Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Kinél mi az a szempont, ami...

Kinél mi az a szempont, ami szükséges ahhoz, hogy elkezdjenek egy animét?

Figyelt kérdés
Most nem olyan általános szempontokra gondolok, hogy érdekes legyen, fantasy vagy sci-fi legyen, stb., hanem olyan, ami kb. műfajtól vagy témától független. Pl. van aki csak ecchi-t néz, és mindegy neki, hogy mennyire komoly vagy éppen összecsapott a sztori, van aki főleg a tragikus történeteket szereti, ahol a főhős meghal, van aki csak iskolai vígjátékot, stb. Én például 99%-ban olyan animéket nézek, ahol a főszereplők közt kialakul valamilyen kapcsolat, ami életük végéig összeköti őket. Ez főleg a szerelem, de van, ahol valamilyen szolga-gazda kapcsolat tartja össze őket, van ahol mondjuk az egyik megmenti a másikat, és örök hűséget fogad neki(például középkori animékben), ilyesmi. Olyan animéket tehát, amiben nincsenek ilyen erős érzelmek/kapcsolatok, nem is nagyon nézek. Újabban legalábbis. 180 animét a hátam mögött hagytam már, de a felére sem emlékszem, mert főleg azok maradtak meg, ahol sok az érzelem. Másoknak vannak ilyen "hóbortjaik"? :)

2020. okt. 17. 17:38
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Amúgy így utólag még annyit reagálnék erre, hogy szerintem nem igazán éri meg csak egy bizonyos kategória szerint menni, mivel így könnyű elkerülni a szintén nagyon jó, de a kategóriádba nem eső animéket.

Pl. az egyik legjobb anime mecha-s, és ha tényleg csak a full metal panic-ot láttad, ami szerintem még mindig nem igazán kiemelkedő darab, akkor elkerülted ezt a kifejezetten jót is.

2020. okt. 25. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Persze, értem én, nem azt mondom, hogy nem jók. :) De akármilyen jó, ha egyszer nem az én műfajom. A horrort sem azért nem szereti mindenki, mert nem bírja, hanem csak egyszerűen nem érdekli. Lehet, hogy lesz mégis olyan közte, ami kivétel, és megfog, sosem lehet tudni, de az is lehet, hogy nem lesz. :)
2020. okt. 25. 02:11
 13/17 anonim ***** válasza:
11-es, annyiból nem értek veled egyet, hogy van, akinek nem a Full Metal Panic miatt nem jön be a mecha. Én se szeretem például, ezért nem is keresgélek abban a kategóriában. Minden kategóriának megvannak kliséi, úgymond és ha ezek nem jönnek be, nem fogom elkezdeni. Az anyukám például lassan 60 éves lesz és nem szereti a horror filmeket. Nem kötik le őt, ezért nem is nézi őket. Az animével ugyanez a helyzet. Minek nézzem, ha nem tetszik az a műfaj?
2020. okt. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Mondjuk nekem a horrorral sincs bajom alapjáraton. Csak én jobban szeretem a hosszabb animéket(min. 12 rész, és 99%-ban ez is kevés), a horror animék meg általában kifulladnak max. 6 résznél. Feltéve, hogy ugyanaz a tárgya mindegyik résznek, mert ott is vannak kivételek.
2020. okt. 27. 18:31
 15/17 anonim ***** válasza:
Nekem sincs bajom velük, sőt. A 12 részt viszont túlzással se nevezném hosszúnak, de a 24 részeseket se. A hosszabb animék nálam 100 résznél kezdődnek kb. Még az 50 se sok.
2020. okt. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Hát én se neveztem hosszúnak. :D De ha egy anime 10 résznél rövidebb, már hozzá se kezdek. :D Ugyanígy, ha 24 részes, de egy rész csak 6-12 perc, akkor is passzolom.
2020. okt. 27. 18:50
 17/17 anonim ***** válasza:

#13

Nem arra gondoltam, hogy amiatt nem jön be a mecha, hanem arra, amit mondasz. És pont errlő beszéltem. Te feltételezel egy animéről olyat, hogy mindenképpen az adott műfaj kliséit tartalmazza, pedig nem is láttad.

Ezzel gyakorlatilag minőségi animéket zársz el magadtól.

Ezért érvelek emellett ilyen "erősen", mert a mecha nekem se a kedvencem, viszont az egyik legjobb anime az még mindig mecha kategóriában van, és annak ellenére tartom, illetve tarták kifejezetten jónak (sokan a legjobbnak), hogy mecha.


A horrornál attól függ, hogy mit nevezünk annak. Nyilván a jumpscare-ek mindenhol ugyanolyanok, viszont egy story orintált, jumpscare-ek nélküli horror kifejezetten jó. Ebből is van jó pár anime.


A hosszal kapcsolatban meg ugyanez a kritikám vannak kifejezetten jó rövid animék, illetve filmek, amiket kár azért kihagyni, mert rövid.

Olyan mintha azért nem néznél meg valamit, mert A betűvel kezdődik a címe.

Arról nem beszélve, hogy ha valaki követi az airing animéket, akkor elég nehéz előre megmondani, hogy egy animének lesz-e a folytatása.

2020. okt. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!