Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mennyire éri meg megnézni a...

Mennyire éri meg megnézni a Neon Genesis Evangeliont?

Figyelt kérdés

Megszeretném nézni, az első részt meg is néztem, de annyira nem fogott meg, hogy folytassam, de én még bízok benne, hogy tetszeni fog.

Olvastam, hogy nehéz megérteni az animét, és ez kb. mennyire igaz? Nem szeretem annyira ezeket a nagy logikás animéket, nem azért mert hülye vagyok, hanem mert csak nem szeretem amikor nézek valamit és alig tudom összerakni a képet.



2021. máj. 9. 21:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%

Az eleje olyan, mint egy egyszerű shounen. Viszont a utolsó epizódoknál már szinte követhetetlen mi történik, főleg a lezáró film utolsó jeleneteinél. Nem hiszem, hogy túl sok logika lenne benne, valószínűleg csak az író érti meg teljesen mi a fene is történt.

Engem eléggé szórakoztatott, de szerintem nyugottan kihagyhatod ezt az animét, nem sokaknak nyeri el a tetszését.

2021. máj. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
NAGYON! Az első pár rész olyan volt, mintha egy tök áltagos tinis mecha cucc lenne, de ÚRISTEN hova elmegy a végére! Kihagyhatatlan élmény.
2021. máj. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%

Az openingje valami fantasztikus. A legjobb zenék egyike, amit animéhez írtak.

Aztán mondjuk semmi más nem tetszett benne, de ízlések és pofonok... attól, hogy valakinek nem tetszett, másvalakinek még tetszhet, és szerintem ezért sem érdemes abbahagyni valamit mások véleményére alapozva.

2021. máj. 10. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%

Én egyáltalán nem ajánlom. Ha nem szereted a bonyolult dolgokat, akkor a végét kész katasztrófa lesz nézni számodra.

Nekem pont az nem tetszett benne, hogy elvileg a létező egyik legkomolyabb, legnagyobb seinen anime stb, aztán a 26részből az első 20rész habár érezni rajta a komolyságot de mégis lebutítja saját magát egy shounen szintre ami humoros akar lenni, aztán meg átmegy agyfaszba. Imádom az agyfaszt, imádom ha követhetetlen az anime és nekem kell kibogozni mi történik mint pl Lain-ba, viszont itt teljesen elrontotta az egész hangulatot a vicceskedő tsunderés oldala. Hogy vegyek komolyan egy animét, ha még a készítő se tudta komolyan venni saját magát? Elvileg a mangaka depressziós volt mikor készítette a mangát és ez meg is látszódik az animén/mangán. Beleröhögnék a képébe annak az embernek aki azt mondja, hogy valaki aki depressziós egy alapjáraton komoly művet lebutít egy tsunderés bohóckodós szarrá. Lehet keverni a komolyságot és a humort, de ez az anime nagyon elbaszta.

A mangát nem olvastam, nemtudom hogy az mennyivel komolyabb mint az anime, de azok alapján amit eddig hallottam nagyjából hűen követi a mangát.

2021. máj. 10. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
37%

én sokáig kerültem, 1x nézhetős

epic harc jeleneteket ne várj (maga idejében lehet jó volt)


lassan indul be az anime

a zenéi jók, élveztem nézni az akkori rajzolást/animációt


a karakterek kicsit csalódások, szerintem egyik se szerethető, de mindnek megvan a maga problémája, múltja (asuká-é a legszomorúbb ebből)


teljesen felnőtteknek szóló, mikor 1 részen keresztül "semmi nem történik", csak beszélnek, azt egy fiatal aligha érti meg és erre rá jön még 1(+1) olyan kórházas jelenet is amin én is pislogtam, hogy most tényleg?

2021. máj. 10. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon ajánlom, ha egy jó, eseménydús, komoly mondanivalóval és remek karakterekkel teli animére vágysz. Nekem örök kedvenc, pedig nem vagyok mecha rajongó.
2021. máj. 10. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek aki leírta a véleményét! Mivel már a héten nem nagyon lesz időm, így a hétvégen belenézek mégegyszer.

Gondoltam először a mangával kezdem, számomra egyes animék sokkal “nézhetőbbek” amikor előtte elolvastam a mangát, lehet ennél is ezt teszem.

2021. máj. 10. 06:43
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Az NGE-t nem mangából adaptálták, hanem pont fordítva. A manga jött később.


Mindig az alapművet érdemes nézni/olvasni először. Az alapmű pedig lehet manga, light novel, visual novel, játék, illetve maga az anime is, mint az NGE.

2021. máj. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
47%
Nekem nem jött be. Szerintem időpocsékolás. Persze ezzel nem akarok senkit sem sértegetni, de én nem ajánlom.
2021. máj. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
20%
Még az andalúz kutyát is könnyebb megérteni. Én nem ajánlom.
2021. máj. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!