Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Az Attack on Titan-t mennyire...

Az Attack on Titan-t mennyire éri meg elkezdeni?

Figyelt kérdés

Eddig egy részt se láttam, de hallottam baráti körben, hogy jó sorozat.


Ha van itt aki ismeri milyen véleménnyel van róla?



2019. dec. 2. 17:13
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
82%

#7 Jó hogy ezt hoztad fel mert nagyon bírom az FMABt. Igen ott az első kétharmadában az animének majdnem minden epizódban megtudunk valami újat az alkímiáról vagy a világ történelméről és a végére van hagyva a sok harc. Az SnKban az elején inkább karakterfókusz van, meg kis utalások és a vége felé borítják ránk az egészet. De ettől önmagában nem lesz rosszabb, csak inkább azoknak kedvez akik szeretnek teorizálni nézés közben.


Az elnyújtott harcok (gondolom főként a female titan elleni harcra gondolsz) nekem csak akkor érződtek elnyújtottnak amikor várni kellett a következő epizódra de egyben nézve teljesen korrekt.

Az mondjuk igaz hogy elmondva kevesebb dolog történik egy SnK részben mint egy FMAB részben de ez amiatt van mert seinen és teljesen más a pacingje (több a párbeszéd, monológ) és nem azért mert rosszabb. (Egyébként ha muszáj összehasonlítani én is jobban élveztem az fma-t)

2019. dec. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
20%

"Az mondjuk igaz hogy elmondva kevesebb dolog történik egy SnK részben mint egy FMAB részben de ez amiatt van mert seinen"


Öö nem. Az SnK soha nem volt seinen, mindig is shounen volt. Legfeljebb az utolsó arc-ra lehet ráfogni, hogy soft-seinen.

2019. dec. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
81%

Nem volt shonen már az elején sem. Azért gondolják sokan annak mert Eren inkább shonenbe illő főhősnek tűnik, plusz az animében ezt mégjobban megtolták a folyamatos üvöltözésével.

Ahol most tart a manga, teli van politikával, morálisan szürke karakterekkel, olyan súlyú társadalmi és faji kérdésekkel amit shonen még bottal sem piszkált meg soha (még az fmab sem az egyértelmű holokauszt párhuzamjaival)

2019. dec. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
48%

#10


Azért magasak mert minden évadot külön értékeltem. Ha kiszámolod az értékelések átlagát, mivel az egyikre kettest adtam 6/10 jön ki...

Egyszer nézős, mert mint mondtam nem fogott annyira meg. Nem vált a kedvencemmé, így nem fogom újra nézni.

2019. dec. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem igen :)
2019. dec. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
86%

A 3. Évad első része annyira azért nem volt pocsék, csak érteni kéne, ami mögötte van, én elhiszem, hogy sokaknak nehezére esik, mert nem egy egyszerűen emészthető mű. Mivel én manga után néztem az animét egyértelműen sokkal pörgősebb volt az anime ahhoz képest, amennyire húzták a dolgot a mangában, ettől függetlenül a mangában jobban átjött a dolog. És aki csak az animét nézi, az utolsó évadban rá fog jönni, hogy miért is volt érdekes a 3. évad első fele, ez is amolyan felvezetés volt. De ez már a 3. évad végére is egyértelművé válik szerintem. Úgyhogy csak azért, mert nemcsak a harcról szól, még érdemes megnézni.


Aki igazán püfölést akar látni, annak ott a Bleach. :D Az tényleg a harcról szól meg az ökörködésről, némi drámával vegyítve.


Az Aot messze túlmegy azon, hogy sírunk az emberek halálán a karakterekkel együtt. Talán azért is a Bleachet hoztam fel, hogy éreztessem a különbséget.


Az Attack on Titanban nem a kreatív harci technikák és a Titánok képességei az érdekesek, a fantázia nem ezekben rejlik, hanem abban, hogy mennyi pszichopata állat van a történetben. :D Mert amúgy tényleg.

2020. jan. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
84%

Nem értem a mai napig miért szidják ennyien. Persze ez egy szubjektív vélemény, de azért azt nem lehet letagadni hogy sokat fejlődött...Régen oké, nagy volt körülötte a hype de szerintem már akkor se volt egy rossz darab, mára meg kifejezetten jó, és még a hype is lement. A mangája borzasztó érdekes és az anime is teljesen jól lett adaptálva.

A történet logikus és a maga módján reális, a karakterek érdekesek és tudom hogy sokan állítják de szerintem kicsit sem klisések (ez majd a 4. Évadba fog igazán előjönni). Az Snk-ban semmi sem fekete és fehér, hanem ezer dolog van ezek között.Megmutatja hogy mindennek két oldala van, hangsúlyt fektett a stratégiára, a döntésekre, a döntések fontossága, a politikára stb. A grafikája is teljesen okés, szépen néz ki azt meg kell hagyni. És szerintem a történet vezetés is rendben van, mivel mi is, mint kivülálló néző, együtt tudunk és értünk meg dolgokat a karakterekkel, így a szemlélő kicsit úgyérezheti, hogy része a sztorinak, és mindenképp tudni akarja mi az igazság.

Vannak nagy leleplezések és vannak azok a pillanatok amik csak úgy hoppá megtörténnek, ami elsőre érthetetlennek tűnhet, de aztán realizálod hogy minden apró kis darabkája ott hevert a szemed előtt a megoldásnak csak össze kellett rakni, ami véleményem szerint zseniális.

Nem állítom hogy hibátlan de hidd el, megéri, és remélem hogy neked is annyira elnyeri a tetszésed mint nekem!

2020. jan. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
54%
Segítek: KEZD EL MOST
2020. máj. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!