Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Miért bátorítanak a büszkeségr...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért bátorítanak a büszkeségre, ha úgyis csak a pofonokat kapjuk miatta?

Figyelt kérdés

Felvállaltam magam. Már több mint két éve, szóval most nem is a bizonytalan "érdemes-e ez az egész" kérdés végett írok. Sokaktól megkaptam a mocskos b*zi jelzőt, és elengedtem őket. Sok barátom pozitívan reagált, és mindig mosollyal töltött el ugyanazokat a szokásos kérdéseket meghallanom egy-egy újabb barátomtól aki megtudta rólam.


Mióta felvállaltam magam, már nem erzem szükségét a színészkedésnek. Ugy mozgok, ugy járok, ugy gesztikulálok, ugy beszélek, ahogy az nekem jól esik, és (sajnos/nem sajnos) közel állok a sztereotip meleghez. Nem tehetek róla, esküszöm. Persze nincs kasztrált hangom és nem beszélek túl nyunyósan, de sokan mondják, hogy ha nem tudnák, hogy meleg vagyok, akkor is lerína rólam.


A minap befestettem a hajam ezüstre. Nem mások miatt, magam miatt. Azért, mert magamnak akarok tetszeni, és ahhoz kellett, hogy ezt kipróbáljam. Tetszek így magamnak, tetszik az új stílusom, alapból mindig is szerettem új dolgokat kipróbálni. Ez nem meleg dolog, ez kalandos dolog.


A mai nap folyamán ért az első testi bántalmazás melegségem miatt. Vagyis jobban mondva amiatt, hogy mertem önmagam lenni. Ezüst hajjal, magabiztos mozgással, büszkén. Belémkötöttek és a földre kerültem. Hatalmas trauma volt, ezért is kell kiírnom magamból, mert ha más nem, dokihoz megyek. Jól vagyok, én szerencsésebben megúsztam, mint néhány sorstársam. Egy-két fájó seb, ami emlékeztet egy ideig arra, hogy sosem szabad elég büszkének lennem magamra. De a seb begyógyul, s később vajon mi fog erre emlékeztetni? Talán egy újabb rúgás valakitől. Az élettől.


Eddig büszke voltam magamra. Büszkén vállaltam azt, hogy más vagyok, és itt nem a melegség szinonimájaként ertem, hanem a szó szoros értelmében én más vagyok, mint mások.


Most szégyellem magam. Nem akarok addig kimenni az utcára, míg le nem kopik a festék. Nem akarok többet megszólalni, mert gyűlölöm a hangom. Ültessenek tolószékbe, mert ha mássá tesz a járásom, akkor az sem kell.


Itt a Pride, a zászlók készen állnak, az emberek buzdítanak arra, hogy merj kiállni. De mitől lesz jobb, ha megteszem?


Merj önmagad lenni. De miért kéne, ha lehetek olyasvalaki, akit nem köpnek le, ha a szemébe néznek.


Miért éri meg megmutatni a világnak, ki is vagyok?



2016. júl. 1. 23:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
nehéz kérdés,de én azt mondanám azért, mert senkinek nem lenne szabad félelemben élnie. Ha nem vagy önmagad, boldognak fogod magad érezni? Régebben azt gondoltam "miért kell ezt hirdetni, én sem reklámozom, hogy hetero vagyok" De aztán rájöttem, hogy azért, mert nekem nincs is rá szükségem, engem nem bántanak e miatt. A legtöbb ember aki utálja a melegeket, azért teszi, mert téves infói, vagy tévképzetei vannak, és amit nem ismerünk, az ijesztő és félelmetes.Én nem bátorítalak, hogy vonulj fel, ha nem szeretnél, tedd azt, amit helyesnek vélsz.
2016. júl. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%

Én visszakérdeznék. Nem tudsz úgy önmagad lenni, azáltal hogy megéled, anélkül hogy ezt másoknak is mindenáron a tudtára akarnád adni?


