Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Csak szerintem jó anime a...

Csak szerintem jó anime a téli szezonból a Kaifuku jutsushi no yarinaoshi?

Figyelt kérdés
Mindenhol csak szidásokat olvasok róla, pedig szerintem a sok gagyi, sablon anime mellett inkább üdítően jó és egyedi. Persze látom én is, hogy nem tökéletes.

2021. márc. 28. 20:05
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
a felnövést nem korhoz értettem hanem érzelmileg és személyiségileg pl spoiler ha abszolút nem láttad hiába griffith egy nagyon szemét dolgot csinált meg lehet tökéletesen érteni és bizony nem káoszt művel a berserk nem a jó és rossz elleni harcról szol hanem egy komplex történet bontakozik ki és a szereplők egyszerre jók és rosszak... pl hiába guts egy igazságos karakter de minden hezitálás nélkül megölte a sorozat elején azokat a nemes lovagokat akik kb kisfiú szinten voltak (a mi világunkhoz képest 18-20-22 évesek) és abszolut nem voltak harcosok csak nemesi törvény miatt kellett páncélt hordaniuk de a lényege ennek az egésznek hogy harmat gyengék voltak nem lett vlna szükséges ketté vágni őket...
2021. márc. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
3-as van férfi is, akin bosszút tervez állni a főszereplő. Azért semmi se fekete-fehér csupán. Én speciel nem szeretek látni másokat szenvedni, de az igazság győzelmét szeretem látni. Azt sajnálom, hogy nem igazán tudott megmenteni eddig embereket. Ez elég bosszantó. Az tény,aki gyenge idegrendszerű, érzékeny, annak nem való ez az anime. Azoknak ott a sok tündérmese tucat anime, ahol minden cuki, szép, de valószerűtlen. Van már rengeteg sablon ecchi-hárem, ahol a fiúkat bántják a lányok és ezt viccesként adják elő. Csak azért hozom fel, mert írtad, hogy biztos erre gerjed, aki ezt az animét nézi csak fordítva. Érdekes, ha fiúkat bántalmaznak lányok valahogy senki se szólal fel. Erre mondhatnám én is, hogy biztos azért nézi valaki az ilyet, mert szeret fiúkat bántalmazva látni, pedig ezeket se hiszem, hogy ezért nézné a legtöbb ember. Rossz következtetések ezek. Aki rossz, nemtől független, azt igenis jó látni, ha elnyeri méltó büntetését. Az igazság, a jó győzelme itt a lényeg. Bár tény, hogy a főszereplő nem egy tipikus sablon szentfazék, mint más tündérmese animékben, de éppen ezért is jó, realisztikus.
2021. márc. 29. 23:15
 13/18 anonim ***** válasza:

"amúgy őszintén aki szerint jó annak valami hatalmas elfojtott dühe van a lányok iránt"

Tekintve, hogy nem a nők ellene gyűlöletről szól, így ez hibás érv.


"a történet egy kalap fos

a cselekmény szánalmas"

Ezekre hozhatnál érvet, mivel tényleg nem egy AoT, de azért átgondolt.


"az okok nincsenek okok..."

Erre megint nem hoztál bizonyítékot, így nem érv.


"az a baj hogy sokkal komolyabb akar lenni de ennyi erővel egy hentait kellett volna csinálni"

Csak nem hentai, és az látszik is a stílusából.


"az "anime" az esztelen erőszakról (szecuális) szól"

Nem, ez egy revenge anime, jó pár ilyen van.

____________________________________________


"a gyógyítás hőse titulus = idő mágia, pusztító mágia, másoló mágia, alkímia, xp gyűjtő, átalakító mágia, emléktörlő mágia"

Hát, mondjuk ha figyeltél volna, hogy mi történik, akkor nem vennéd külön.

Amit már a sorozat elején megállapítottak azzal, amikor visszanövesztette a csaj végtagját, hogy tudja manipulálni a sejteket, atomokat.

Így nem sok mágia egyszerre, hanem olyan gyógyító, aki atomi szinten manipulálja a dolgokat és ebbe benne van minden, amit felsoroltál és még logikus is.

___________________________________________


"habár kicsit fel kell nőni azokhoz mert a történet nagyon komplex legalábbis tartarosz és olimpusz a kaifukuhoz képest"

Tekintve, hogy milyen kritikát sikerült megfogalmazni a Kaifuku-val szemben, itt a többség még ennek a történetét sem érti, pedig tényleg nem bonyolult.

