Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Miért van az, hogy sokan...

Miért van az, hogy sokan élből elvetik, hogy régebbi (több mint 8-10 éves) animéket nézzenek?

Figyelt kérdés
Ráadásul a látványra hivatkozva, miközben sok mai sorozat az ipar jelenlegi helyzete miatt (outsourcing, alacsony fajlagos költségvetés, animátorok túlterheltsége) a legtöbb sorozat olyan alacsony minőségben készül, hogy az egyetlen dolog, amiben jobbak, az a felbontás, de sok régebbi, akár 30+ éves sorozat jön profi módon felskálázva vagy újraszkennelve és digitalizálva.

#Túl a csúcson #kitűnő animáció #a médium leszálló ágban #régen minden jobb vót
2020. júl. 12. 13:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az animefogyasztás, illetve a mai animefogyasztó nagyon más, mint 10 éve. Ma mindenki naprakész akar lenni, az újat nézni, követni, megvitatni, aztán a következő szezon végére félredobni és elfelejteni. Ezt hozta magával az on-demand simulcast streaming elterjedése. Ma már a legtöbbeket nem az érdekli, hogy mi a jó, hanem hogy mi a trendi, ezt meg úgy indokolják meg önmaguknak, ahogy tudják.
2020. júl. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
69%

Szerintem azért mert azt gondolják,hogyha régi akkor jó nem lehet,mikor amúgy azok a legjobbak szinte.Ott még volt igény a normális történetre és nem a haremekre meg a mellekre.

Én ígyis nézem a régebbieket 2008-ból is,nekem lényegtelen addig amíg minőségi úgyis,hogy 18 vagyok csak.Bár én a legtöbb mai retardáltnál (a mai 18 évesekre gondolok akik teljesen már születésük óta telefonnal a kezükben nőttek fel szülői szeretet nélkül úgy,hogy ki volt nyalva a seggük)hülyének vagyok nevezve meg ízléstelennek,mert a retro dolgokat is szeretem az animék mellé.Ebből látszik,hogy az ilyenek eléggé elcseszett életet éltek.

2020. júl. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Koromat tekintve nem számítok őskövületnek, mégis a legkülönbözőbb évekből származó animéket nézem és szeretem (értsd, egészen a 60-as évektől napjainkig bezáróan legyártott animéket is meglesem). A kedvenceim általában a 90-es és korai 2000-es évekből kerülnek ki.


Eddigi tapasztalataim alapján nagyon nehéz rávenni az olyan nézőket egy régebbi anime megtekintésére, akik elvből nem néznek ilyeneket. Az én megkérdezettjeim általában két indokkal állnak elő:

1. a grafika. Az utóbbi 10+ évben olyan szinten túltolták a világos színek és csilivili látképek használatát, hogy egy kicsivel korábban készült anime színvilága már szinte komornak hat, főleg azok számára, akik frissebb darabokkal kezdték animés pályafutásukat. Én kifejezetten kedvelem a 90-es és korábbi évek animék látványvilágát, kifejezetten élvezem azokat a technikai megvalósításokat, melyek régebben az anime védjegyei voltak (pl. festményszerűvé váló állóképek, a képernyő két részre való osztása és az adott momentum két különböző karakter szemszögéből való bemutatása stb.)

2. a lassabb történetvezetés és az ebből adódó hosszabb sorozatok. Tény, hogy régebben nem volt divat több évadosra osztani a történetet, így a betervezett epizódszám elérése érdekében gyakran alkalmaztak filler részeket, ismétlő részeket és újrahasznált animációt. Ezek viszont sokszor előfordulnak frissebb sorozatokban is, csak talán nem olyan látványosan. Szerény véleményem szerint a "lassúbb" történetvezetésnek is megvannak a maga bájai, melyek főként akkor szembetűnőek, ha egy több feldolgozással is rendelkező anime régi és új megvalósításait állítjuk párhuzamba. Talán a Hunter x Hunter erre jó példa. Szinte mindenki csak az újabb feldolgozást nézi, mondván, hogy az a befejezettebb, a pörgősebb, viszont így lemaradnak olyan értékekről, melyet az újabb feldolgozás nem képvisel. Teszem azt, a karakterfejlődés. A lassabb történetfolyás mellett a karakterekre is több idő jut, jóval többet mutatnak meg a szereplők gyenge pontjaiból, nem restek akár halandóként is ábrázolni őket. Például a régi Hunter x Hunterben az egyik karakter életében először ontja ki egy ember életét, mely annyira megviseli, hogy több jeleneten keresztül is látjuk a testi-lelki vergődését utána, émelyeg, rosszul van. Az újabb feldolgozás ezt lerendezi egy arcmosással és egy villanásnyi flashbeckkel.

