Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Érdemes belekezdeni a Bleach...

Érdemes belekezdeni a Bleach animébe?

Figyelt kérdés
Már egy ideje gondolkodom azon hogy belekedjek-e, én inkább action, comedy, romance animéket nézek és nemtudom hogy érdemes e belekezdeni. Nektek mi a véleményetek róla?

2020. dec. 10. 20:52
1 2
 11/14 anonim válasza:
100%

Ez most egy kicsit hosszabb lesz, nemtom azóta elkezdtem-e vagy nem, de most can kedvem leirni a véleményem. Szóval:


A bleach összeségében egy jó anime. Most a főbb részeiről fogom elmondani a gondolataimat.


Fillerek:

A bleachben nagyon sok a filler, a 366 részből olyan 150. Ezek között ugyan vannak nézhetőek is, de a filler az filler. Érdemes kihagyni ezeket.


Animáció:

Az animáció és a harcjelenetek alapból nagyon jók, az utolsó még meganimált évadban ezek meg változnak, sajnos szerintem nem feltétlenül jó irányba. Viszont ebben az utolsó évadban sem rossz az animáció, sőt, viszont nekem kevésbé tetszett.


Zene:

Valami zseniális. Nem is kell többet mondanom. Zseniális.


Harcjelenetek:

Elég jók. Élvezhetőek és izgalmasak. A bleachben leginkább karddal harcolnak, ami nekem nagyon inponált.


Történet:

Igen, itt most egy kicsit megakad a lemez. Fentebb már leirták, tényleg van egy séma, de összeségében, a végkifejletnél jól összefügg minden. Szerintem egyik ilyen shonen animének se a sztori a legnagyobb erőssége, így a bleachnek sem.


Karakterek:

Rengeteg van, nagyon sok a menő, jól rajzolt karakter, megvan a személyiségük és az érthető szerepük (többnyire). Úgy éreztem, hogy akit mellékszreplőnek szántak az tényleg az is, és aki fontosabb az fontos is. Kedvenceim: Kenpachi, Urahara, Ulquiorra,


Főhős:


Ichigo Kurosaki. Mit is lehetne róla mondani? Narutonál egy kicsit komolyabb, kicsit kevésbé sablonosabb és nincs konkrét célja, mint a legtöbb shonen főhősnek. Ő egy olyan karakter aki nagyon a földön jár,egy nagyon összetett fantasy világban. Sokan utálják, de szerintem egyedi karakter. Ugyanakkor neki is megvannak azok a néha elég idegesítő elemei mint a többi főhősnek.


A bleach világa:


Nagyon, nagyon, nagyon jól ki van találva.


Pozitívumok:


-Szép karakter dizájnok

-Jó animáció

-Menő harcok

-Menő negatív karakterek

-Zseniális zene

-Tényleg vicces vicces jelenetek

-Mély, elgondolkodtató jelenetek

-Jön a folytatás


Negatívumok:


-Sok filler

-Néhol már unalmas

-alap shonen sablonok (néhol)

-Sok rész

-Részek elején az előző rész végének ismétlése

-Orihime (talán majd megérted)


Szóval, ha van időd és szereted a shonen illetve mélyebb, elgondolkodtatóbb animéket is, akkor érdemes megnézni. Jó szórakozást hozzá.

2021. febr. 28. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy a sztori egy sémát követ... ezen túl kell látni és össze áll a kép. A Bleach legvége sem azért végződik úgy ahogy.
2021. márc. 2. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
wooow, ismét köszi a válaszokat
2021. márc. 13. 22:50
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy abban (is) egyedi a Bleach, hogy alapjában véve a "mi világunkban" játszódik. Ichigo egy normál ember. Ő nem akar Kalózkirály, Hokage vagy Varázslócsászár lenni, mert ezek a való világban nem léteznek.

Mint az átlag tinik, ő is abban a korban van, hogy nem tudja mi akar lenni. Én szeretem ezt benne

2021. márc. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!