2021. márc. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

13 már bocsáss meg...

sejt és atomi? és magába foglal mindent? na most menjünk bele a tudományba is vagy pedig csak a hardcore rpg-be? de bele mehetünk mindkettőbe!

hardcore rpg:

gyógyító osztály avagy celric és priest

különféle gyógyításokra képes ami lehet hp mp és stm is de képes buffokat és státusz tisztító effekteket is adni pl a mérgezést és sötétséget redukálni illetve a buffok amik megnövelik a statokat és ellenállásokat

képes visszahozni az elesett csapattagokat

képes fény mágiára amik lehetnek támadó mágiák is...

na ez volt a gyógyító osztály rpg vonalon... de menjünk át tudományra


a látottak alapján csak szerves dolgokat tud "gyógyítani" a méreg is szerves anyag mi több fehérjékből állnak! az atomokhoz szerintem nincs köze mert a testében szintetizálta a mérget azaz ellenmérget csinált az ellen mérget pedig az antitestek hozzák létre ami a mi szervezetünkben jön létre... az átalakulásnak nincs sok köze a gyógyításhoz de alapból a főhős gyógyítani tud akár egy kart is ez azt jelenti hogy képes dns szinten újra generálni a géneket viszont ez teljesen más képesség mint az átalakítás mivel itt teljesen felül kell írni a dns-t! az idő meg abszolút nem atom de még csak részecske sem! az idő jelenelg egy olyan dolog amit a tudomány nem tud vizsgálni csupán létezik (visszafordítani nem lehetséges!) és az hogy mások által tapasztalt dolgokat átéli az sem logikus semmi köze a gyógyításhoz az már inkább elme/emlék mágia de ha még képes is lenne mások emlékeit megszerezni azok csupán emlékek nincs meg hozzá a mágikus és fizikai ereje hiába tudja fejben tökéletesen mikor a teste képteln rá és megint itt vagyunk ő csak helyreállítani tud nem pedig módosítani! ennyi erővel hívhatnánk "alternatív vagy másoló hősnek..."

a pusztítás meg teljesen ellentétes a gyógyítással!!! abszoút nincs értelme!!!

a főhős ereje és jelleme teljesen abszurd ez mind csak körítés hogy egy full baddas karaktert létrehozzon a szerző minden logika és szórakozás nélkül!

és ellehetetlenítve a versenyt (a harcokat és a feszültséget) mind ez azért hogy az ővé légyen az összes hárem és ne legyen potenciális férfi konkurencia! és 1000% hogy a király lesz a fő boss mert hát férfi karakter! de megint a hercegnő sem tehet róla mert a társadalom a hibás szabad akaratunk nincs mindenért a társadalom a hibás azért is ha te magad egy szaralakvagy! ezt akarja mondani az anime! persze egyedüli kivétel a férfi király mert hát ő a férfi ":DD a sorozat nem a nők elleni gyűlöletről szól hanem az elfojtott haragról azaz amig a nő azt csinálja amit mi mondunk neki és teljesen nekünk szenteli a szexulitását akkor minden rendben van! :"D

2021. márc. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

az a baj hogy egy ilyen szaranime kapja a finanszírozást mikor az aot meg a berserk cgi-t használt! amik meg mesterművek

de mondom ha hentai lett volna még jó is lenne de annak is gyenge! egy sokadik lehúzott.s.zar echhi overpower anime bemondásos alapon...

2021. márc. 30. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"na ez volt a gyógyító osztály rpg vonalon"

Amit leírtál, az az érvelés alapján, nem csak gyógyítás. A feltámasztás az nekromancia, ilyen alapon.

Látod, ha gyökér vagy, akkor direkt bele lehet kötni mindenbe, csak attól még hülyeség marad.

Arról pedig nem beszélve, hogy nincs ilyen egységes szabály a gyógyításra még rpg vonalon sem, azért beszélsz te is különböző dolgokról, és mindig fogsz egy játékot, sorozatot, filmet találni, ami nem passzol a leírásodra, ami már így is tele van kivételekkel.


"az atomokhoz szerintem nincs köze"

Úgy rémlett, hogy falat is tört már össze, de utánanéztem és ilyen mégse volt.

