Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mo Dao Zu Shi anime , valaki...

Mo Dao Zu Shi anime , valaki elmagyarázná az alap storit a főszereplővel ?

Figyelt kérdés

1 Hogy hívják amúgy ezt a műfajt, a kínai animét ?

2 Ez nincs leszinkronizálva japánra ?

3 Mit jelent a cím ?

4 Miért van több neve a szereplőknek ?

5 Mi a főszereplő bolond neve , a nézők melyiket használják ?


Most kezdtem bele , szóval ne spoilerezétek csak erre lennék kíváncsi

Szóval kissé zavaros ,az 1.rész.


Szóval a jelenben vagyunk amikor a bolond főszereplő (miért is?, ez a végén derűl ki ?) megidéz egy ősi erős személyt, hogy megszállja.

Addigra eluralkodott rajta az a fekete fűst ami a legelején az ujján keresztül belé jutott ?


Azután örültnek tette magát de a valóságban is ilyen volt ez a Wei ?

Mert mintha a 3.résztől vissza ugrottunk volna a múltba amikor ő tanonc volt . Vagy nincs idő ugrás ?


Ki ez a személy aki megszálta Wei testét ? Végig ezt a személy halljuk , az test tulajdonosát már nem ? Honnan tudta , hogy kit száll meg ?



#szamuráj #Mo Dao Zu Shi #démonüző #zombik kínai anime
2020. júl. 21. 23:04
 1/10 A kérdező kommentje:
jól hallom amúgy , hogy az anyát ugyanúgy mondják mint mi ?
2020. júl. 22. 01:00
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Donghua, ami a kínai anime


2. Nincs, nem is lesz japán szinkronja.


3. A régi Kínában az előkelő családoknál volt ez szokás. Az első név (Wei Ying) a születési neve, amit a családon és házastárson kívül senki sem használhat. A Wei Wuxian az adott neve, amit hivatalosan használ és mindenki ezen a néven szólítja. Ezt kapta minden fiú (a lányok nem!) amikor felnőtté vált. A Yiling Pátriárka pedig a felvett neve, mint Lan Zhan esetében a Huanggung Jun. Ez tiszteletbeli név (bár Wei Ying esetében annyira nem), ami azt jelzi, hogy az illető egy tiszteletreméltó személy. De ha valaki pl. buddhista pap lett, akkor felvett egy buddhista nevet és attól kezdve azon szólították.

A közembereknek és a nőknek csak egy nevük volt.


4. A cím jelentése angolul The Grandmaster of Demonic Cultivation, azaz A démononi kultiváció nagymestere. Kínaiul sajnos nem tudom, mit jelent a cím, nem tudok kínaiul.


5. Mo Xuan Yu a neve, mindenki ezen a néven hívja. Nem tudjuk, hogy lenne adott neve, vagy felvett neve.


6. Nem, az anyát nem úgy mondják, mint mi. Az anya kínaiul a "Ma", de régies kifejezéssel tényleg úgy hangzik, mintha "anyát" mondanának. Igazából fonetikusan leírva a szó "Ania", vagy "Anyia", ami hasonlít a magyar anya szóra.


De van időugrás. A történet eleje a jelenben játszódik, amikor Mo Xuan Yu feláldozza magát, hogy visszahozza Wei Wuxiant, akitől reméli, hogy majd bosszút áll a Mo-családon, meg úgy mindenkin, aki neki fájdalmat okozott. Utána ugrunk vissza huszonpár évet, amikor Wei Wuxian még tanuló volt és megtudjuk, hogy lett belőle a Yiling Pátriárka. Weit senki nem szállta meg, hanem ő kapta meg Mo Xuanyu testét, mikor az feláldozta magát. Remélem érthető.

2020. júl. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok. Wei Wuxian nem volt őrült, nagyon is értelmes és okos volt. Viszont, hogy ne keltsen gyanút, kénytelen volt úgy viselkedni, mintha Mo Xuanyu lenne, különben ott helyben ölték volna meg. Meg amúgy is csak így tudta kideríteni, mi folyik a birtokon.

A "megszállást", bár inkább feltámasztást nem Wei Wuxian irányította, hanem Mo Xuanyu. De majd mindenre választ fogsz kapni, nyugi!

2020. júl. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hát nem igazán áll össze ,leginkább most a személyiségének a követése érdekel az a jelenben .


A bolondot csak azért írtam , mert mindenki így szólította a főszereplőt, nem tudtam melyik nevet használjam.


Szóval leírom mit nem értek, meg mire vagyok kíváncsi .


Szóval a jelenben 24 éves asszem a bolondos mindig vidám Wei/Mo csinál egy szertartást , hogy feltámasszon valakit (de miért , a bosszú miatt, hogy erősebb legyen) hiszen akkor már Pátriákának kéne lennie (vagy ezt időközben elveszti) ?


Amikor sikerűl a feltámasztás , ki az az alak akit feltámasztott ? Az a személy honnan ismerte Weit, hogy tudja , hogy viselkedjen ? Ez a 2.évadban kiderűl ?


Amikor megszálja Weit ez a valaki, Wei akkor teljesen elveszti önmagát és már csak a feltámasztott valaki cselekedeteit látjuk ? Vagy csak az erejét kaparintotta meg és tudja írányitani a tudatát ?


JA !Amúgy a jelenben az aki a sárgaruhás ijás srácnak mondta , hogy ne jöjjön haza amíg nem fog madarat (fogjot) az Wei mostohatestvére volt idősebb kiadásban ?


Haz ezekre válaszoltok akkor már érthető lesz.

2020. júl. 22. 18:07
 5/10 A kérdező kommentje:

2. válaszoló !


Ez azért is olyan zavaros mert Mo Xuan Yu és Wei Wuxian egy és ugyanazon személy ...Max összekocolta a frizuráját valamelyikük .

Mintha önmagát hozta volna vissza de ez baromság .

Úgyhogy hogy is van ez ?

2020. júl. 22. 18:12
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szóval konkrétan le szeretnéd spoilereztetni az egész sztorit. Inkább nézd meg! Lassanként mindenre fény fog derülni.
2020. júl. 23. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Japán szinkronnal január 10-én kezdik el vetíteni.
2020. dec. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
KOMOLYAN?! Milyen címmel ?
2020. dec. 11. 20:01
 9/10 anonim válasza:
Szerintem ha keresel rá, hogy Mo Dao Zu Shi Japanese dub akkor látod majd. És ha My anime list-en beírod, hogy Mo Dao Zu Shi akkor szintén látod, a japán szinkronhangokat. Én instán láttam, az egyik fan oldalán, hogy bejelentették a japán szinkront.
2020. dec. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

9es :

Eljött az idő esetleg , nem tudod hol tudom megnézni online japán szinkronnal a Mo Daot ? Vagy annyira friss a dolog, hogy csak Japánban vetítik még...?

2021. jan. 11. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!