A pride minden csak nem az hogy állj ki magadért. Az egy számomra megbotránkoztató dolog. És nem azért, mert én gyűlölöm a homoszexuálisokat, mert ez nem igaz, vannak meleg barátaim, hanem azért, mert amit ott előadnak, az nem csak hogy ízléstelen, de az úgymond felvállalás jegyében nem kellene, sem a magyar nemzeti jelképeket meggyalázni (ahogy erre évről-évre vannak példák), sem kikényszeríteni azt a nem homoszexuálisokból, hogy ehhez mosolyogva asszisztáljanak úgy, hogy őket ez nem érdekli.


Véleményem szerint kedves kérdező az, hogy valaki megéli önmagát, vagy büszke magára az nem azt jelenti, hogy feltétlenül a szexuális beállítottságán keresztül kell azt megélnie.


Tehát ha téged emiatt bántalmaznak, sz szomorú, ugyanakkor nem várhatod el (persze ez nem indok mások bántalmazására), hogy ehhez mindenki jóképet vágjon.

Tehát a szexualitás az magánügy. Én ugyanúgy nem szeretem azt nézni, ahogy egy heteroszexuális pár nyalja-falja egymást az utcán. Mert ez nem oda való. Mert nincs közünk hozzá.


Te nem attól leszel büszke arra, hogy meleg vagy, hogy úgy viselkedsz és úgy öltözködsz, mert azok csak külsőségek. Ne másnak akard minden áron bebizonyítani, hogy te büszke vagy bármire is, hanem éld meg ezt magadban. Ne érdekeljen mások mit gondolnak rólad, ugyanakkor te se akard másokra ezt ráerőltetni.


Én a meleg barátaimat nem cserélném le. Imádom őket, pláne hogy beszélgetés közben nem a melleimet stírölik :) és ezt ők mondták nekem. És én igazat adok nekik ebben. Róluk nem mondanád meg hogy melegek, mert semmi olyat nem csinálnak, amiből ezt ki lehetne következtetni. Élik az életüket, a magánéletük pedig a magánügyük marad.

2016. júl. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%

Szabadnak érezni magad vs. megfelelni a társadalomnak.... Ahhh

Egy eszméletlenül rossz világban élünk, ahol egyik sem jobb sajnos a másiknál, pedig mindkettő elég fontos szerepet játszik az embernél, és sajnos egyszerre a kettő nem nagyon megy együtt. Mérlegelni kell, hogy az a fontosabb, hogy lehessek aki vagyok, úgy hogy közben utálnak, lelkileg és fizikailag bántalmaznak mások , vagy megfelelni másoknak, ezzel a másoktól származó sérelmeket megúszva, viszont ebben az esetben saját magadat teszed tönkre. MINDKETTŐ ROSSZ, és teljesen átérzem a problémát, mivel engem is érint.


De a kérdésedre válaszolva, szerintem azért bátorítanak büszkeségre, mert így kevesebb a valószínűsége annak, hogy bántódás ér, vagy ha ér is, akkor nem folyamatosan, mintha magadat szívnád le. Ez az én véleményem.... :D


A lényeg, hogy teljesen jó sosem lesz...:(, úgyhogy választani kell, melyik éri meg jobban.

2016. júl. 2. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%

Nem a társadalomna kell elsősorban megfelelned és megmutatnod hogy ki vagy, hanem azért jó ha önmagad vagy és önmagad adod mert akkor megszűnnek azok a dolgok amik eddig nyomasztottak. Te azért vagy ilyen mert így érzed jól magad, kevésbé vagy gátlásos. A társadalomban viszont vannak olyan egyének akik ezt másképpen fogják fel:magamutogatásként kezelék, és mivel akik téged földre tiportak, homofóbok voltak minden bizonnyal, akik ezt képtelenek elfogadni..velük nem lehet mit kezdeni, ha valakin látszik hogy feminim vagy kitűnőbb a többiek közül, az valakinek bizony szemet szúr, valakinek nem. Én is önmagam adom ha kint vagyok az utcán, de senki meg nem mondaná, még csak nem is sejtené hogy meleg vagyok, mert nekem meg pont olyan stílusom van hogy a metált szeretem meg a fegyvereket..mindenki más, kinek milyen a stílusa.


