Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Kinél mi az a szempont, ami...

Kinél mi az a szempont, ami szükséges ahhoz, hogy elkezdjenek egy animét?

Figyelt kérdés
Most nem olyan általános szempontokra gondolok, hogy érdekes legyen, fantasy vagy sci-fi legyen, stb., hanem olyan, ami kb. műfajtól vagy témától független. Pl. van aki csak ecchi-t néz, és mindegy neki, hogy mennyire komoly vagy éppen összecsapott a sztori, van aki főleg a tragikus történeteket szereti, ahol a főhős meghal, van aki csak iskolai vígjátékot, stb. Én például 99%-ban olyan animéket nézek, ahol a főszereplők közt kialakul valamilyen kapcsolat, ami életük végéig összeköti őket. Ez főleg a szerelem, de van, ahol valamilyen szolga-gazda kapcsolat tartja össze őket, van ahol mondjuk az egyik megmenti a másikat, és örök hűséget fogad neki(például középkori animékben), ilyesmi. Olyan animéket tehát, amiben nincsenek ilyen erős érzelmek/kapcsolatok, nem is nagyon nézek. Újabban legalábbis. 180 animét a hátam mögött hagytam már, de a felére sem emlékszem, mert főleg azok maradtak meg, ahol sok az érzelem. Másoknak vannak ilyen "hóbortjaik"? :)

2020. okt. 17. 17:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Érdekes történet + karakterek.
2020. okt. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Konkrétabban? Gondolom akkor van olyan karaktertípus, amit jobban/vagy kevésbé bírsz. :D
2020. okt. 17. 19:30
 3/17 anonim ***** válasza:
83%

Létezzen. Ami ennél több, az már hangulatfüggő. Az elkezdéshez pedig nem kell sok. A folytatáshoz és befejezéshez viszont már meg kell ütni egy szintet. Jóformán bármibe beleugrok és szoktam pozitívan csalódni, néha olyan címekben is, ahol erre abszolút nem számítanék.


Nem is szeretem az ilyen pontokba szedett listákat, hogy ez és ez kell, hogy valamit elkezdjek, mivel egyszerűen nem tudod, hogy benne van-e, anélkül, hogy elkezdenéd. A szinopszisok és műfajcímkék pedig szart sem érnek. Szerintem azok az animenézők a legfelületesebbek, akik fennhangon állítják, hogy ismerik az ízlésüket, azért el tudják dönteni, valamit érdemes-e elkezdeni.

2020. okt. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Hát pedig én ismerem az ízlésemet. Nem azt mondom, hogy sosem térek el tőle, de a legtöbb esetben vagy helyből dobom az animét(nem azért mert rossz, hanem csak mert egyszerűen nem érdekel), vagy listára teszem, ha épp nincs hozzá hangulatom. De általában ha valamelyikre azt mondom, hogy nem érdekel, akkor később sem nagyon fog. Hacsak nem derül ki valami, mondjuk hogy az egyik kedvencemmel közös a történetírója, ami miatt mégis adok neki egy esélyt. A mecha-t például messziről kerülöm. Az egyetlen, amit megnéztem, a Full Metal Panic! volt, de azt is csak azért, mert mondhatni "kötelező" darab volt az A+ miatt.
2020. okt. 17. 21:04
 5/17 anonim ***** válasza:

Opening/ending. Ha az egyik, vagy mindkettő jó és tetszik nagyon, akkor biztos hogy meg is nézem az animét.

Ezen kívül a sztori szokott megfogni.

2020. okt. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
52%

Juhú! Végre egy kérdés, amit jól ki lehet fejteni. Na, akkor kezdjük is.


Miután befejeztem egy animét, azonnal újabbak után kezdek kutatni. Általában Youtuben keresek újakat, mivel számomra az egyik legjelentősebb szempont az anime kiválasztásakor a grafika. Ha a látványa nem fog meg, vagy nem üt meg egy bizonyos szintet, el se kezdem. Ezen a téren nagyon válogatós vagyok. Nagyon jónak kell lennie a sztorinak ahhoz, hogy szemet hunyjak a gyenge grafika felett (volt már rá példa, de nagyon kevés). Miután találtam egy jónak tűnő AMV-t, rendszerint rákeresek az animére és még több videót nézek róla. Általában, ha elkezdek egy animét, be is fejezem, legyen akármilyen rossz. Félbehagyni csak nagyon nyomós indokkal szoktam és még ennyi év után is fel tudom sorolni azt a néhányat (bőven 10 alatt), amit nem fejeztem be. Az OP nálam nem mérvadó, azt úgyis csak 1x nézem meg, aztán átpörgetem. Szerintem egyáltalán nem butaság, hogy valaki csak a saját ízlésének megfelelő animéket kezd el nézni. Én se kezdek el olyat, amiről tudom, úgy úgyse fog lekötni és szenvedés lesz végignéznem (ugyanis, ahogyan már említettem, szinte mindig befejezem, akármilyen rossz). És mivel látatlanban nem tudom, milyen lesz a története, fog-e érdekelni, vagy sem, alapból abban a kategóriában keresgélek, ami a zsánerem. Sajnos külön ilyen műfaj nem létezik, így hát mindig nehéz választanom.


