Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » A Fullmetal Alchemist: Brother...

Gundika kérdése:

A Fullmetal Alchemist: Brotherhood csak a Fullmetal Alchemist újra dolgozása?

Figyelt kérdés
Nem igazán értem, végig néztem a sima FMA-t aztán elkezdtem a FMA brotherhood-ot és ugyanazok a részek vannak benne. Csak újra fel van dolgozva, nem történik semmi új?

2021. márc. 27. 01:04
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
10: Nem olvastam a mangát, és a 2003-ast se láttam, de mégis értettem mindent.
2021. márc. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Szintén. A Brotherhooddal kezdtem, és minden teljesen világos volt.
2021. márc. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
A brotherhood messze jobb, jobban kidolgozott, kidolgozottabbak, érdekesebbek a karakterek, befejezett, nincs úgy összecsapva mint az első verzió.
2021. márc. 28. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
48%

Azért az szerintem nevetséges, hogy a 9-10 azért lett lepontozva, mert neki a sima FMA jobban tetszett, és nem a Brotherhoodot isteníti. Én is jobban szeretem a 2003-as változatot. Pontozzatok le, a tetszik!

A Fullmetal Alchemist egy sokkal mélyebb, kidolgozottabb és drámaibb seinen, aminek eléggé lecsapott lett a vége, de sokkal több hibája nincs.

A Brotherhood pedig egy hasonlóan kivitelezett történetközpontú akció-shounen. Ebből talán a legjobb, de ettől még közel sem annyira mély, mint az elődje.

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Lehurrogni a másikat azért, mert nem egyezik a véleménye a miénkkel óriási önteltség. Ez az én véleményem.

Mind a két anime irdatlan jó. A Brotherhood kicsit túlértékelt (MyAnimeList top 1 anime...), az FMA kicsit alulértékelt (mert nem hű a mangához... azt tudtátok, hogy az író KÜLÖN KÉRTE, hogy original ending legyen? Arakawa Hiromu, a manga írója vetette fel az ötletet, hogy ne várják be a manga végét, hanem egyedi véget hozzanak létre neki!)

2021. márc. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem pontoztam le, de szerintem azzal van a gond, hogy kijelenti, hogy az FMAB érthetetlenebb a manga nélkül, vagy az FMA eleje nélkül. Én még nem sok embert láttam, akik ne értették volna
2021. márc. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
48%

Igazából abban tényleg van valami, hogy a 2003-as FMA sokkal részletesebb, ami az elejét illeti. Például... hogy fogalmazzam meg spoilerek nélkül? Nos, amikor Irigy megöli az egyik fontos szereplőt (aki látta, érti), az a Brotherhood 10.részében történik, a 2003-as FMA-ban a 25.részben. :)

Ezzel nem szarozom le a Brotherhoodot, csak azt mondom, hogy az elejét elég gyorsan összefoglalta. Az FMA négy részt szánt az ötödik laborra, a Brotherhood egyet.

2021. márc. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Én azt a tábort erősítem, hogy a régi sorozatot mélyebben megcsinálták és a Brotherhood össze lett csapva. 14 részig alapvetően gyorsítják a régi sorozat felének összefoglalása miatt, de utána is gyorsan ugrál különböző hangulatok között és nem ad mélységet a karaktereknek. Sok dolog mélyebb volt a régiben és itt már elengedték ezeket. Ami engem kifejezetten zavar: ripacskodó poénkodások, pedig brutálisabb jeleneteket tartalmaz. A BH egész stílusvilága nem szimpatikus.
2022. okt. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Viszont az sem igaz, hogy a régi Seinen és az új Shounen. Pont fordítva. Hiába tetszik a régi és nem kedvencem a Shounen műfaj, de pontosan a régi készült eredetileg Shounen alapra.
2022. okt. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

"It was serialized in Square Enix's shōnen manga anthology magazine Monthly Shōnen Gangan between July 2001 and June 2010"


Már hogy lenne seinen, ha a mangát egy shounen magazinban jelentették meg? :D (a shounen, seinen, shoujo, stb... demográfiai besorolások, hogy a művet milyen célközönségnek szánják, nem műfajok)

2022. okt. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Hivatalosan pedig Seinen-nek minősítették a Testvériséget, mert 17+ és horror.
dec. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!