Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Hogyan magyarázzátok a Serial...

Hogyan magyarázzátok a Serial Experiments Lain animét?

Figyelt kérdés
Nem értettem, és nincs időm újranézni :/

2020. dec. 23. 21:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én most nézem elsőnek, szóval ha végeztem akkor írok egy kis összegzőt a véleményemről ;D
2021. jan. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Rendben, várom! :)
2021. jan. 9. 22:30
 3/5 anonim válasza:
100%

Elsonek is bocsanatot szeretnek kerni hogy ekezetek nelkul irok, de angol kiosztasu a billentyuzetem.


En ugy ertelmeztem az animet, es lain karakteret, hogy lainnek 2 szemelyisege van. Van ugyebar a rendes lain, aki visszafogott, csendes, maganyos, introvertalt lany, aki a hazamegy es a szobajaban tolti a szabadidejet. Majd amikor csatlakozik az internethez, elszabadul a masik szemelyisege is, amely gonoszabb, onzobb, perverzebb stb., es ez az internetes szemilyesege ahogy mondjak is az animeben mindig is letezett, hisz melyen ott volt benne, csak meg nem tudta kimutatni, hisz ezelott nem csatlakozott az internethez. Nyilvan az animenek a fobb mondani valoja ahogy az minden resz elejen is elhangzik "Present day...present time." a mai tarsadalomra is ugyanugy alkalmazhato, hisz nagyon sokan adjak ki magukat masnak az interneten, es betegesen bele vannak bolondulva oly modon, hogy nehanyan nem is ismerkednek, vagy semmi mast nem csinalnak szabadidejukben csak az interneten lognak, vagy megdurvabb ott nevelkednek fel. A reszeknek a cimebol is sokat tudhatunk meg, mint pl. "Layer 03 - Psyche." ez arra ad utalast, hogy lain-nek skizofrenia-ja van. Ami a sorozat haladtaval egyre durvabb lesz. Lain "apja" fel is hivta a figyelmet arra hogy az internet csak informacio megosztasara lett kitalalva, es ne tevessze ossze azt a valo vilaggal, amit nyilvan osszefog egy kis ido utan, amikor mar a skizofrenia olyan szintre lep nala, hogy osszekeveredik az "eredeti" es az internetes lain szemelyisege. Olyan dolgokat kezd el tenni amik teljesen nem ra vonatkoznak, teljesen beszippantja az internet vilaga, ahol ugyebar az elso reszbol is a halott osztalytarsa elmondasa szerint "Ott letezik Isten." Az animeben rengeteg szo van istenrol, hogy nem letezik, ha letezne vajon ki szamitana annak, es Lain ugy fogja fel (marmint szerintem, mert ez a resz nekem is egy kicsit homalyos) hogy isten egy olyan teremtmeny, aki az interneten letezik, tud mindent, es mindenkinel ott van. Lain valami folytan mindig ujabb es ujabb processzorokhoz es kulonbozo gep alkatreszekhez jut a veletlen folyaman, aminek az elejen meg nincs ertelme, de a sorozat vegen ezt is elmagyarazzak. Ez az uj lain (az eredeti es az internetes kevereke) teljesen rakattant az internetre, es mindent megtesz hogy a legujjabb technologia legyen a kezebe, hogy minel nagyobb teruletre erjen el a jel, vagyis masszoval minel tobb embert erjen el. Kozben megjelenik Isten Lain mellett, es olyanokat kezd neki bemeselni hogy nincs szuksege egy testre, mivel az informacio, es minden nem fizikai dolog ugyanugy megmarad az interneten is, es az emberi test csak hatraltatja a celjaban. De viszont Lain igy is rengeteg emberhez eler, es latja oket, tud nekik parancsolni. Tud mindent, es lat mindent, olyan dolgokat is amiket nem szabadna, ez koszonheto annak hogy a szobajat atalakitotta egy egesz szamitogeppe konkretan, es ilyen fajta technologiahoz tett szert. De mivel lain gonoszabbik enje is jelen van, megosztja a halon, megosztja a neten azt hogy az egyik osztalytarsa kavar egy tanarral. (Innentol mar eleg bonyolult lesz az elmagyarazni hogy ertelmes is maradjon de megprobalom.) De viszont az eredeti lain, errol nem tud. Igy masnap mikor iskolaba megy, latja hogy mindenki kikozositi ot es mindenki haragszik ra, valami miatt. Az eredeti Lain rajon hogy mi tortent, es probalja helyrehozni a hibajat, hisz o senkinek sem akart artani sohasem. Mindekozben visszakap olyan emlekeket amik felul lettek irva csak ugy mint egy "programnal" amiben kiderul, hogy a csaladja nem az o csaladja, hanem a Knights cracker csapat, programozta ot, hogy elerjek a celjukat, es letrehozzanak egy uj vilagot ahol az eredeti vilag es a "Wired" osszeolvad. Lain teljesen rakapcsolodik az internetre, olyan modon hogy kabelekkel koti magat a sajat szamitogepere, a cel erdekeben hogy helyrehozza a hibait. Mindekozben szerelmet vall Chisa-nak akit eddig a noverekent ismertunk, de idokozben kiderult h megsem voltak testverek. Azt nem tudni hogy tenyleges szerelmet vallot neki, vagy csak platoit, de a lenyeg az hogy egyedul neki nem torolte ki az emlekeit az internet segitsegevel. Isten aki az oldalan volt, elmondja neki hogy Lain sohasem letezett, es hogy o tervezte ot, o csak egy program akit megterveztek egy adott celra, es hogy mindenki mas az o eleteben csak egy alkalmazas, akit felul lehet irni. Lain eltavolitja Istent, majd ezek utan felul irja mindeki emlekezetet aki eddig tudott rola, ugy hogy senki se tudjon a letezeserol. Mivel csak felul irta az emlekeket, ezaltal mindenkiben megmaradt egy kis resze Lain-bol, szoval erzik hogy valami mintha hianyozna, de nem tudja senki sem hogy mi. Utolso jelenetkent pedig azt latjuk hogy, Lain egy bucsut mond a felnott Chisa-nak akinek mar ferje lett. Hogy hogy tudott Lain az idosebbik Chisa-nak bucsut mondani? Ugy hogy mivel Lain teljesen kapcsolodott az internetre, es megszuntette a fizikai testet, mar nem koti ot semmi sem terben, sem idoben egy adott helyre, ezert szabadon elhet. (Az anime nem mutatja hogy lain ongyilkossagot kovetett volna, de viszont a videojatekban fejbe lovi magat a vegen, ami altal veglegesen csatlakozik az internethez azaz a "Wired"-hez.) Remelem azert elegge ertheto volt :D Ez a sajatos latasom a sorozattal kapcsolatban, en ezt igy fogtam fel, es nekem igy ennyire kulonleges az anime.

2022. ápr. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

3.-ik vagyok

Meg annyit hozzatennek hogy Lain azert is akarta magat kitorolni mindenki emlekeibol, mivel ahogyan azt irtam is:


"Az animeben rengeteg szo van istenrol, hogy nem letezik, ha letezne vajon ki szamitana annak, es Lain ugy fogja fel, hogy isten egy olyan teremtmeny, aki az interneten letezik, tud mindent, es mindenkinel ott van."


Lain konkretan istenne valt az interneten, mindenki imadta ot, mindenkinel ott volt, es mindent latott. De viszont latja hogy ezzel mennyire megremiti az embereket es mennyit art, ezert is torli magat az egzisztenciabol.

2022. ápr. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Így már minden világos! :)
2022. ápr. 8. 08:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!