A történetben szempont, hogy ne laposodjon el a sztori. Ha hosszabb animéről van szó, nem ugyanazokat a csattanókat játssza el újra meg újra, ha rövidebb, akkor pedig pörgős legyen (ez nyilván a hosszúra is igaz). Nekem is fontos, hogy a karakterek között kialakuljon egy erős érzelmi kapcsolat. Ez általában nálam is a szerelem, vagy egy nagyon erős barátság. Szeretem, ha az érzelmi szál mellett tartalmaz harcokat, konfliktusokat és akár kicsit psicho is. A szerelmi szál vagy bontakozzon ki teljesen még a legvége előtt, vagy el se kezdődjön. Ezt úgy értem, hogy ne legyenek célozgatások, sokat mondó tekintetek és belső monológok, amik arra utalnak, hogy a két fél szerelmes egymásba, még sincs semmi.


Nos, a karaktereknél is nagyon fontos szempont a grafika. Ha számomra nem tetsző módon vannak meganimálva, el se kezdem nézni. Ezen felül utálom a nyafogós, puhány főszereplőket, főleg, ha fiúról van szó. Ja, és a fiúknál fontos szempont az is, hogy mennyire tud bánni a nőkkel. Mármint ne kezdjen el sugárban vérezni az orra és ájuljon el, ha egy csaj kicsit kivágottabb felsőt vesz fel.


Úgy kb ennyi :D

2020. okt. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
54%

a szereplők (akiket a legtöbbször láttunk) legyenek érdekesek, szórakoztatók


a másik még, hogy a story, poénok, cukiságok lehetőleg ne ugyan arra épüljenek teljesen, mert van, hogy az első 1-2 rész levesz a lábamról, de aztán már halálra unom magam a nézése közben


a harmadik dolog, hogy tudjon valamit újat mutatni (nekem), mert a sokadik anime után már észrevehető bizonyos visszatérő, többször elsütött cucc

2020. okt. 18. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
51%

Eredetileg én is azt a stílust próbáltam keresni, amit szeretek, de mára már nagyon nehéz csak abból nézni valamit, szóval már mindent nézek, ami "jó".

Ezt pedig azért teszem, mert ha valami objektíve jó, akkor még ha nem is az a stílus, ami közel áll hozzám, akkor is tudom értékelni.


Van, amit azért nézek meg, mert annyira ismert és/vagy magasan értékelt. Erre jó a myanimelist, ahol lehet nézni, hogy minek mennyi pontja van, hányan látták stb. 8 pont felett kb. minden kifejezetten jó, de már abból is kezdek kifogyni, szóval már 7 pont felett is nézek.


Van, amit én is 1-2 jelenet, meme alapján nézek. Ha valami meg fog egy youtube videó alapján, vagy egy-egy meme-ben, akkor megnézem azt is.


Az airing animék közül pedig úgy választok, hogy megnézem, hogy az első résznek milyen pontszáma van. 7 felett már okésak szoktak lenni.

Ha valamit 7 alatt nézek, ahhoz nyomós indok kell, de már olyan is volt.


Ha valamit elkezdek, akkor végignézem. Lehet, hogy tartok közben szünetet és megnézek közben mást, mivel vannak olyan animék, amik nehezen emészthetőek, viszont mindent megnézek.

Mondjuk számomra tök érdekes, hoyg 180 animének kb. a felére emlékszel. Én már 300 felett járok és szerintem legalább 250-nek simán visszamondom a story-ját.

2020. okt. 21. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Maybe Koys? ***** válasza:
36%

-Story ami megfog (azur lane, highschool dxd, date a live, to love ru storyja pl)


-Mellek


:)

2020. okt. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Számomra nincs ilyen szempont azt kivéve hogy ne legyen klisés/idegesítő (mondjuk ezzel az animék 90%a ki is lett zárva)


MAL tényleg meglepően jól használható az igényesség felmérésére, a legtöbb magasra értékelt anime/manga tényleg jó szokott lenni.

2020. okt. 23. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!