Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mi a véleményed a Kumo Desu...

Mi a véleményed a Kumo Desu Ga, Nani Ka? című animéről?

Figyelt kérdés

2021. márc. 8. 21:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ennek a seasonnek a 3. legjobb animéje ami nem folytatás. Érdekes a setting és az, ahogy a 2 történetszál szépen lassan egybefolyódik. Ha nem olyan isekai anime mint a moshuku tensei mellett futna, akkor sokkal többen és jobbra értékelnék az emberek.



KUMOKO BEST GIRL WINTERSEASON2021

2021. márc. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
64%

hát eddig sokkal jobb mint a slime! én nagyon "ockodtam" tőle de már az is plusz volt hogy lány lett a fő karakter emiatt és nem volt benne egy undorító ecchi-nek sem mondható trash harem!

itt legalább van story és cél és már az is elég nagy + hogy több szálon fut és még időrendben is eltér

csak annyit merek remélni hogy nem romlik meg

eddig ez az egyik legjobb isekai reincarnation anime

van story

lineáris karakter fejlődés mind erőben mind személyiségben

a karakterek nem azért baddasok mert csak és legyen alanyi jog a hárem hanem mert meg tettek egy utat!

a poénok is jók és a karakter belső monologja

végre nem egy kiégett 30-as aki a saját világában egy trash volt de egy ölj vagy téged ölnek meg világban istenkirály császár minden ok nélkül... :S

a story is halad szépen mert nagyon úgy tűnik hogy az lesz a vég kifejlett hogy kumoko és a volt osztálytársai újból találkoznak

kissé vissza adta a reményt hogy egy isekai reinkarnációs és kissé sablonos anime is tud korrektül jó lenni

(jó persze még most sem egy attack on titan final season ami nagyon de nagyon magasra tette a lécet főleg az utolsó epizod!)

2021. márc. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
53%

Ha hasonlítani akarjuk más isekai animékhez, akkor pl. a TenSurá-tól.

Sajnos a karakterek nem lettek hihetőek. Ha a főszereplőt az iskolában csesztették és magába forduló volt, akkor elég irreális, hogy ilyen beszédes, élénk személyisége van hirtelen.

A másik ilyen karakter pedig, aki csesztette, mert ő is drasztikusan megváltozott.


Maga a történet bemutatás érdekesre sikeredett azzal, hogy az akciót elsősorban a pókos szálon tolják, míg a rejtélyt elsősorban az emberek közti szálon.


A képességek jelenleg elég logikátlanul működnek és emiatt elég zavaró is ez az irány. Mármint túl nagy hangsúlyt fektetnek a képességek egy részére, viszont egy másik részén meg olyan gyorsan átfutnak, hogy nem lehet érteni, így ez is rossz.


Ez így eddig egy olyan 7/10. Az TenSura, Overlord az 8/10.

2021. márc. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
54%
3-as a pok még mindig magába forfulos végig magába beszél és az utolsó részben kiderült hogy az emberes szál 15 évvel rá történik (jeleleg a főszereplő talán 5-7 évet vagy 10-et élhetett)
2021. márc. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

"pok még mindig magába forfulos végig magába beszél"

A magába forduló nem ezt jelenti, hogy magába beszél, mivel ezen logika szerint mindenki magába forduló lenne pókként, mivel máshoz nem is tud beszélni.

A karakter, akit alakít, az nem passzul azzal a karakterrel, akit állítanak, hogy régen volt. Arról nem beszélve, hogy ha még el is szeparálod az embert más emberektől, akkor még inkább antiszociálisabb és depressziósabb lesz. Ezzel szemben itt a karakter egy életvidám, beszédes, közel hiperaktív karaktert kapunk. Ez egyáltalán nem stimmel.


"utolsó részben kiderült hogy az emberes szál 15 évvel rá történik"

Csak az a helyzet, hogy ez rontott a képen, ezért is akartam ignorálni. Ha eltelt 15 év, és egyes karakterek semennyit sem változtak, akkor az még borzasztóbb, mert az meg azért hihetetlen.

Pl. meg voltak lepődve, hogy a bullying-oló csávó milyen sokat változott. Ebből az következik, hogy ők meg nem nagyon változtak,


A karaktereket masszívan elrontották, mivel a személyiségük valamiért nem passzol a múltjukkal.

Lehet, hogy erre kapunk valami magyarázatot a későbbiekben, de én ebben nem nagoyn reménykednék.

Ha összehasonlítod a Mushoku tensei-jel, akkor ott látszik, hogy igaz, hogy gyerek a főszereplő, de a korábbi életének a személyiségét örökölte meg. Így az karaktereket tekintve sokkal jobb.