Azért fogalmaztam így.


"a főhős gyógyítani tud akár egy kart is ez azt jelenti hogy képes dns szinten újra generálni a géneket"

Nem ,ezt te gondolod így, viszont a képessége alapján, inkább az van, hogy úgy generálja újra, ahogy szeretné.


"az idő meg abszolút nem atom de még csak részecske sem"

Mondjuk nem tudjuk, hogy tényleg az ő képessége volt az idő manipulálása és nem csak az eszköz tette ezt lehetővé. Ahogy először tálalva volt, úgy simán lehet, hogy kívánság teljesítő kőről van szó.

Így nem tudjuk, hogy ott mi történt.


"az hogy mások által tapasztalt dolgokat átéli az sem logikus semmi köze a gyógyításhoz az már inkább elme/emlék mágia"

Kivléve, ha ahogy írtam úgy veszed, hogy a sejtek felett teljes kontrollja van, mert akkor az agy felett is teljes kontrollja van, így kinyerheti belőle a tudást, ezért beszéltem sejt szintű manipulációról.


"azok csupán emlékek nincs meg hozzá a mágikus és fizikai ereje hiába tudja fejben tökéletesen mikor a teste képteln rá"

Kivéve a ha a világ skill-ekre épül és nem fizikai, mágikus erőre, és eddig úgy néz ki, hgoy skill-ekre épül.

Tehát nem azért jó kardforgató valaki, mert olyan fizikai ereje van, hanem mert tudása van arról a technikáról, és lehet, hogy sok esetben ez a tudás gyakorlással jön, de ha megnézed, hogy hogy derült, hogy eredetileg Keyarga hős, akkor ott sem beszélhetünk arról, hogy a gyakorlás vagy bármilyen más képessége miatt lett hős.

Így a felvetésed nem állja meg a helyét az adott világban.


"megint itt vagyunk ő csak helyreállítani tud nem pedig módosítani!"

Csak nem helyreállítani tud, hanem manipulálni, és ez a gyógyítás is.

Pl. a logikád alapján, ha valaki kéz nélkül született, akkor annak nem lehetne kezet növeszteni, mivel sosem volt keze, viszont normális esetben a gyógyítás erre is kiterjed, vagyis teremt olyat, ami még nem volt, ezért manipulálja és nem visszaállítja.

Másrészt meg, ha a levágott végtag levágott marad, csak egy új karja nő valakinek, akkor az megint nem visszaállítás, hanem új létrehozása, mivel a régi levágva marad.


"a pusztítás meg teljesen ellentétes a gyógyítással!!! abszoút nincs értelme!!!"

Mondtam, sejt manipuláció, ami a gyógyítás általánosítva.

Így bármit megtehetsz a szervezettel.


"a főhős ereje és jelleme teljesen abszurd ez mind csak körítés hogy egy full baddas karaktert létrehozzon a szerző minden logika és szórakozás nélkül!"

Tekintve, hogy még neked sem sikerült cáfolni, illetve rámutatni, hogy mi a logikátlanság, így ez nem érv.

Amúgy a karakter személyisége az pont logikus, de ez se zavarjon.


"1000% hogy a király lesz a fő boss mert hát férfi karakter"

Ja, egy vilgában, ahol a férfinek van fontosabb szerepe biztos csak azért férfi a főgonosz, mert férfi.

Az a helyzet, hogy kifejezetten gyakori, hogy isekai, fantasy animékben legyenek negatív férfi karakterek, mivel a középkori setting-ben elsősorban a férfiak töltöttek be fontos pozíciókat.

A berserk-ben meg Griffith a főgonosz, ott is biztos azért mert férfi. :DDDDD


"a hercegnő sem tehet róla mert a társadalom a hibás szabad akaratunk nincs mindenért a társadalom a hibás azért is ha te magad egy szaralakvagy! ezt akarja mondani az anime"

Hm, ha ezt akarná mondani, akkor a társadalom megváltoztatásáról szólni, nem pedig személyes bosszúhadjáratról.

Itt pont arról van szó, hogy egyes személyeknek milyen felelősségük van.


Elég vicces, hogy mennyire nem sikerült felfognod még az alap gondolatot, pedig pont erről szól az egész anime, hogy a személyekkel leszámoljon és ne a társadalommal.

