Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Milyen animét ajánlanátok?...

Milyen animét ajánlanátok? Válogatós vagyok.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnék számomra új animét nézni, de nem tudom mi legyen az, mert nagyon válogatós vagyok. Első sorban a neverending story-sok kilőve(Naruto, Bleach, One Piece, Dragon Ball, stb)


Romantikus animékből egyedül a Nana tetszett. (És a Beastars, bár az elég rétegelt ugye, azért van benne sok sötét dolog.)


Shounen-ek közül az Attack on Titan, Fullmetal Alchemist. Azt nem szeretem, ahol kb. csak annyi a sztori, hogy gyepálják egymást.


Egy időben rá voltam kattanva a horror animékre, leginkább az Elfen Lied tetszett, de ugye ott is mélyebb a mondanivaló, az egyszerű kaszabolásnál. Valamint a Higurasi. (Death Note se volt rossz egyszer nézősnek. A Tokyo Ghoul első évadát imádtam, de a többi már nem tetszett!) Mirai Nikki nem tetszett.


De sokkal jobban szeretem az elgondolkodató animéket: Cowboy Bepop, Zankyoku no terror, Akira, Tokiói keresztapák.


Ezek után milyen animét tudnátok nekem úgy igazán ajánlani? :s


Ha ez segít:

A kedvenc filmem a Donnie Darko / Kedvenc sorozat: Breaking Bad /Kedvenc animációs sorozat: Legend of Korra (Aang is tetszett) / Kedvenc mese: A Notre Dame-i toronyőr


Előre is köszönöm a válaszokat.



2020. júl. 10. 00:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%

- Puella Magi Madoka Magica (az elejen cukinak tunik, de talan meg tud ugy lepni, mint a Higurashi)

- made in abyss (elegge weird)

- neon genesis evangelion (idovel egyre elvontabb; vhogy engem az akirara emlekeztet, de sztorijaban mas)

- mob psycho 100 (egyszerre humoros es elgondolkodtato)

- darker then black (kicsit death note-os?)

- The Promised Neverland (kicsit horror)

2020. júl. 10. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
72%

A Fullmetal Alchemistből kettő is van, mindkettőt érdemes megnézni. Bár a 2009-es a jobb ;)


Nem anime, de stílusában hasonló az Avatar: Az utolsó léghajlító - ha nem láttad, mindenképp szakíts rá időt.

Hasonlóképp ilyen még a netflixes The Dragon Prince.


Occultic;Nine - elég megosztó, mert sokaknak túl nehéznek bizonyult a sztori követése. Én élveztem.


Akatsuki no Yona - első ránézésre nem nagy szám, de egyébként remekül felépített világa és karakterei vannak. Az anime csak addig dolgozza fel, amíg a sztori épp el akar indulni, szóval a mangát ajánlom elsősorban. Romantikus akció-fantasy egy kis királyságos, uralkodós politikával fűszerezve. Az ókori Koreában játszódik (nem nevezik így, de pl. a viseletekből egyértelmű).


Violet Evergarden

Komoly, elgondolkodtató. Maga az animáció, a látványvilága is gyönyörű, úgyhogy őszintén már azért sem érdemes kihagyni. A főszereplő, egy Violet Evergarden nevű lány, akinek mindkét karja mechanikus (pont, mint az automail az FMA-ban) első ránézésre érzéstellenek tűnik - ez azért van, mert gyerekként befogták a hadseregbe. A történet folyamán megismerhetjük a borzalmakat, amiken keresztülment, és láthatjuk, milyen hatást gyakorolt rá a trauma.

2020. júl. 10. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
71%
Az Erased szerintem tetszene. Akit tudok, hogy látta, annak teljesen bejött :)
2020. júl. 10. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
70%
Én a Rainbow-t ajánlom megnézésre. A második világháború utáni Japánban mutatja be néhány srác hányattatott sorsát. Hogyan vészelik át egy "javító intézet" viszontagságait és később hogyan boldogulnak az életben.
2020. júl. 10. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
60%

Boku Dake ga Inai Machi

Ergo Proxy

Neon Genesis Evangelion

X TV

Night Head Genesis

Serial Experiments Lain

Yakusoku no Neverland

Dr. Stone

Violet Evergarden

Ayashi no Ceres

Arslan Senki

D.Gray-man

hack://Sign

Paprika

Hal

Perfect Blue

Noir

Noein ~ Mou Hitori no Kimi e

Another

Angolmois: Genkou Kassenki

Angel Beats (sokkal mélyebb története van, mint amit elsőre kinéznél belőle)

Princess Tutu (elsőre gyerekesnek tűnhet, de elég mély tartalma van)

Mahou Shoujo Madoka Magica (nem éppen a habos-babos magical-girl anime)

Argento Soma

Big O

Red Garden

Rozen Maiden

Witch Hunter Robin

Wolf's Rain (Az OVA is szükséges hozzá, mert az zárja le a történetet)

Monster

Deadman Wonderland

C: The Money of Soul and Possibility Control

Caligula

Dallos OVA

Dororo

Eve no Jikan

Gilgamesh (elég fura a grafikája, de a történet sokszor elgondolkodtató témákat vet fel)

Gosick

Haibane Renmei

Jigoku Shoujo

Joker Game (a japán kémekről szól a 2. vh. idején, összesen 12 epizód és inkább a küldetésekre koncentrál)

Juuni Kokuki

Le Chevalier D'Eon

Metropolis

Mirai Shounen Conan (nagyon régi anime, és Miyazaki Hayao készítette)

Mouryou no Hako

Plastic Memories



Igazi romantikus, ami nem hosszú:


Clannad (elég komoly témákat is feldolgoz)

Air

Chuunibyou demo Koi ga Shitai

Video Girl Ai (csak 6 epizód)

Eikoku Koi Monogatari Emma (13 epizód)

Hana Yori Dango

Shoujo Kakumei Utena (shoujo-ai, és elég nehéz szimbólumrendszerrel dolgozik)

Sennen Joyuu (movie)


Igyekeztem olyanokat összeválogatni, amik vagy full romantikusak, vagy ha van is bennük romantika, akkor is érdekesek. Plusz vannak itt horror, krimi, fantasy és poszt-apokaliptikus animék is. Meg minden más. Remélem, találsz magadnak néznivalót köztük. :)

2020. júl. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
41%
Az 5-ös voltam. Nem tudom, miért lettem lepontozva, mivel szerintem nem írtam rossz animéket. Rengeteg köztük az ismeretlen, elgondolkodtató mű + romantikust is ajánlottam. Nem mintha annyira magam alatt lennék ettől, csak kíváncsi vagyok.
2020. júl. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
61%
koe no katachi
2020. júl. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
79%
Steins;Gate
2020. júl. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
66%

Ergo Proxy


Haibane Renmei (csak megjegyzés, hogy még szinte senkinél nem láttam az ajánlását, talán kevésbé ismert, de nagyon jó darab).


Code Geass


Perfect Blue


Serial Experiments Lain (kicsit nehéz, de kár lenne kihagyni)


NGE


Ghost In the Shell


Monster


Na és ha tetszett a Breaking Bad akkor a Better Call Saul-t ki ne hagyd!

De még az Ozark-el is tehetsz egy próbát.

2020. júl. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
62%
Jojo's Bizarre adventure
2020. júl. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!