Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » A deviáns szexuális irányultsá...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A deviáns szexuális irányultságnak (pl. pedofília, homoszexualitás, gerontofília) genetikai okai vannak vagy környezeti hatások miatt alakul ki?

Figyelt kérdés

2015. máj. 10. 10:45
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
91%

Vannak a heterótól eltérő de még normális szexuális irányultságok (pl: homo, leszbikus)

és vannak a parafíliák(pedofília, nekrofília stb)

ezeket nem kéne összekeverni mert az utóbbiak betegségek az előtte lévőek viszont teljesen normálisak.


Nem tudni pontosan miért alakulnak ki. Nálam a melegség az genetika.

2015. máj. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
91%

Homoszexualitás kilóg a sorból, mert az főként a genetikán múlik, hiszen születéstől ott van.

Pedofília, gerontofília stb inkább korai tapasztalatok miatt alakulhatott ki, ahola normál szexuális fejlődés akadályokba ütközött.

2015. máj. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
76%
Engem jobban érdekelne, hogy a homofóbiának milyen patológiai háttere van. Viszonylag értelmes emberek is annyira korlátolt, agyatlan, agresszív reakciókra képesek a téma kapcsán, hogy kizárt, hogy ne valami nagyon súlyos degeneratív betegség legyen.
2015. máj. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
74%

A homoszexualitás az valóban kilóg a sorból, nem számíg sem deviáns szexuális irányultságnak, sem problémának, és jellemzően leginkább genetikai alapja van.


A valós parafíliák, mint amikre te is gondolsz, leginkább gyermekkori neveltetés kérdése. Leginkább túl szigorú, prűd nevelés okozza, hogy valami tiltott dologban csapódik le a szexuális vágy- pl egy túl szigorú, tisztaságmániás anyuka gyerekéből lesz kakaimádó, amolyan "tiltott gyümölcs" elv alapján. Nyilván ez nem örök igazság, millió dolog okozhatja az ilyen furcsa vágyakat, de jellemzően sosem ezzel együtt születik az ember, míg a szexuális irányultságod már akkor is veled van, amikor nem is tudod, mit jelent a fogalom (ovis fiú, aki inkább a lányokkal babázik pl?).

2015. máj. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
75%
4: a vicc az, hogy a legtöbb homofób látens homokos, és azért utálja a másikat, mert kivetít, vagy mifene :)
2015. máj. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:

Az miért lenne teljesen normális irányultság, ha valaki a másik nemet nem találja vonzónak csak a saját nemét? Ez nem olyan általános jelenség, csak 1-2%-ot érint ez a probléma.


És azt honnan lehet tudni, hogy ezek a dolgok mikor dőlnek el, születéskor, serdülőkorban vagy felnőttkorban? Úgy tudom egyénenként változik, hogy mikor, hány évesen jelenik meg.

2015. máj. 10. 11:02
 7/36 anonim ***** válasza:
100%
Ja, osztályban viccelődtem is azzal, hogy egyedül én nem utálom a melegeket, szóval ezek szerint én vagyok ott az egyetlen hetero :D
2015. máj. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
100%
Miért NE lenne normális? Vagy miért gondolod, hogy probléma?
2015. máj. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%

IQ kérdése szerintem, hogy ki utálja a melegket. Meg esetleg tapasztalat. Ha van rossz élmény meleggel utálja őket, De amúgy azok kárognak hangosan akik kicsit melegek. Legalábbis nálunk suliba pont az a srác mocskolódott sokat akiről kiderlt később h sráccal szopatta magát. :D


Amúgy szerintem is külön van. A leszbi, bi, meleg genetika nagyon ritkán behatás. A többi viszont sajnos betegség. Szerencsére ritka...

2015. máj. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

A homoszexualitást már évek óta nem tekintjük se betegségnek, se deviáns magatartásnak.

Pont azért, mert nagyrészt genetika, ez nem kialakul, hanem vele születik a gyerekkel. Mint ahogy te tudod, hogy a lányok tetszenek, egy lány is tudhatja, hogy neki is csak a lányok tetszenek már ovis korban.


Mivel a legtöbb parafília korai környezeti behatások miatt alakul ki, én azt mondanám, hogy ahogy megjelenik a szexuális érdeklődés kb prepubertás korban (11től fölfelé), már ezek a vágyak is megjelenhetnek. Pedofília esetén azért ez sokáig rejtve marad, mert ha valakinek csak a tizenéves lányok tetszenek, azt sokáig megúszhatja, amíg maga is ebben a korban van.

2015. máj. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!