Persze, kivételek mindig akadnak, de a fent említett példa alapján akartam kihangsúlyozni, hogy a régebbi animékben gyakran "emberszagúbbakra" sikeredtek az emberi lények.

Mindez persze nem jelenti azt, hogy minden, ami 10-20+ éves, az értelemszerűen jó is meg nézhető is, régen is akadtak kivételek és elcsépeltebb alkotások, akár csak ma. Vélhetően a nézők hozzáállása az, ami alakítja és formálja a mai animegyártást, ami nagyon gyors ütemben változik, és ez igaz a filmekre, a zenére is. Más dolgok kötnek le minket, több ingerre van szükségünk, gyorsan ítélkezünk egy-egy alkotásról ami, ha pár percen belül nem váltja be a hozzá fűzött reményeket, tovább tekerünk vagy másik alkotásra váltunk. Talán, ha már olyan szinten felgyorsul a világ, hogy a popkultúra nem lesz képes lépést tartani vele, akkor majd felerősödik a nosztalgiafaktor és vele együtt az igény is az olyan alkotásokra, melyek hagynak időt elveszni a lassabb, megfontoltabb sodrásukban. Elvégre a mértéktelen csillogásra és pazarlásra törekedő barokk és rokokó stílust is később felváltotta egy jóval mértéktartóbb, szerényebb klasszicista irányzat.

2020. júl. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
36%

Miért van az, hogy sokan elvetik, hogy új animéket nézzenek?

Szimpla megszokás kérdése az egész. Van olyan, aki a régi dolgokat kedveli és van olyan, aki mindig az új irányvonalat követi inkább.

Szerintem nincs azzal gond, ha valaki nem kedveli a régi animéket, személy szerint én is inkább az újabbakat (2000' évektől kezdődőeket) nézem.

Aki elveti az új vagy a régi animéket, az vessen magára. Minden generációnak megvan a saját szórakozása.

2020. júl. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én sokszor olvasom, hogy a mai animések azért rinyálnak egy-egy régebbi (pl. 5-10 éves) anime kapcsán, hogy "jaj, az nem olyan jó, mint a maiak, mert ronda a grafikája és nem olyan modern és biztos a történet is gagyi."

A mai animék között is rengeteg van, aminek ocsmány a rajzolása és a régiek között is soknak van gyönyörű, még mai szemmel is simán vállalható grafikája. Pl. Candy Candy (1970-es évek), Clannad, Air, Wedding Peach és még sorolhatnám.

Attól, mert valami régi, még nem feltétlenül pocsék, és fordítva. Én pl. nézek újat és régit is, de most jöttem rá, hogy engem a régebbi animék jobban lekötnek. Egyszerűen karakterileg, történetileg is többet adnak, mint a mai egy kaptafára készült isekai, hárem és hasonló animék. Plusz, engem nem mindig vonz a CGI sem. A régi animéket mind kézzel rajzolták, szerintem ez nem baj.

Igen, a mostaniak között is vannak jók, élvezhetőek, de úgy vettem észre, hogy egy kezemen meg tudom számolni, hányat nézek végig egy szezonban. Vagy hánynak várom a folytatását. Ellenben a régiek közül számtalan animét meg tudok nézni, mert azok kötnek le inkább. Persze, ez emberfüggő, de szerintem azért a mai animéseknek sem ártana legalább bele-belenézegetni egy-egy klasszikusba, hogy ne csak élből utálják őket.

2020. júl. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!