiatallal, mégis minden eddigi párom nálam jóval fiatalabb volt.Párkapcsolatokról van szó egyébként.

Nálam nem volt apa,vagy férfihiány a gyerekkoromban és a haverjaim is egyidősek voltak. Mégis valahogy azt éreztem már 30 éves korom után,hogy a fiatalokkal jövök ki jól, igen elsősorban emberileg és érzelmileg.Ez mai napig így van.Mindenhol, munkában,hobbiban, a hétköznapokban,de még itt is,valahogy "bevonzom" a fiatalokat.Egyenrangú embernek tekintettem őket,semmi atyáskodás nem volt részemről ,ráadásul nem is nézek ki papásan.

Ami a saját korosztályomat illeti, velük nem találom meg a hangot,nagyon keserűek,morgósak és sokan közülük pillanatnyi élvezeteket kergetnek.Mivel én nem a testiség felől közelítem meg az embereket,így ezért van,hogy bizalmasabbak és kedvesebbek velem.

A fiatalok pedig azért voltak az életemben,mert mind azt mondta,hogy mellettem nyugodtság volt,humor volt és szeretetet kaptak,mégpedig úgy,ahogy addig nem. Nem húsnak néztem őket, nem dobtam el senkit pár találkozás után.

Jelenleg is írogatok itt egy huszonéves ,nagyon értelmes sráccal,egyébként ő kezdte ezt a beszélgetést is. Semmi nem lesz ebből,mert messze él,de ennek ellenére jól megértjük egymást, pedig közel harminc év van közöttünk.

Nem általánosítok a válaszomban,én a magam példáját írtam le.Nyilván van más szemszög, más nézőpont is, hiszen nem vagyunk egyformák.


55 F

márc. 16. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%

45 vagyok

Soha nem voltam apakomplexusos

Egészséges családban nőttem fel.


Korosztályomban nincsenek melegek a környékemen.

Fiatalok nyiltabban vállalják magukat így abból a korosztályból tudok ismerkedni.

Attól hogy megbízhatóbb, és figyelmesebb vagyok mint egy 20éves ez természetes.

márc. 16. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Jani Belucci ***** válasza:
100%

Szerintem az alapfeltevés nem igaz. Nincs több apakomplexusos meleg, mint hetero.


Az viszont ténylegesen, kvantitatívan megfigyelt jelenség, hogy a meleg férfiak nagyobb életkor intervallumon belül ismerkednek, mint a heterok. Ennek szerintem egyszerűen az az oka, hogy jóval kevesebben vagyunk, így ugyanakkora merítéshez nagyobb háló kell. Plusz mivel a meleg kapcsolatok főleg a színfalak mögött zajlanak, így nem is kell semmilyen társadalmi elvárásnak megfelelni korkülönbség tekintetében. Plusz nem ketyeg senkinek sem a biológiai órája, nem lesz gyerek, így nem számít az sem ha az egyik fél túl idős már a gyermekvállaláshoz. A nagy korkülönbség meg önmagában nem az apakomplexus szinonimája.


Huszonévesként persze, hogy olyan 40+-os pasikba futsz bele randiappokon, akiknek a huszonéves srácok jönnek be. Akiknek nem a huszonévesek jönnek be, azok nem írnak rád.

márc. 16. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én fiatal vagyok, úgy veszem észre hogy a legtöbb velem egykorú undorodik a sokkal idősebbektől, túlzás azt mondani hogy a többség apakomplexusos. Legtöbbnek már egy 30 éves is idősnek számít. Persze van egy kisebb réteg aki apakomplexusos, de nem olyan gyakori mint hinnénk.

20/f

márc. 16. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

#2

Akkor neked a 30 as korosztály is bejön?

márc. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs összefüggés .Amúgy én nem ítélem el annyi legyen,hogy mindkét oldalon legyen egy biztos érzelmi alap.ne érdek legyen.egyébként az érdeket nagyon könnyű észrevenni.persze van akit ez nem zavar,de én egy érdeken alapuló kapcsolatban nem tudok és nem akarok létezni
márc. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon erősen apakomplexusom van. Nem volt apàm, de nem érzem, hogy emiatt alakult volna ki. Soha nem volt velem egykorú vagy fiatalabb barátom sem, nem tudok úgy nézni rájuk. Ez a téma engem is érdekel, hogy van e valami oka, hogy kialakul, vagy így születik az ember.
márc. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
#7-es nálad ez miben nyilvánul meg?#6-os vagyok
márc. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem van némi összefüggés, elég gyakran hallok nagy korkülönbséges kapcsolatokról, bár addig nincs probléma amíg nem olyan kapcsolatokról beszélünk, mikor a 50 éves úr büszkén elmeséli hogy mit csinált egy 16 évessel, mert ez viszont beteges.
márc. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
7-es vagyok. Nálam abban nyílvànul meg, hogy az ötvenes korosztálytól felfele jönnek be a férfiak. Amikor fiatalabb voltam, a 20-as éveimben, akkor kezdődött egy komoly párkapcsolatom egy 53 éves férfivel.
márc. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!