Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » A Mo Dao Zu Shi anime vagy a...

A Mo Dao Zu Shi anime vagy a The Untamed sorozat áll közelebb a könyvhöz?

Figyelt kérdés

2021. márc. 27. 19:26
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
A donghua.
2021. márc. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%

De a sorozatot is érdemes megnézni. Ott legalább be van fejezve a történet.


A donghua nagyon rövidítetten vesz át mindent, úgyhogy előismeret nélkül elég nehéz követni - és ha tudod is követni, rengeteg mindent átugrik.


A sorozatban nagyon sok minden más, de a végére azért kerek történetet kap az ember.

2021. márc. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat :)
2021. márc. 27. 19:40
 4/7 anonim ***** válasza:
93%

Némi SPOILERT tartalmazó válasz!


Erotikát ugye kihagyták belőle, de így is remek lett az Untamed. Kérdésedre válaszolva, a The Untamed áll közelebb. A donghuaából az első évad okés, a második se rossz, de gyorsítva csinálták. Ráadásul, az donghuából teljesen kihagyták a románcot. Apró jelek vannak, mint pl: a legelején, rögtön az első másodperceknél, ahol éljeneznek Wei Wuxian halála miatt, és ott van egy kép, vagyis helyszín, Gusuban, ahol egy korsó(?) Császár mosolya van, ami Lan Wangji tettét, szomorúságát hivatott mutatni. Szerintem az animében maximum az lát bele 1-2 képnél többet, aki ismeri a teljes történetet. Legalábbis szerintem én nem láttam volna sok mást, vagyis nem szerelmet Lan Wangji felől, ha nem ismerem a sztorit elejétől a végéig. Így is rettenetesen kevés volt, inkább shounen donghua. Ellenben a The Untamedben a színészek, annak ellenére, hogy a cenzúra miatt nem lehetett semmi romantikus, a "szeretlek" kimondása nem volt szükséges, úgy adták át az érzelmeket. Ordít a karakterekről, hogy szeretik a másikat. Ezért is szeretem az élőszereplőst és a regényt is. Nem olyan, mint egy animében, ahol 12 részt szenvednek végig egy nyamvadt szeretlekért. Tettekben mutatkozik meg az egymás iránti érzelmük. Bocsi, így a végére eltértem a kérdéstől. ^^'

2021. márc. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
8%
Túl sok infó, négyes.
2021. márc. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
2-es, a donghuából jön a harmadik évad.
2021. márc. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tudom, már várom is. De egyelőre tény, ami tény, hogy a donghua nem teljes. Kíváncsi leszek, hogy egy évadban be tudják-e majd fejezni - ha igen, akkor valószínűleg sok mindent át fognak ugrani megint.
2021. márc. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!