Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Mennyire toleránsak Olaszorszá...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire toleránsak Olaszországban a melegekkel?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy az északi és a déli részeken mennyire elfogadóak.
2015. aug. 20. 14:12
 1/6 anonim ***** válasza:

A nyugat-európai nagy országok közül a legkevésbé. Angliában, Franciaországban, Németországban vagy Spanyolországban sokkal inkább azok.


Itt sem verik vagy ölik őket, de sokkal erősebb az a tradicionális-konzervatív szemlélet, hogy maradjon minden csak a 4 fal között és lehetőleg senki se reklámozza házon kívül hogy meleg (=ne viselkedjen melegesen).


Olaszországban azt hiszem még élettársi kapcsolatban sem élhetnek.


Híres még, hogy még az olasz melegek is sokkal konzervatívabbak, mint más országok melegei. A Dolce and Gabbana páros gondolom tudjátok hogy egy meleg divattervező pár. Még ők is ellenzik a melegházasságot és a gyerekek örökbefogadását.

[link]

2015. aug. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Olaszországban nem tudom, hogy mi a helyzet, de Spanyolországban, főleg a fővárosban teljes mértékben elfogadóak az emberek. Gond nélkül mehetnek kézenfogva, csókolhatják meg a párjukat a meleg. Az emberek még csak fel sem figyelnek erre. Próbálnád ezt meg Magyarországon... szerintem olyan nagy sikert nem aratnál vele.
2015. aug. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Az első hozzászólónak írom, hogy Olaszországban semmiféle élettársi kapcsolatot nem fogadnak el. A heterót sem. Ilyen kategória, hogy élettársi közösség ugyanis az olasz jog szerint nem létezik.

Aki nem házastárs, az nem családtag, tehát a társa betegsége esetén tulajdonképpen a kórházban meglátogatni, a kezelésbe beleszólni sincs joga, nem hogy egy esetleges halál után a társa nyugdíjához, lakásához. Semmihez. (örökölhet, ha van végrendelet)


Míg otthon hetero és homo pároknak is adott a hivatalosan bejegyzett együttélés opciója, ami hasonló jogokat ad mindkét típusú kapcsolatnak, itt ez nem létezik.


A melegeket mindezek mellett a mindennapokban elfogadják, mert ez egy a történelménél, hagyományainál fogva toleráns nép. Én is több meleg férfit, de nőt is ismerek. Nincsenek se kiutálva, se megbélyegezve. Igaz, nem élik a párkapcsolatuk intim részét nyilvánosan, de szerintem ez rendben is van így.

2015. aug. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3:

Azért kíváncsi vagyok északról vagy délről vannak-e tapasztalataid, mert mondjuk a két országrész nagyon eltérő ebben is.


Azt is fenntartom, hogy tapasztalataim szerint az olaszok félúton vannak a kelet-európai (magyar, szerb, román, lengyel) és a nyugati (angol, német, francia) népek közt ilyen irányú toleranciában.

2015. aug. 25. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

4:

én ugyan északon élek, de egy kicsi, meglehetősen belterjes városban, azaz tök olyan, mintha délen lenne.

De erre a kérdésre a hétköznapi emberek - tapasztalataim szerint - délen is hasonló választ adnak. Azaz, amíg a közízlést nem sértik a meleg párok, a kutya sem foglalkozik velük. Pont.

2015. aug. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Már nem számít hogy Északon vagy Délen vagy. Csak idén vagy 50 helyen tartanak Prideot. Köztük olyan helyeken is ami Olaszországot ismerve valóságos csoda (Sassari, Egadi sziget, Reggio Calabria, Lecce, Taranto).


Ettől kiskozosegekben még eszakon is vigyázni kell ezzel mert sok azért a homofób. Foleg a Salvini és a Meloni hívők kozt. Róma például teljesen elfogadó de egy lazioi kisfaluval vigyáznék.

2022. júl. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!