Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » A Steins;gate c. anime évadjai...

A Steins;gate c. anime évadjait milyen sorrendben kell nézni?

Figyelt kérdés

2020. júl. 31. 17:55
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
29%

"Egy műnek önállóan is értelmezhetőnek kell lennie, pláne ha nincs logikai kapcsolatban a médiuma egyéb műveivel"


De logikai kapcsolatban van.


És nem, ez baromira nem így működik. Ha valamilyen mű valamilyen nagyobb univerzumnak a része, akkor nem kell, hogy önállóan értelmezhető legyen. Mivel valaminek a RÉSZÉVÉ szánták. Jó hogy nem egy könyvsorozat könyveit akarod teljesen különállóan értelmezni. Vagy egy trilógia filmjeit külön-külön. Hagyjuk már.


A SW könyvek meg egy nagy lószart vannak úgy megírva, hogy önmagában értelmezhetőek legyenek. Legfeljebb az Old Republic, de az más kávéház, mert egy teljesen új korszakot mutatott be anno. Olyan könyvet nem tudsz mondani, ami a filmek idejében játszódna, és ne lenne szükség hozzá ismerni azokat.


"Az, hogy a 0 kimondva nem folytatás ezen csak annyit változtat, hogy a sima S;G-re SEM kellene, hogy szüksége legyen az értelmezhetőséghez, élvezhetőséghez."


Te most trollkodásból forgatod ki a szavaim, vagy fel se fogod, miről beszélek?


A Steins;Gate anime nem a SciADV része. Az csak egy adaptáció, amiből ráadásul pont kihagytak minden kapcsolódási pontot, ami a SciADV részévé tehetné :DDD


A Steins;Gate 0-nak a Steins;Gate VN-hez, a Steins;Gate 0 VN-hez kellett hűnek lennie (na meg a többi pontosvesszős VN-hez). És azokhoz hű volt. Elvárni pedig, hogy úgy is értelmezhető legyen, hogy valaki nem olvasta a Steins;Gate-et, olyan, mintha azt várnád el, hogy a Harry Potter 7-nek értelmezhetőnek kellene lennie az első 6 könyv nélkül. Ez nevetséges.

2020. aug. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm azokat a válaszokat amiknek még köze volt a kérdésemhez.

Sosem gondoltam volna, hogy kisebb-nagyobb veszekedés alakulhat ki egy kérdésem alatt.

Azért remélem itt már vége van a harcnak, én csak egy átlagos kérdést tettem fel és ez lett belőle.

2020. aug. 1. 14:57
 13/20 anonim ***** válasza:
55%

#12

Részemről befejeztem. Fanboyokkal nincs értelme vitatkozni.

2020. aug. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
30%
#13: Olyanokkal sem, akik megaszondják, hogy mit hogyan kellene megírni, mintha amúgy bármilyen írói teljesítményt letettek volna az asztalra korábban.
2020. aug. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Ha esetleg még aktuális a kérdés:


Sorrend

Steins Gate anime (1-24.rész)

Steins Gate OVA (elvileg nem kánon, de én annak tekintem, mert ezzel együtt teljes az anime)

Steins Gate movie (pont ugyanaz, mint az előbb. Lezárja a nyitott kapukat, amiket az anime hagyott maga mögött. Fontos része a sorozatnak, még ha hivatalosan nem is kánon)

Steins Gate 23,5.rész (ez specialnak van jelölve, de enélkül nem értelmezhető a 2.évad, így ezt is meg kell nézni)

Steins Gate 0 (avagy 2.évad)


Plusz még van egy párrészes vígjátéksorozat, mint a chibik, csak nem chibi rajzolással, meg egy kiegészítő. Nem érdemes őket megnézni.

Remélem, ha nem is neked, valakinek segíthettem!

2021. márc. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

15: a movie megszegi a lefektetett időutazós szabályokat, ehyszer azért meg lehet nézni, aztán legyinteni rá, hogy egy jó kis fanfiction volt.


A 0-t meg ne hívjuk már második évadnak, mert nem az, és annyiszor láttam már, hogy ez az elnevezés összezavarja az embereket

2021. márc. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

16-os: A 0-t gyszerűbb második évadnak hívni, de tényleg nem igazán számít annak. Mivel különálló évad, és az első évad után kell megnézni, és szerintem kell is a teljes cselekményhez. :D

Ez pedig tény, hogy nem bánik annyira jól a szabályokkal, mint maga a sorozat, de a történet szerintem így kerek. Abban tényleg igazad van, hogy maga a cselekménye messze nem annyira kidolgozott, mint a sorozat, de szerintem mindenképpen hozzáad.


15-ös voltam, ha valakinek nem esett volna le. :D

2021. márc. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. ,,Ez pedig tény, hogy nem bánik annyira jól a szabályokkal, mint maga a sorozat, de a történet szerintem így kerek. Abban tényleg igazad van, hogy maga a cselekménye messze nem annyira kidolgozott, mint a sorozat, de szerintem mindenképpen hozzáad." Ezt a movie-ra értettem, csak gyökér vagyok, és elfelejtettem kiírni.
2021. márc. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Nekem jobban tetszett a vége a sima Steins;Gate-nek, mint a movie-nak.
2021. márc. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Mondjuk alapból nem szeretem a rókabőrlehúzásokat (kivéve ha nagyon nagyon jók) :D ezért is örülök, hogy az új Steins;??? VN egy teljesen új dolog lesz
2021. márc. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!