Mellesleg pont ezért vagyunk a középkorban, ma neked kifejezetten kis befolyásold van a társadalom egészére, míg a középkorban a nemesek, királyok, hősöknek kifejezetten nagy volt, és ezért volt személyes felelősségük is, ami itt meg is jelenik az animében.


"az elfojtott haragról azaz amig a nő azt csinálja amit mi mondunk neki és teljesen nekünk szenteli a szexulitását akkor minden rendben van"

Ez abban az esetben lenne igaz, ha nem akarna bosszút állni Flare-en, mivel a logikádból az következik, hogy most, hogy "jól" viselkedik, így nincs vele gond, viszont ez nem igaz, mivel folyamatosan kapunk utalásokat, hogy kihasználja és később eldobja magától.


Az érveid többsége elég nevetséges, mivel az animében elhangzottak cáfolnak rád. A másik felét meg olyan téveszmékre húztad rá, hogy mi az elfogadott gyógyító az rpg-kben, ami pedig ezért nevetséges, mert nincs ilyen.

Legközelebb előbb gondolkozz, mivel ténylegesen van gond az animével, de egyik hibára sem sikerült rámutatnod, ami elég gáz, mert itt okosnak akartad feltüntetni magad.

2021. márc. 30. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

utolsó a részedről full bemondás alapján megy ennél fogva teljesen értelmetlen vitázni veled! a tudományt inkább ne akard megmagyarázni mert beletörik a bicskád... ":D


az rpg vonalat... hát ha neked a feltámasztás az nekromancia akkor biztos hardcore játékos lehetsz...

nekromantikus feltámasztás=élőholz

clérikus vagy papi feltámasztás=életbe visszahívás (teljesen más a kettő!)

az érveid ahogy mondtam bemondásos alapon történik és még te akarsz ugatni? fuha ":D grat sikerült hülyét csinálni magadból :S részemről vége mert vak hülyékkel nem lehet!

2021. márc. 30. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"a részedről full bemondás alapján megy ennél fogva teljesen értelmetlen vitázni veled"

Csak a te logikádat használtam ellened, mi nem tetszik? Csak nem kiderült, hogy hülyeségeket beszélsz? :D

Az a helyzet, hogy te megpróbáltad a saját, illetve más világok logikáját ráhúzni erre a világra, ami azért nevetséges, mert ehhez a világhoz se neked, se más világnak nincs köze.

Nem vezetheted le a WoW-ból, mert ez nem a WoW. A szerző vezetbe az ő általa elképzelt világba és ő adhat kizárólag magyarázatot.


Mellesleg veled ellentétben, amit én mondtam az logikus volt, nem úgy, mint ahogy te beszéltél.


"nekromantikus feltámasztás=élőholz"

Elég ciki, hogy még ebben sincs igazad. A nekrpmancia klasszikus értelemben a holtakkal kapcsolatos mágiát jelenti, így a halott bármely feltámadása nekromanciának minősül.

Amiről te beszélsz az a nekromanciának már egy önkényesen leszűkített verziója.

Arról nem beszélve, hogy eredetileg egyeket sem jelentette, mivel az eredeti görög szónak semmi köze a holtakhoz.

Szánalmas...


"az érveid ahogy mondtam bemondásos alapon történik és még te akarsz ugatni?"

Ha ez igaz lenne, akkor cáfolnál, viszont most megint csak terelsz. Cáfoltam az érveid, és most elkezdtél a nekromanciáról bsezélni, láthatóan úgy, hogy közöd nincs a jelentéshez.


"grat sikerült hülyét csinálni magadból :S részemről vége mert vak hülyékkel nem lehet!"

Szóval beismered, hoyg igazam van.

Ha tévednék, akkor cáfolnál, de ja, biztos én vagyok a hülye. :DDDD


Amúgy elmondom, mivel láthatóan az érv jelentésével sem vagy tisztában. Az érv akár bemondásos is lehet, mert az érv attól is érv, hogy önmagában is megállja a helyét. Amit valószínűleg mondani akartál, de fogalmad sincs, hogy mi az, ezért nem mondtam, hogy érvelési hibát követek el, de ez is bizonyítanod kellene, ami megint egy olyan feladat, hogy leglaább egy középiskolás szintjén kellene lenned, viszont az eddigi beszélgetésünk alapján nem vagy még ott.

2021. márc. 30. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!