Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Animéről kérdezhetnék? Több lent.

Animéről kérdezhetnék? Több lent.

Figyelt kérdés
Kezdő animét néző vagyok. Valaki össze tudná foglalni az anime lényegét és tartalmát? Előre is köszi.

2021. febr. 4. 19:16
 1/7 anonim ***** válasza:
96%

Az anime japán kifejezés a rajz- és animációs filmekre és sorozatokra, az animation szóból ered maga a kifejezés. Japánon kívül kifejezetten a japán rajz- és animációs filmek és sorozatok értendők az anime kifejezés alatt, Japánon belül minden ilyen műre ezt használják.

Ezek alapján nem lehet az anime "lényegét és tartalmát" elmagyarázni, mivel olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy mi a könyvek, filmek, sorozatok lényege és tartalma.

Több tízezer különböző anime létezik vagy száz műfajban.

Keress fel animés adatbázisokat (pl. AnimeAddicts, ha magyarul szeretnéd, MyAnimeList, ha angolul - ezek talán a legnépszerűbb/legismertebb oldalak, előbbi nyilván magyar nyelven, utóbbi világszinten), vannak ismertetők, össze vannak gyűjtve a műfajok, olvashatsz véleményeket, stb.

2021. febr. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi
2021. febr. 4. 21:13
 3/7 anonim ***** válasza:
57%
Kínai mese, a fejed teteje. Ha nem nézed, akkor bár ne beszélj róla úgy, mintha tudnás mi az.
2021. febr. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
12%
Nézem és ismerem! De magyarok legtöbben úgy ismerik hogy kínai mese!
2021. febr. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azt is kérdezném hogy tudtok ajánlani 14 éves körüliknek olyasmit, mint pl.: mha?
2021. febr. 19. 17:01
 6/7 AaronDPP válasza:
83%

A második kérdésre a válasz:


Gondolom shounen fight animéket keresel. Nagyon nagy választék van, régebbi újabb, de párat amit személy szerint én ismerek, leírok neked. Nem garantálom, hogy mind jó, de válogass belőle, szíved szerint


Hosszabb vagy nem szezonális shounen fight:

Naruto, Bleach, One Piece, Fairy Tail, Dragon Ball, Hunter x Hunter, Fullmetal Alchemist, Black Clover, D.Gray Man, Yuu yuu Hakusho


Több évados, vagy rövidebb:


Kimetsu no Yaiba, Nanatsu no Taizai, Ao no Exorcist, Soul Eater


Ha a szuperhősök érdekelnek, akkor One Punch Man, bár az sokkal inkább paródia, mintsem szuperhősös anime, de ez nem vesz el az értkéből egy forintot sem.


Nem feltétlen Shounen fight, de hasonló minőségű remekművek:

Attack on Titan, Ansatsu Kyoushitsu, Haikyuu!


Amiket nem feltétlen tudtam besorolni, de ajánlanám fiatalabb, kezdő animéseknek:


Re:Zero, Noragami, Akame ga Kill!


Amiket felsoroltam, nagyjából a népszerűbb shounen animék, de ha nem találtad meg a kedvedre valót, akkor itt témakörönként, az összes animét végig tudod nézni, hátha találsz magadnak valót.

[link]


~Dppzenron

2021. febr. 20. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#6 köszi, igen ilyesmire gondoltam.
2021. febr. 24. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!