Legyél büszke arra aki vagy! Merj nyugodtan önmagad lenni olyan módon ahogy te szeretnéd. Nem muszáj mindenen változtatni, és akkor kevésbé lesz feltűnő az ilyen bunkó rasszista embereknek a dolog:) vagy menj el boltba és vegyél paprika sprayt! oszt ha látod hogy jönnek a barmok akkor adsz nekik, hadd follyon ki a szemük :D

vagy próbáld ki azt hogy csak azok között adod teljesen önmagad akiket jól ismersz és tudják hogy te meleg vagy.

Pontosan mire bátorítanak mire legyél büszke? én a helyedben csak arra lennék büszke aki vagyok, hogy tudod hogy te jó vagy, legyél büszke arra hogy te nem vagy olyan mint azok akik rád támadtak:)

de ne vonulj vissza, mert annak komoly következményei is lehetnek ha tartósan fennál ez a helyzet. merj beszélni és merj kiállni önmagadért!


ha szeretnél beszélni erről vagy akármiről akkor rám írhatsz amúgy :)

2016. júl. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, második. Éppen ezt mondtam, hogy nem amiatt bántalmaztak most se, mert meleg vagyok, és nem is a melegségem akarom megélni. Szimplán más vagyok, és sajnos ez észrevehető a mindennapi cselekedeteimben. És ahhoz, hogy teljes mértékben megéljem magam, nem szabhatok gátat annak, ami természetesen jön, amit zsigerből csinálok. Mert ilyen az, hogy kicsit magasabb a hangom, ilyen az is, hogy egyszerűen imádok színesen öltözködni, ilyen az, hogy táncolva lépek, hogy a szavaimba ott van a dallam, s ha ezeket elnyomnám, amiknek talán közük sincs a szexualitásomhoz, már úgy érezném, börtönben élek.
2016. júl. 2. 00:35
 6/14 A kérdező kommentje:
És én soha nem tettem semmit más miatt. Sosem kértem ki a véleményét senkinek egy ruháról, hanem belenéztem a tükörbe, és ha tetszett, akkor megvettem. Nem érdekelnek mások, mert éppen csak magamnak akarok megfelelni.
2016. júl. 2. 00:37
 7/14 anonim ***** válasza:
96%
Kedves kérdező,szerintem felesleges magad szégyellned. Az emberek még mindig tudnak gonoszok lenni.Figyi ha rocker vagy punk lennél,akkor azért szólnának le.Én a pride-al nem értek egyet,hiszen a melegek magán élete nem tartozik rám,én se csókoltam meg az utcán a barátnőm.Viszont,ha ilyen a stílusod,büszkén felvállalhatod,mert mint mondtam,az emberek találnak más indokot hogy leszóljanak,ha rocker vagy punk lennél,akkor is leszólnának,hogy biztos alkoholista stb.Ez a világ ilyen sajnos,talán egyszer békésebb lesz.
2016. júl. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
79%
Hát már ne haragudj, de az ezüst haj nem csak egy melegtől jelent ízlésficamot, szerintem. Ha neked a külsőségek jelentenek boldogságot, egészségedre. Mi lenne, ha nem a szexuális identitásodra lennél büszke, hanem arra, amiket elérsz az életben? Hja, most csak egy monoklit kaptál. Hát, arra tényleg nehéz büszkének lenni.
2016. júl. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
13%
Örömmel látom, hogy még nem haltak ki a fővárosban a normális gondolkozású csúnya náciak :))
2016. júl. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
71%
Minél többen vállalják fel a másságukat, annál nagyobb lesz az elfogás aránya a társadalomban, és a következő generációknak már könnyebb lesz az élete. Ezért biztatnak rá, hogy mindenki vállalja fel magát. Ha mindenki csak hazudozik meg rejtőzködik, és senki nem száll szembe a homofóbiával, akkor az csak még jobban el fog harapódzni és az LMBT emberek helyzete csak még rosszabb lesz, mint amilyen most.
2016. júl. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!