Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Magyarországon 10 ezer meleg...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Magyarországon 10 ezer meleg férfi van? Köztük 1500 Hiv fertözőtt?

Figyelt kérdés
Ezt olvastam hogy Magyarországon 10 ezer hivatalos meleg van 15 ezer van azokal együtt akik nem vállalják fel köztük általában budapesten 1500 Hiv fertőzött van ez valóban igaz viszont hogy 10 ezer meleg van abban kételkedem.Mi az igazság?

2016. máj. 17. 19:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
3%
Reméljük nincsenek annyian, és azok is mind Pesten. Egy vidéki.
2016. máj. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A felvállaltan 10 ezer az reális számnak tűnik, mivel Mo-n relatív kevés a coming outolt meleg. A closeteltekkel együtt viszont tuti, hogy több van mint 15 ezer.


Habár sokat vitatkoznak a pontos arányokon, általában az a konszenzus, hogy az emberiségnek olyan 5-15%-a homo. Tehát Mo-n is jóval többnek kell lennie mint 15 ezernek. Meg ugye az is problémás, hogy kit számítunk melegnek, hol van az a határ, amin túl már meleg valaki? Például ha valaki alkalmanként fantáziál meleg szexről vagy románcról az már homo? Vagy a Men-who-have-sex-with-men (alkalmi kapcsolatban homo férfiakat, akik egyébként nem melegként gondolnak magukra) homok? A biszexuálisokat beleszámítjuk-e, vagy csak az inkább homo-mint-heterókat?


Összességében túl sok a kérdés, kevés az adat. Én személy szerint a fentebb lévő arányok mellett foglalok állást, de ez az én magánvéleményem, amire a saját olvasmányaim és megfigyeléseim alapján következtetek.

2016. máj. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Magyarországon él mondjuk 6 millió szexuálisan aktív korban lévő ember. Ezek közül statisztikailag 3% és 7% között vannak a melegek, de ennél magasabb azok aránya (40%), akik legalább egyszer éltek vagy félnek majd meg életük során kielégüléssel járó szexuális kapcsolatot azonos nemű partnerrel. Ezek darabszámra lefordítva: 180-420 ezer meleg, 2,4 millió, aki kipróbálja.
2016. máj. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Inkább 10%-ra saccolnám a homoszexuálisok arányát. Ebben benne vannak a nők is. Illetve ott vannak még a biszexuálisok is, úgyhogy 10 ezernél azért jóóóval többen vannak. Már elmélet szerint minden 15. ember (néhol 30.) meleg. Bármelyiket nézzük, M.O-n több ember meleg, az hogy Bp-n mennyi, az már kérdés. A Hiv pozitív embereknek sokkal jobban utána lehet nézni, mint magának a homoszexuálisok arányának, hiszen nem mindenki vállalja fel, vagy vallja be akár magának, akár egy idegen felmérőnek.
2016. máj. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon legalább 100-200 ezer LMBT-ember van. Csak férfi melegből is biztos több, mint 10 ezer.
2016. máj. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%
Sok kutatás szerint a melegek száma 4 és 7% között van. Számoljunk 5-tel, mert az kerek szám. 10 millió szorozva 5%-kal, az 500 ezer. Ennek a fele nő. A maradékból ki kell vonni, aki még gyerek vagy csak simán nem jött rá. Még mindig marad 200 ezer meleg férfi.
2016. máj. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem full homosexuális, aki nem akar és nem tud nővel kezdeni élni abból, is van kb 2-300 ezer Mo-n.

Leszbikus nőből is ismertem jópárat illetve bisex csajból.

Én úgy gondolom, hogy 10% minimum van a világon homosexuális férfi.

De lehet hogy több.

Én voltam Brazíliában ott pl irtó sok a meleg, de nem vállalják fel a vallás meg a régi hagyományok miatt.

Londonban meg irtó sokan vannak, annyi a meleg klub, bár, ismerkedős hely.

2016. máj. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan nem lehet megmondani, hány meleg/biszex ember van Magyarországon. Általában a társadalom 5-10%-a meleg, biszex, vagy csak nem kizárólagosan heteroszexuális. Ez 500 000 - 1 000 000 ember között mozgó érték. (Ide azok is beletartoznak, akik heterok, de volt már kalandjuk a saját nemükkel, azokból pedig rengeteg van.)

A HIV fertőzöttek száma hivatalosan 1 500, azonban a valóságban ennél többre becsülik a szakértők, olyan 4 - 5 000 köré. Azonban nem mindegyik közülük meleg, vannak közöttük heterok is. Nem csak homoszexuális szex útján lehet a vírust elkapni.

2016. máj. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
12%

A HIV-fertőzöttek száma valóban olyan 3-5000 fő között mozog. Ennek egy tekintélyes része meleg (hisz a védekezés nem olyan magától adódó volt anno mint a heterók esetében), de azért mindkét nem és mindenféle szexuális orientáltság is megtalálható a HIV-esek között.

Egyébként ez nagyon jó aránynak számít, Oroszországban például kb. 1,1%-a a lakosságnak (2011-ben 980 000-re becsülték) HIV-fertőzött. Férfiak és nők, melegek és heterók is. Ott főleg a drogozás miatt terjed, mivel a tűket megosztják a függők és több nagyvárosban lassan népbetegséggé válik a kábítószer-függőség.


Az USA-ban is meglehetősen sok van (1,1 millió), de ott ez a népességnek kisebb aránya (csak olyan 0,6%-a), így relatív jó értéknek számít habár a nyugati országokhoz képest így is magas.


A legjobb helyzet (nem számolva a Maldív-szigeteket és Grönlandot) Szlovákiában és Horvátországban van, ott kb. csak 200 HIV-fertőzött van.

2016. máj. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Oroszország diktatúra, így nem jó példa.

Egyrészt üldözik a melegeket, leszbikat, másrészt nem fognak valós adatokat megosztani a külvilággal.

Annyi a drogos mint a nyű, ráadásul nagyon extrém máshol nem kapható drogok is vannak, így sz a HIV fertőzöttek száma is sokal magasabb lehet, mint az beismerik.

2016. máj. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!