Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Egy 8 éves fiúnál már kialakul...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy 8 éves fiúnál már kialakulhat a szexuális identitása? Ha arra utal, hogy nekik a fiúk tetszenek, azon lehet változtatni még? Be lehet avatkozni? Lehet terelgetni a heteroszexualitás felé?

Figyelt kérdés

2013. dec. 8. 20:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem nem kialakulás kérdése. Vagy az, vagy nem az. De nem hiszem, hogy jelentkezne a dolog már olyan korán.
2013. dec. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
28%
talán lehet, ismerek olyat aki két férj után 50 évesen találta ki hogy a nőket őket, úgy hogy tényleg igazi nagy szerelem volt a két férfi
2013. dec. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Létezik ilyen, vannak, akik óvodás koruk óta tisztában vannak a nemi irányultságukkal (legyen az homo vagy hetero). Ettől függetlenül egy 8 éves gyerek "utalásait" nem kell készpénznek venni ilyen szempontból (mégis pontosan miről van szó?).


Az orvostudomány jelenlegi állása szerint a nemi irányultság nem megváltoztatható, és az erre irányuló próbálkozásoknak súlyos pszichológiai következményei lehetnek, ezért nem is javasolt megpróbálni.

Egy gyerekkel pedig főleg a család részéről nem szabad éreztetni azt, hogy nem fogadnád el a szexuális irányultságát olyannak, amilyen. A gyerek nem hülye, ha olyan irányba "terelgeted", ami nem egyezik az ő természetével, csak a bizalmát fogod elveszteni. Márpedig ahogy elkezd majd kamaszodni, egyre inkább elveszíted az élete felett az irányítást, és csak arra hagyatkozhatsz, hogy bízik benned, és elmondja, ha valami baj van.

2013. dec. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 kovpet ***** válasza:
100%

"azon lehet változtatni még"


Ezt most hagyd abba, nagyon rossz és veszélyes úton indultál el. Ezzel csak tönkre tudod tenni minden érintett életét, semmi jót nem tudsz kihozni belőle. Felejtsd el.

2013. dec. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Unokaöcsémről van szó. Nővérem (a kisiú anyja) kérdezte tőle, hogy tetszik-e neki valamelyik kislány az iskolában, és erre kapta azt a választ, hogy neki inkább a iúk tetszenek. És rákérdezett, hogy ezeket az embereket hívják "b..i-nak"? Természetesen elogadjuk, ha ő a saját neméhez vonzódik, csak anyukámmal beszélgettünk, hogy ez vajon változhat-e és hatással van-e a környezet a szexuális irányultságra, vagy ez geneika. Azt olvastam, hogy már magzati korban eldől, máshol meg azt, hogy környezeti hatásra is kialakulhat. Nagyon szép kisfiú.

2013. dec. 8. 21:39
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig tudjuk pontosan, hogy alakul ki a homoszexualitás. Genetikára, magzati hormonális hatásokra és környezeti hatásokra utaló vizsgálatok is léteznek, valószínűleg részben mindegyiktől függ. Változhat, de akarattal ne próbáljátok megváltoztatni, annak csak rossz vége lesz. Egyébként meg lehet, a gyerek egyszerűen nem érti még pontosan a baráti és a romantikus/szexuális vonzalom közötti különbséget, és csak arra akart utalni, hogy a fiúkkal jobban kijön, mint a lányokkal (ami egyáltalán nem meglepő, sőt, a meleg gyerekeknél fordul elő gyakran, hogy a lányokkal barátkoznak inkább).
2013. dec. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Háát...lehet, de nem tartom igazán valószínűnek hogy ilyenkor már tudja melyik nemhez vonzódik. Lehet hogy meleg, de igazából ilyen fiatal korban az embert még nem érdekli a szexualitás(remélhetőleg). Én meleg vagyok, de nem emlékszem arra hogy ilyenen gondolkoztam. Terelgetni nem tudod, egyenlőre csak azt tudom tanácsolni hogy várjatok..egy két évet hogy mi lesz. Mert most még korai erről beszélni. Ha eléri a serdülőkort, akkor már el lehet kezdeni szépen lassan kérdezni, de nyilván nem rögtön : Fiam meleg vagy?!- mert akkor biztos azt mondja nem.


Ja igen, ha jól értem azt mondta hogy neki a fiúk tetszenek? Nem érthette félre a kérdést lehet arra gondolt hogy kivel szeret játszani. A szerelmet nem hiszem hogy megtudja fogalmazni egy gyerek ilyen kicsi korában, ha pedig tényleg ezt mondta akkor mondom várjatok egy-két évet, ha meg zavar a kíváncsiság vagy a tudat hogy ezt mondta, javaslom kezdjetek hozzászokni hogy ő lehetséges hogy meleg.


Bocsi a kisregényért :D remélem segítettem valamit.

2013. dec. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Igen, nagyon sokat segítettetek! Köszönöm!
2013. dec. 9. 18:11
 9/16 anonim válasza:
79%

Arra még szeretném felhívni a figyelmed, hogy nem szabad kizárni azt a tényt, hogy "bu..inak" titulálta magát, illetve erre kérdezett rá. Én inkább ezen a vonalon indulnék el először, mivel a gyerekek (és sajnos a felnőttek is) mostanában gyakran dobálóznak ezzel a kifejezéssel, hogy megbántsák a másikat.

Láttam arra példát, hogy egy kisfiúnak sokat mondták ezt és inkább ő is ezt mondta magára, hogy megelőzze a gúnyolódást.

Másrészt lehet, hogy tényleg nincs tisztában a szó jelentésével. Lehet, hogy csak tetszik neki ahogy öltözködnek, picit irigykedik mint a nők egymás között :)

Csak ötletek, de nem érzem, hogy egyből szexuális identitás zavara az első ami az eszünkbe kellene jutni erről.

De semmiképpen nem kell aggódni és nyugodtan kell hozzáállni az ilyen és ehhez hasonló helyzetekhez, mint ahogy a fentebb szólók is írták.

(Remélem segítettem valamit és bocsánat, hogy ilyen terjengős lett.)

2013. dec. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Igen nagyon sok okos gondolatot olvasok tőletek. Mindenképp figyelni fogjuk és nem firtatjuk, nem hozzuk őt kellemetlen helyzetbe. Ha kérdései vannak, mindenre igyekszünk őszinte, számára is érthető választ adni. Azért merült fel bennünk a gondolat, mert kiváncsi más fiúk kukijára, de a lányokra így e kiváncsi. Azért azt hozzáteszem, lehet hogy nem elhanyagolható az ő helyzetében, hogy 1 éves kórától 7 éves koráig 3 nő nevelte. Nővérem, Anyu és én. Most van már nevelő apukája (édesapja is van, csak elváltak és ő nem foglalkozik a gyerekkel érdemben) és mindig a nevelőapja testére kiváncsi. Arra gondolunk, hogy kiskorában nem tudott kivel azonosulni, nem volt előtte férfi minta, akivel felfedezhette volna a hasonlóságot és ez most játszódik le benne. Nevelőapjának is van egy kisfia és őt is mindig arra kéri, hogy mutassa meg neki a kukiját (aki 6 éves) és ez már kezd kínossá válni... Erről mi a véleményetek?
2013. dec. 10. 09:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!