Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Vannak olyan animék amik...

Vannak olyan animék amik izgalmasak, de nincsenek benne vallássokkal kapcsolatos témák?

Figyelt kérdés

Olyan animét keresek ami izgalmas, de nem csak rossz dolgok történnek benne hanem jó dolgok is

és nem vallással kapcsolatos.

(Ha viszont csak max egy-két rész szól a vallásokról nem akkora nagy baj de ha lehet inkább olyat néznék amiben nincs)

(nem szeretem a túlságosan lehangoló animéket.)

A válaszokat előre is köszi!🙂

Ja és leírom eddig miket láttam hátha segít:

*Boku no Hero Academia

*Naruto(de viszont ez nem annyira jött be nekem)

*The promissed Neverland (még csak a 2. résznél tartok és háááát.... ezt nem feltétlenül tervezem végignézni.)

Inkább az elsőhöz hasonlót keresek.



2021. máj. 13. 13:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Millió ilyen anime van, úgy kérdezed ezt, mintha az animék nagyrésze tartalmazna vallásossággal kapcsolatos dolgokat... használd a google-t.
2021. máj. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel még sokat nem árultál el, hogy milyen műfajt szeretsz stb. Mellesleg az animék nagyja nem vallásos, így nem nehéz ilyent kapni.

Ha izgalmas animét akarsz akkor viszont Hunter x Hunter, JJBA, Attack on Titan, Tokyo Ghoul, és még sok más.

2021. máj. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan anime, ami a vallásról szól?
2021. máj. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Yuyu Hakusho

Dragon Ball

Fullmetal Alchemist (bármelyik verziója)

Kyou Kara Maou

Zankyou no Terror

Monster

Wolf's Rain

Red Garden

2021. máj. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%
3. Van egy pár, de a legtöbben csak szimbólumok vannak, mint pl. Death Note.
2021. máj. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

1. kérdező: köszi az értelmes választ🙃....

Kezdő animés vagyok. És pont azt mondtam hogy legyen benne jó dolog is és az Aotot nem mondom egy olyan animének ami nem hangol le teljesen.😅

2021. máj. 13. 20:18
 7/13 anonim ***** válasza:
83%

Fuuu te jo ég!!! Amugy csak szólok a legtöbb animeben nincs vallás illetve egy kis kisebb kulturális shintoizmus van benne ami meg a japan kulturális mitologia… de ezek inkabb eszmék minthogy tényleges istenek


És mi az a vallás? Mert gondolom te a kereszténysegrol illetve talán muszlim dolgokról beszélsz!

Max kereszténység szokott benne lenni de tök normális módon pl vannak ördögüző animék de iszlám abszolut nincs benne!


Amik izgalmasak és remekművek

Death note mester krimi

Berserk dark fantasy (erős gyomorral ugyan vannak benne sötét dolgok de ugyan ugy jó dolgok is ami miatt az összes jó dolog sokkal jobb lesz mert amugy a karakter keményen meg szívja)

Konosuba comedy fantasy de nagyon jó

Dusk maiden



Ezek hosszúak de megint a top shounen

Bleach

One piece 900+ részes már

Fairy tail (jó oke nem top shounen)


Amik egész jók

Blue exorcist pont neked kereszténység erősen szerepet kap de figyi nagyon érdemes megnézni ez pont egy ördögűzős anime és nagyon sikeres volt! Maga a kereszténység és vallás nem kap sok szerepet benne mert a démonok léteznek ergo ez már egy tény hogy van isten és vannak démonok (habár angyalok nem jelennek meg benne inkabb csak gonosz démonok)

Ushio to tora semmi vallás egy remek akcio shounen anime egyedi eltervezéssel! Lényegeben egy ember és egy yoikai (japan szörny jelen esetben egy oroszlán/tigris szerű) szövetségéről szol

Attack on titan nagyon jo szinten utolso évad már mesterműnek számit de ehhez is gyomor kell!

Stray dogs ez kissé lightosabb de megint nagyon jó vannak benne szuper képességek jó harcol és igen jo story is

Re zero na ehhez is kell egy gyomor röviden a főszereplő mindig brutálisan meg hal és a halála után képes vissza menni az időben hogy meghaljon még hússzor 😅😂 a lényeg hogy mindig egy olyan pontra tud vissza térni ahol képes megvaltoztatni a sorsot és a végzetét valamint ez egy isekai anime azaz egy földi ember avagy japan átkerül egy parhuzamos világba általában ez egy fantasy középkori világ varázslattal” itt is van varázslat meg minden és az elso évad szinten nagyon jó lett a második évad kissé lassabb majd hirtelen felgyorsít sajna de még mindig nagyon jó és érdekes valamint abszolut nem sablonos! Lehet ez neked nem tűnik fel de az animék 90%-a full sablonos lerágott csont!!! A re zero az ami egy teljesen sablon mentes kiszámíthatatlan mondom ezt 10 év animézés után (elég korán elkezdtem)


Ha már sablonok

Zero no tsukaima de egyrészt nem sablon mert az elsők közt van ezzel az isekai témával maga az anime egyébként egész jó és érdekes igazán ki lehetett volna tagitani a világát

2021. máj. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Elég sok jó anime van. Inkább műfajt írj hogy filmben mit szeretsz. Mert írhatok neked "cukit", amiben mindenkinek megvan a maga múltja, mégis a főszereplő aranyos személyiségén van a hangsúly ami ellensúlyozza a személyes problémákat. Vagy vicces állatosat, vagy drámaibbat, véresebbet, mókásat, romantikusat, szívmelengetőt, cinikus hangvételűt... Az animében az a jó, hogy kismillió féle van
2021. máj. 14. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy a The promissed Neverland első évada elég jó, bár nyomasztó. A másodikat még nem láttam, de jó páran lehúzták.
2021. máj. 14. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
8.anonim: Hát én inkább izgalmasat (ijes, de azért
2021. máj. 17. 17:04
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!