Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Az 1999-es és a modern Hunter...

Az 1999-es és a modern Hunter x Hunter között van jelentősebb eltérés?

Figyelt kérdés
A régi adna valami újat, ha a modern után megnézném? Pl. kevésbé mangahűbb? Vannak benne anime original részek?

2021. febr. 17. 11:33
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Összességében a 2011-es hűebb a mangához és a minősége is messze jobb, úgyhogy azt ajánlom. Nem nagyon maradsz le semmiről, ha nem nézed meg az 1999-est.
2021. febr. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A modern nagyrészét láttam, de nem igazán tetszett a grafikája. A régi sztem jobbqn néz ki
2021. febr. 17. 12:46
 3/7 anonim ***** válasza:
68%
Akkor nézd az 1999-est. Most erre mit mondjunk?
2021. febr. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kiváncsi voltam adna-e valami újat. Mert ha full ugyanaz, akkor időpocsékolás
2021. febr. 17. 18:02
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is a 2011-es után néztem meg a 1999-eset. Vannak benne olyan részek, amik a másikban nincsenek, egy ezek közül kiemelkedő, illetve pár apró részlet nem egyezik. Nekem így adott pluszt, szóval próbáld meg, aztán meglátod neked megéri-e végignézni. Én ajánlom :)
2021. febr. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy korábbi, régi anime VS új anime kérdés kapcsán így nyilatkoztam a régebbi Hunter x Hunter-ról:


"Talán a Hunter x Hunter erre jó példa. Szinte mindenki csak az újabb feldolgozást nézi, mondván, hogy az a befejezettebb, a pörgősebb, viszont így lemaradnak olyan értékekről, melyet az újabb feldolgozás nem képvisel. Teszem azt, a karakterfejlődés. A lassabb történetfolyás mellett a karakterekre is több idő jut, jóval többet mutatnak meg a szereplők gyenge pontjaiból, nem restek akár halandóként is ábrázolni őket. Például a régi Hunter x Hunterben az egyik karakter életében először ontja ki egy ember életét, mely annyira megviseli, hogy több jeleneten keresztül is látjuk a testi-lelki vergődését utána, émelyeg, rosszul van. Az újabb feldolgozás ezt lerendezi egy arcmosással és egy villanásnyi flashbeckkel."


Utólag annyit tennék hozzá, hogy a régi feldolgozás látványvilága jóval komorabb, és megkockáztatom, hogy némely jelenete talán még véresebb is (a 2011-es sorozatból kicenzúráztak pár kivégzést, pl. nem rajzoltak meg egy kitépett emberi belsőséget). Plusz nem csak, hogy az új verzió kevesebbet időzik némely karakter eredettörténete fölött, de előfordult, hogy csak jóval később bukkantak fel a cselekményben, mint új arcok, míg az 1999-es verzióban a jelenlétüknek volt egy lineáris íve.


Én a régivel kezdtem majd az új feldolgozással folytattam és elégedett vagyok az össz-élménnyel. Ha nem riadsz vissza a régi grafikától, bátran tudom ajánlani az 1999-es verziót is, mert másmilyen élményt nyújt, mint az új.

2021. febr. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Imádom a régi grafikát. Akkor bepótolom azokat a részeket amiket az újból nem láttam a régiben
2021. febr. 18. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!