2021. márc. 9. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
54%

Azt nem lattam véleményt nem tok mondani valamint én annyit tudok hozzá tenni hogy igen lényegeben 30 éves személyiségüknek tud lenni azonban ha kissé bele akarunk magyarázni tudományosan a dolgokat akkor a csecsemők agya sokkal egyszerűbb mint egy felnőtté de még egy gyereké is! Ezért lehet hogy habár az emlekeik meg maradtak de nem úgy tudatosult bennük pl most is van rá jelenség gyerekek felnőtt testben és tekintsük el a betegségtől de egészséges emberek is vannak így amikor sokan 25 évesek de kb 16-17 éves szinten vannak (gondolom ezzel te is talAlkoztal) de megfigyelhető fordítva is ez ha egy fiatalabb 20-as vagy tini akár egy felnőttebb öregebb társaságban van pl 40-es akkor az szintén hozzájuk tud érni (persze nem lesz pont olyan de megfigyelhető a környezeti hatások által kifejtett sémák)

De most egy pók/ szörny fejlődése teljesen más

És még ott lehet az ido torzulás vagy relativitas elmélet-hez fűződő hatás is akár… azaz másképp telik az idő bizonyos helyzetekben

Szerintem a karakter saját maga sem vette észre mennyi ido telt el lehetséges hogy csak napoknak vagy hetek el érzékelte

Ennyi logikus válasz van amit ki lehet hozni belőle

Igen a karakter nem passzol habár nem ez az elso eset hogy valaki a suliban szótlan otthon meg más környezetében meg teljesen más… szerintem ezt is tapasztaltad mert nem olyan ritka jelenség


Igen egy kis nagyon kicsi SPOILER

Elvileg a pók lany nem az a karakter akit a föld sárkány lany mond elvileg

2021. márc. 9. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szerintem nem karakter idegen a főszereplő. Nekem is volt olyan lány osztálytársam aki suliban egy mukkot nem szólalt meg más környezetben meg party arc volt. Plusz nagyon keveset tudunk róla azon kívűl, hogy szivatták bizonyos osztálytársai.


Számomra kellemes csalódás a mű egyébként. Viszont kíváncsi leszek, hogy sikerül e a mellékszereplőkből is kihozniuk valami érdekeset.


Szóval kb. 15 éves csúszás van. És fogalmunk sincs hol járunk pók viszonylatban a jelenhez képest. Belegondolva azt sem tudjuk mennyi ideig tart egy bábozódás. Bár lehet, hogy én nem figyeltem eléggé.

2021. márc. 9. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én nem arról beszéltem, hogy hány éves a személyiség az adott testben, hanem hogy milyen változás érte az eltelt idő alatt a korábbi életükhöz képest. Direkt hoztam fel példaként az emberként újjászületett szereplőket, akik saját bevallásuk szerint nem változtak sokat, és azon voltak meglepődve, hogy egyik osztálytársuk sokat változott.

15 év elteltével nem igazán tudsz olyan embert mutatni, akinek a személyisége majdnem változatlan marad.

Így az mindegy, hogy pókként mennyinek érzékelte, mert az embereknél sem stimmel az időmúlása.


A másik, a visszaemlékezésekből nem csak a suliban töltött idejét láttuk, hanem az otthon töltött idejére is ráláttunk, ahol szintén nem volt "partyarc".

Erre számtalan megoldást tudnék elképzelni, ami csavarna egyet a történeten, de eddig elég abnormális, ahogy ezek a karakterek fejlődtek a korábbi életükhöz képest.

2021. márc. 9. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mondjuk egy ilyen jellegű műtől én nem várok el nagy okfejtést vagy zseniális csavarokat.Ettől független a környezet sokat számít egy karakter kibontakozását illetően. A példámban erre utaltam. Lehet neki ez volt az a környezet amiben ki tudott teljesedni. Nyilván nem sok shounen vagy shojo mű szokott mélyre ásni ilyen témákban. És ettől nem is lesz kevésbé szórakoztató számomra. Hiszen alapból sem egy véresen komoly alkotásra számítottam.
2021. márc. 9. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
53%

Megint visszatértünk a pók vonalra. :D

Mondom, az emberek közt sem teljesen stimmelnek a dolgok.


Amúgy alapvetően engem sem szokott érdekelne, amíg nem abnormálisan szembetűnő a dolog, és itt nekem már nagyon zavaró, hogy ennyire nem összeegyeztethető a fejlődésük a korábbi életükkel.

2021. márc. 9. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!