Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Csak én nem bírom befogadni...

Kartnyák GáborMartin kérdése:

Csak én nem bírom befogadni az Animéket? Nekem túl "kúltúra idegen". Egyszerűen nem tudom hogy mik a Japán szlengek, szokások és ez nekem ez nagyon "Kúltúra idegen".Ezt a haverjaim sem értik meg. Ti?

Figyelt kérdés

#idegen #anime #Japán #szleng #Kúltúra idegen
2021. ápr. 28. 22:15
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretek japánról videókat nézni, tetszik az ország, és igazából az anime aesthetic-et is bírom, de néhány kivételen kívűl én se igazán tudtam "befogadni" az animét.


Semmi bajom vele, én akarnám is szeretni, adtam többnek is esélyt, de nekem is egy kicsit idegen a dolog.

2021. ápr. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
96%

az a baj hogy nem mindegy hogy melyik animét!

pl egy death note-ot azért nehéz nem be fogadni... aki szereti az igényes történetet az megnézni csóváló farokkal

tudod van egy pont amikor már velük van a baj nem pedig a külső dologgal de ugyan ez igaz fordítva is

de az anime az nagyon a két véglet között táncol

pl van amelyik nagyon jó a másik meg egy darabfos... még a hardcore animéseknek is

2021. ápr. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
94%
Nem, nem csak te nem bírod az animéket. De attól, hogy se te, se a haverjaid, sem pedig nagyon sok ember nem szereti őket, miért nem lehet elfogadni, hogy más emberek meg szeretik őket? Miért kell kb hetente feltenni valami ilyesmi kérdést? Ha neked nem tetszik, akkor ne foglalkozz vele és kész.
2021. ápr. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Elnézést félre érthető voltam és hanyag. A haverjaim azt nem értik miért nem szeretem annyira az Animéket mert ők imádják. De ez nem azt jelenti hogy nincs az az Anime amit nem tudnék befogadni. Csak nekem legtöbb úgy mond európai szemmel fura.
2021. ápr. 28. 22:34
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Áhh értem. Szimplán neked nem tetszik, ennyi. Ez ugyanolyan, mint pl a rock zenét szereted, de a klasszikusat nem, miért nem szereted a klasszikusat? Mindenkinek egyéni ízlése van, van akinek tetszik, van akinek nem. Nincs ezzel semmi baj, egyszerűen különböző emberek vagyunk, különböző érdeklődési körökkel.
2021. ápr. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Én elbíromrom fogadni hogy valakinek más tetszik. De már azt nem hogy nem fogalmazzák meg hogy miért. A barátaim sohasem fogalmazzák meg. Valaki megfogalmazzná nekem Hogy Miért szereti és mifogta meg benne. Mit ajánlotok egy embernek aki meg szeretné kedvelni az Animék világát?
2021. ápr. 28. 22:45
 7/27 anonim ***** válasza:
93%

Figyelj, az animéknek is van millió műfaja. Milyen filmeket szeretsz? Ha krimiket szeretsz, keress krimi animéket. Ha akciófilmeket szeretsz, keress shounen-eket, ha történelmieket akkor olyanokat, ha scifi-t akkor olyat. Ezt nem lehet a szádba adni, hogy tessék ezt tuti szeretni fogod. Sőt, mondok jobbat: tesóm még azt a műfajú animét sem szereti, amilyen műfajú filmeket és sorozatokat viszont igen. Számára elviselhetetlen a japán szinkron meg az a beszédstílus, amit az animékben általában használnak. Ez van.


ÉN azért szeretem az animéket, mert nagyon nagyon jó történeteket tudnak csinálni. A fantasy műfajt mindig is szerettem már tinikorom óta, animék közül is leginkább az ilyeneket nézem. Sok animének sokkal jobb története van, sokkal izgalamsabb és változatosabb, mint 1-1 sablonos amcsi film/sorozat/sokadik remake. Magát a japán mitológiát is szeretem nagyon, az ezzel kapcsolatos animék kifejezetten a kedvenceim közé tartoznak. De ezek mellett szeretem a shounen, seinen, slice of life, romcom, stb műfajokat is.

2021. ápr. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Hmm köszönök lehet ledarálom egy történelmi animét. Így elsőre úgy érzem tetszeni fog. Mindig is szerettem a történelmet.
2021. ápr. 28. 23:02
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

na most az animések is ugy vannak hogy valami tetszik nekik valamit meg rühelnek! ilyen egyszerű...

olyan animét kell találni ami tetszik már ha hajlandó vagy nézni

ha történelmit szereted akkor a drifters (elég sok történelmi személy kerül be egy alternatív világba... persze főként japán de sok nyugati is még hitler is ":D)

vinland saga nagyon ajánlatos! egyrészt az egyik legjobb legminőségibb ez egy vikinges anime valóság alapon vannak benne valós szereplők is legendásak is mágia az nincs benne sem természet feletti! szépen bemutatja a vikingek korát ahogyan nyomulnak délnek azaz brittania fele kb mint vikingek sorozat de jobban mondanám trónok harca színvonalnak

golden kamuy az is a japán történelem szerint megy magam még nem láttam de igényes szintén a japán orosz háború alatt játszodik

amik még ajánlatosak

berserk dark középkori fantasy

claymore szintén

attack on titan inkább újkor elején fantasy

death note

arslan senki (ez is történelmi háborús azt tudom hogy ez egy perzsa eposzból készült - amir arsalan) ókori eposz

to your eternity (most fut 3 rész van fent) jelenleg ez is az ókor vagy pedig középkor elején játszódik egy halhatatlanról szól és az utazásáról

2021. ápr. 29. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Na ezek tetszenek köszönöm.
2021. ápr. 29. 00:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!