Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Milyen anime a fullmetal...

Milyen anime a fullmetal alchemist brotherhood? Sokan ajánlották de nem tudom hogy tényleg érdemes e megnézni

Figyelt kérdés

Hány részes?

Nagyon röviden (4-6 mondat) miről szól?



2021. jan. 22. 21:11
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
72%

Hát hosszabb animerol van szó

64 részes

Arra figyelj hogy a brotherhood-ot nézd mert van a sima az pedig úgymond anime verzió azaz pár rész után nem követi a manga eseményeit mert nagyon hamar amimálták meg és a manga még bőven nem volt kész…

A történet nagyon érdekes és nagyon jó! Ugyan lehetett volna hosszabb is egyedül a vége kicsit necces legalábbis folytathatták volna mert lett volna mit!

Alkímiáról szól valamint főként európai világrend van benne

Több teológiai és mitológiai dolgot is feldolgoz pl ember és arany készítés valamint isten fogalma

De eközben harcos anime jó csata jelenetek vannak benne és csak mellékesen utólag jobban is kidolgozhatták volna a kémiai-alkimiai dolgokat de ugye ez egy régebbi anime ezért nem akarták annyira túl filozni tudományos dolgokkal (a mai animék jobban meg merik lépni valószínűleg azért mert nőtt az általános tudás… akkor tájt meg nagyon ismeretlen volt ez)

2021. jan. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
50%

A történet szál annyiban merül ki

Hogy a főszereplők egy katonai tag rendjei azok közül is magas rangot értek el (ért el az idősebbik testvér) mivel nagyon jó az alkimiaban! valamint az alkimiaban vannak tabuk Amiket nem szabad kutatni

A sorozat elején kuldetesekre mennek miközben a bölcsek köve után nyomoznak ugye a bölcsek köve gondolom ismerős neked is a lényeg azzal a kővel bármit meg lehet alkotni magyarán a semmiből aranyat (de nekik nem aranyra van szükségük 🧐😏) többet nem érdemes mondani mert le lövi a cselekményt

2021. jan. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
87%

És mindenképp nézd meg mert az egyik legjellegzetesebb animéről van szó meg van hozzá 1 movie is

Meg ha tetszett akkor a sima full metal-t is nézd meg az sem rossz csak eltér a mangatol

2021. jan. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
76%

Filmeknél is vannak alap klasszikusok amiket szinte mindenkinek látnia kell mert mondhatni hibátlanok pl.

2001: űrodüsszeia, A keresztapa, A legyek ura, León a profi, A dühöngő bika stb. csak, hogy párat említsünk.


Ha az animékről van szó akkor az FMAB is ott van a "kötelező" darabok között. Bátran ajánlom. Ismertetőt pedig találhatsz, kb google első találat.



#1. tudnál ajánlani "merészebb, túlfilózós, frissebb" animét mitológia vagy akár tudományos tematikában (csak ne a Dr. Stone legyen az mert menten tökön szúrom magam 😂).

2021. jan. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
51%
Ízlések és pofonok én nem bántam meg ellenben pl. a Monster vége számomra valahogy fura volt, pedig azt is alapműnek tartják.
2021. jan. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek akkor holnap elkezdem!
2021. jan. 22. 22:51
 7/30 anonim ***** válasza:
36%

4-es a dr.stone pedig egy kiváló darab! ":DD olyan mértékben használja a valós tudományt amit még a nyugati filmek sem!!!

pl van több isekai-ban amitől én falra mászok... por robbanás! na most nem középiskolai tananyag! egyetemi kémia szint vagy pedig különleges szakmai tananyag! ja kb föld porral csináltak por robbanást! na most ez netto hülyeség! mert csak is éghető anyaggal lehet! a föld por vagy homok nem ég!

amivel meg lehet csinálni az a fűrészpor avagy fa por és vagy liszt mert mindkettő elég! levegővel érintkezve nyílt területen meg azért indul robbanásnak mert keveredik az oxigénnel és lánc reakciót okoz...


visszatérve ":D dr.stone! :D

ezenkívül nagyon kevés van ami tudománnyal és vagy mitológiával foglalkozik

pl a high school dxd nagyon jól feldolgozza a különböző legendákat mitoszokat csak hát...

stein gate nem tudomány hanem sci-fi kb teljesen alaptalan idő utazás visszafele nem létezik ennyi...(előre már más kérdés) ":D de az akkori "helyesnek vett" elméleteket nem rosszul veszi pl tachyon részecskék és fekete lyukak (csak már nem tom mennyire is említik meg de szerintem nem sokat talán egy-egy mondat erejéig...)

de előre szolok jelenleg egy bölcsek köve amivel aranyat lehet csinálni pl vasból sokkal realisztikusabb mint a tachyon részecske amivel vissza lehet menni az idővel!


ushio to tora (japán folklore egy része)

Seishun Buta Yarou főleg az elméleti teóriákat használja egy jó fantasy alapba (lényegében sok benne a paradox elem pl ha valamit látsz akkor létezik ha nem akkor nem avagy mindaddig nem létezik amíg nem veszel róla tudomást de ez már egyrészt egy kvantumfizikai tény amit sajna senki sem ért de létezik! ":D )

2021. jan. 23. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
90%

A hataraku saibo is elég pontos, ha tényleg az érdekel, hoyg kb. hogy működnek a sejtek.


"stein gate nem tudomány hanem sci-fi kb teljesen alaptalan idő utazás visszafele nem létezik ennyi."

Ez amúgy így pontatlan. Van feloldása a visszafelé történő időutazásnak és ezt az elméletet pont beépítették a steins;gate-be.

De amúgy nagyon sok minden, ami ott szerepel az a 2000-es években felmerült összeesküvéselméleteken alapszik. Szóval aki ebben otthon van, annak lesznek ismerős dolgok.

2021. jan. 23. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
én is tudom ajánlani a sima FMA-t, noha eltér az FMAB-tól, de szerintem így is nagyon jól sikerült
2021. jan. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

8-as annyira már nem emlékszem rá hogy mi is volt a megoldás (lehet azt nem is mondtak) de azt tudom hogy foglalkoztak tachyon reszecskevel és féreg járatokkal

Na most a tachyon szinte kizáró ok mivel ez a részecske gyorsabb a fenynel annál pedig nem lehet gyorsabb semmi sem

A feregjaratokrol meg nem tudunk kb semmit sem egyrészt ezek nem fekete lyukak hanem hasonlo dolgok de még csak talalni sem találtak ilyent

Az elméleti ki alakítása ahogy mondtad a 2000-es évek elméleti tudományán alapszik csak már nagyon sok mindent megváltoztattak


És nem igazán lehet feloldani

Mert ott vannak a különböző ido paradoxonok amik eleve nem engedik az időutazást visszafelé

Most hogy elméletben milyen otletek vannak az megint más

A tachyon reszecsket is egyre valószínűtlenebbnek tartják pedig anno nagyon ment a kutatás és hogy ez jó ötlet

A fénysebességű utazással is vannak problémák mert

Ha egy test fénysebességre tesz szert akkor a tömege végtelen lesz a hosszúsága szintén… ami elég nagy probléma 😅🧐

2021. jan. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!